bolo12121

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie?

Polecane posty

radosharks    0

Od kołyski az po grob B) w wieku 6 lat juz smigalem sobie traktorem na lajcie:)czyli podjerzdzalem z przyczepa a starszyzna ladowala boliki takto wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Ja prace zacząłem w wieku 4 lat od podjeżdżania m miarę trzymałem kierunek chociaż czasami mi pomagali a prawdziwą pracę zacząłem w wieku 6 klasy podstawówki na c-330 a trochę na c-360 trzydziestką orałem, bronowałem i inne rzeczy też robiłem typu rozrzucanie mamy 2 rozrzutniki i pożyczamy ciągnik od sąsiada sześćdziesiątką siedzę na agregacie siać mi za bardzo nie chcą dać mam aby 13 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

chyba od zawsze!!! a tak juz samodzielnie to 5-6 kl podstawówki! to wtedy już większość prac umiałem wykonywać!

no a od 16 lat samodzielnie kosze kombajnem!! heh!!! mam 22lata i 7 sezonów za sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja prace zaczynałem prace od 5 lat a w wieku 11 lat już na poważnie


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

od czasu kiedy nauczyli mnie stawać na pedał sprzęgła w C-330 żeby go zatrzymać:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja w gospodarstwie pomagam od małego już od zerówki podjeżdżałem pod paczki c-330 ;) od 1 klasy podstawówki już umiałem samodzielnie jeździć c-330 od 2 podstawówki już zaczynałem robić proste prace polowe:bronowanie,kultywatorowanie itp.Od 3 klasy podstawówki sam już jeździłem na pole i robiłem ciągnikiem.od 2 lat w Swoim gospodarstwie jestem tylko zdany na siebie wszystko robię sam trochę pomaga mi ojciec i mama ale nie dużo rano zawsze przed szkołą rano oporządzam a potem idę do szkoły tak samo jak przyjdę że szkoły idę zobaczyć co się dzieje i ide na obiad zjem odpoczne i znowu oporządek :D i tak to się u mnie kręci kocham rolnictwo i raczej w tym będe grzebał do końca życia.... :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

ja od trzech lat daje sam kiszonke i ospe, orze, bronuje i kosze łąki, jedynie w wieku 6 lat sam wywiozłem 4rozrzutniki gnoju przez dzien ładując ręcznie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

buhaha -ale się uśmiałem.4 rozrzutniki gnoju w wieku 6 lat ładując ręcznie. rozwaliłeś mnie na atomy. robiłeś to w czasie leżakowania w przedszkolu. ludzie jak już wymyślacie bajki to żeby to miało rece i nogi . "fikcja musi byc pawdopodobna żeby stała się prawdą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

@wojtas nigdy nie widziałeś ciągniczków na pedały dla dzieci z różnym osprzętem?? zastępowało rowerek i na pace można było przewieść co tam małemu do głowy wpadło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

ciągnikiem pierwszy raz sam zacząłem jeździć w wieku 6-7 lat na placu gdzie stały maszyny to był Ursus C-360 sprzęgło chodziło ciężko nie miałem siły go wcisnąć to żeby zmienić bieg gasiłem ciągnik i normalnie zmieniałem bez sprzęgła :) zaczynałem jeździć od 3 biegu, potem wierzyłem w swoje umiejętności i był coraz wyższy bieg w wieku 11 - 12 lat już sam orałem i w oborach też od tego wieku pomagałem tak na serio :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

pierwsza moja samodzielna robota to w wieku 7 lat podjezdzanie pod belki w czasie zniw

pamietam to jak dzis!!

a taka hard robota to od 1 klasy gimnazjum a obecnie sam musze naginac z przyczyn losowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

a ja w wieku 6/7 lat c330 pociągałem przy ładowaniu trawy i siana itp na prostej łące 7 lat to już przewracałem siano 9/10 podorywki zgrabianie siana jazda na lakę po trawę itp bo mam prywatna drogę ;p 10/11 bronowanie uprawa koszenie 11/12 początki orki glebogryzarka prasa 12/13 orka ale już samemu wszystkie pola i wszystkie roboty oprócz młócenia 15/16 młócenie ( u mnie takie góry że heder idzie po ziemi a tył w powietrzu) a 11/12 to miałem problem ze wciśnięciem w 4011 sprzęgła to zawsze trzymałem sie kabiny i tak wciskałem ale jak trzeba było hamulec i sprzęgło to był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

buhaha -ale się uśmiałem.4 rozrzutniki gnoju w wieku 6 lat ładując ręcznie. rozwaliłeś mnie na atomy. robiłeś to w czasie leżakowania w przedszkolu. ludzie jak już wymyślacie bajki to żeby to miało rece i nogi . "fikcja musi byc pawdopodobna żeby stała się prawdą"

 

Do przedszkola nie chodziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja to od najmłodszych lat (niewiem ile dokładnie) ale tatuś często zabierał mnie na pole jak coś robił. Tak w wieku 6-7lat podjeżdżałem pod kostki słomy/siana. Pamiętam jak miałem 9lat i pojechałem kultywatorem robić MFem255 i troszke mi to nie wyszło, ale nawet tata nie był zły tylko sie cieszył ze mnie :lol: Bronowanie, suszenie siana itp. to też tak od 9-10lat. Koszenie łąk prasowanie zaczołem tak gdzieś od 13lat, a orke troche później. Teraz oprócz oprysków i siania nawozu to robiłem wszystko, niektóre prace robie prawie tylko ja (mówiąc o maszynach które mam). Prace przy krowach