Polecane posty

kobra89    71

A ja jednak jutro biore sie i wstawiam dodatkową chłodnice do Rekorda, tak na zapas.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

a ja mam do was pytanie: czy moze wie ktos z was jak rozwiazane jest chlodzenie w bizonach suprach, ktore szly na eksport. Widzialem na zdjeciach ze maja wyzej siatke i podobno maja tez wieksza chlodnice, ale chcialbym wiedziec jak to jest zrobione. Mam zamiar wymieniac chodnice w swoim bizonku i moze bym wymienil na wieksza i zrobil cos podobnego jak w tych eksportowkach. Jakbyscie mieli jakies zdjecia albo ksiazke obslugi takiego supra zebym mogl skopiowac ten pomysl to dajcie tutaj znac.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Oczywiście ze dużo daje plewy nie są zasysane i nie przyklejają sie do osłony chłodnic. Kombajnista nie musi wychodzić i czyścic osłony. Polecam te osłony.

 

a ja mam do was pytanie: czy moze wie ktos z was jak rozwiazane jest chlodzenie w bizonach suprach, ktore szly na eksport. Widzialem na zdjeciach ze maja wyzej siatke i podobno maja tez wieksza chlodnice, ale chcialbym wiedziec jak to jest zrobione. Mam zamiar wymieniac chodnice w swoim bizonku i moze bym wymienil na wieksza i zrobil cos podobnego jak w tych eksportowkach. Jakbyscie mieli jakies zdjecia albo ksiazke obslugi takiego supra zebym mogl skopiowac ten pomysl to dajcie tutaj znac.

Pozdrawiam

 

Uważam ze nie będzie Tobie potrzebna żadna instrukcja. Załóż duża chłodnice od rekorda albo od bs'a . Zrobisz nowe mocowanie, kupisz siatkę taka jaka jest na osłonie wspawasz stelaż i gotowe no i żeby wentylator pasował.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@zabalex te osłony to za***ista sprawa ja mam takie jak tylko 4 lata temu Supra kupiłem i nie mam problemu z chłodzeniem wody i oleju.Woda Ciut przed 80 a olej max 95 stopni w sieczkarni przy ciśnieniu oleju 3,5 atmosfery.Oczywiście rano Sprężarka i chłodnice na perfekt wydmuchane ale nie trzeba skakać jak się wysypuję i omiatać siatki.Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Witam wszystkich osłona została już zamontowana teraz tylko czekac na rozpoczecie żniw . :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też się zastanawiam nad tymi osłonami, ciekawi mnie tylko gdzie się je montuje. Ta duża pewnie na drzwi, ale wewnątrz czy na zewnątrz, a mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Faktycznie te osłony są rewelacyjne, przedtem zbiornika nieszło nakosić bez omiatania klapy. Przy okazji przestawiłem chłodnice oleju przed chłodnice wodną(odchylana dla łatwiejszego czyszczenia), bo zawsze temp oleju miałem ok 110st..., silnik zalałem Gulfem CF 20W50(dobrą cene na niego dostałem). Dzisiaj było ze 34 st, a temp. oleju nie przekroczyła mi 80 st, a temp wody jeszcze mniej i ani razu nie latałem czyścić tą przeklętą klapę. Jak nie było takich upałów te woda nie dochodzi do 60 st a olej nie przekracza zielonego pola, widać termostatu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego mam wielką prośbę, mógł byś zrobić zdjęcie jak zamontowałeś chłodnicę olejową przed wodną?? Chodzi mi głównie o to w jaki sposób została zamontowana a nie o ogólne zdjęcie, i jak jest ona uchylana?? Zdjęcie osłon też mógł byś wrzucić do galerii "wynalazki i udoskonalenia" :)

Co do temperatury to olej może mieć jak najniższą ale woda musi osiągnąć temperaturę pracy, a 60st to jest jednak za mało, przecież to jest silnik cieplny.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Bardzo sprytnie to zrobiłeś i jeśli to coś daje to gratulacje.

Ja u siebie miałem termostat to trzymał wysoką temperaturę, po awarii pompy wodnej wstawiłem inny termostat ale bez tej uchylnej klapki, żeby całego nie wyjmować i nie robił się obieg aby na chłodnicy. Teraz chłodzenie jest takie że nie muszę ganiać co wysyp ze szczotką i omiatać siatki z plew, trzyma temperaturę 80st, jak jest upał i się zaplewi to trochę wyżej. A kupiłem termostat w tamtym roku za namową forumowiczów, że bez niego silnik rozwalę. Tylko, że teraz robią takie termostaty że nawet przy gotującej wodzie otwarte są tyle że woda nie ma za dużo miejsca na obieg.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

daje i to dużo olej max 80 st. no i łatwość czyszczenia chłodnic. Martwi mnie tylko za niska temp wody bo zawsze było zatkane to się grzał, a termostatu w okolicy nie mają :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Doraźnie można przytkać chłodnicę np. jakimś kartonem ale tylko kawałek, bo jak zatkasz całą to ci się zagotuje nawet na wolnych obrotach.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja_rolnik    0

Witam

Mam pytanie. Słyszałem że niektórzy rolnicy zakładają wentylator chłodnicy odwrotnie tzn. w taki sposób, że powietrze nie jest zasysane przez komorę chłodniczą, chłodnice i wieje na komorę silnika ale w drugą stronę czyli zasysa powietrze z komory silnika, wieje na chłodnice i przez komorę chłodniczą dzięki czemu plewy nie przyklejają się na klapę od komory chłodzenia. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie? Jak to się sprawuje w całodziennej pracy kombajnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jedna z większych bzdur jakie słyszałem, oczywiście bez obrazy :) Po to są te siatki żeby nie zasyfić chłodnic, w drugą stronę byś zaplewił w moment tak chłodnicę że byś nie wiedział jak ją oczyścić, poza tym nie wiało by na silnik tak jak potrzeba tzn z taką siłą, kurz z plewami gromadził by się na silniku i kolektorze i wtedy o pożar nie trudno. Ja nie mam żadnych problemów z przegrzewaniem.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-- połączono --

 

Witam chciałbym kupić osłone chłodnicy do bizona Z056 i czy ona naprawde da efekt taki jaki proponuje producent ponieważ nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów, ortografia, oznaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja mam 5 lat i jestem zadowolony. :rolleyes: Cały dzień masz spokój. :blink: Rano tylko dobrze chłodnicę wydmuchać powietrzem i śmigasz. :D Polecam. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja powiem że mi żadna osłona nie jest potrzebna, wcale nie czyszczę siatki bo jak czyszczę to silnik jest niedogrzany.

Z początku myślałem że to wina termostatu ale były dobre i 1 nowy leży na półce, 1 oddałem z powrotem do sklepu, a co zrobiłem??

Stary termostat który też był dobry wybebeszyłem tzn. wyjąłem z niego tą klapkę która się uchyla w miarę wzrostu temp. wody i wstawiłem samą obudowę, wygląda to teraz tak jakby termostat był cały czas otwarty na max., ale nie wolno wyjmować całego a znam i takich agentów, wtedy woda krąży w znacznym stopniu po dużym obiegu a po małym nie tak jak powinna i tam panuje większa temp. a czujnik nam pokazuje co innego.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To że wywaliłeś środek termostatu to zrobiłeś tylko błąd dla silnika.Raz że czujnik pokazuję temperaturę przed termostatem a nie na silniku a ciecz wiruję cały czas między chłodnicą a pompą i częściom silnika a silnik na ostatnim garze i tak się grzeje.Jak chcesz sprawdzić dokładną temperaturę silnika to załóż czujnik temperatury na klapce z drugiej strony głowicy.Jest ona przykręcana na cztery śrubki 8.Zasada w siniku sw 400 jest taka ze pompa wpycha ciecz do bloku i wypycha głowicą i jak jest otwarty obieg cieczy to przepływa jak najbliższą drogą nie przepychając cieczy na dalszej części silnika.a jak masz termostat to przy zamknięciu ciecz wiruje w obiegu blok głowica pompa Robiłem gościowi przy zajechanym silniku inny numer że zatykałem przejście termostatu wstawiając gumę a z drugiej strony do tej klapki wspawałem króciec i połączyłem z chłodnicą do góry i silnik palący około 5 l oleju na dzień i gotujący się wytrzymał jeszcze 2 sezony z tym ze palił już koło 3 litrów oleju.A co do środka termostatu ma on wielkość taką samą jak wlot cieczy do pompy i co ma dać takie rozwiązanie.Jeżeli silnik jest w dobrej kondycji a ciecz się grzeje to oznacza że w bloku jest dużo kamienia.Taki numer miał szwagier i po założeniu osłon miał temperaturę w granicach 90 stopni.Zalałem silnik z środkiem do czyszczenia układu i pochodził koło godziny.Po tym zabiegu nie szło wody spuścić.wywaliłem chłodnicę do płukania a na silniku odkręciłem klapki za pompą paliwowa pompę wodną i klapkę od strony przystawki.Płukałem myjką kolo 3 godzin.Po złożeniu silnik utrzymuję temperaturę 75 stopni i jest zalany płynem.Po tym zabiegu zrobiłem to samo w swoim jak kupiłem go i do remontu przehulał 5 lat.Jesienią zrobiłem mu remont.A i polecam jeździć na płynie bo wtedy układ chłodzenia nie jest zawalony kamieniem kotłowym a to tylko koło 30 litrów płynu w granicach 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Panowie a spotkał się ktoś z większym wentylatorem, to znaczy orginalnym tyle że zamiast 6 skrzydeł ma 8 i same łopatki też są szersze .Ojciec zakładał taki chyba jakieś 15 lat temu i od tej pory silnik trzyma książkową temperaturę .

 

 

Pochodzę z okolic gdzie silniki te były produkowane i jest dosyć dużo ludzi którzy serwisowali te motory i jeden z nich doradził tacie taki wentylator .Teraz już nie pamiętam ale to śmigło kupili normalnie w sklepie i mówili że takie zakładają do agregatów czy kompresorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

balcerek1 będę kupował dodatkowy zegar i wskaźnik temp. wody ale chyba ten zestaw mechaniczny (z kapilarą na 5m) i założę na 1 cylinder, tylko jak proponujesz umocować czujnik?? Co do termostatu to lepiej go włożyć z powrotem?

Płyn chłodniczy wyjdzie o połowę taniej czyli ok 100zł jeśli zastosujemy koncentrat np. taki -> http://allegro.pl/koncentrat-do-chlodnic-kraft-5l-80-c-petrygo-i2912980247.html na wartość -27,5*C żeby nie spuszczać na zimę. Przy tym rozdrobnieniu potrzeba 2 banieczek po 5l, oczywiście jakby robić rzadszy roztwór to wyjdzie taniej.

balcerek1 jakby spuszczać i dolewać tą samą wodę to przecież kamień odłoży się tylko raz, pod warunkiem nie dolewania świeżej.

Co do tego wiatraka na 8 łopat to bardzo dobry pomysł, tylko gdzie to kupić??

Znalazłem, w tej liście są 2 jeden jest od Rekorda a drugi jest odwrócony od czegoś innego -> http://www.hurtownia.agrorami.pl/Oferta/SILNIK%20SW-400?page=3


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Napisałem ci z drugiej strony głowicy jest klapka wspawać króciec wywiercić otwór i już masz pomiar z końca silnika.A co do zestawu mechanicznego temperatury to polecam.Ja mam założone wszystkie mechaniczne temperatura oleju i ciśnienie oleju bo na tej elektronice to nie ma co polegać.Zaśniedzieje bezpiecznik i co innego pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Dokładnie taki jak w tym linku , mogę zapytać u nas w sklepie firmowym i w tym tygodniu dałbym ci odpowiedź .A efekt bardzo dobry ,nawiasem mówiąc w rekordzie jest turbo więc silnik musi mieć dużo lepsze chłodzenie . Termostat jeśli jest sprawny nie powinien mieć wpływu na chłodzenie a jego brak powoduje niedogrzanie silnika co też ma niekorzystny wpływ na jego pracę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj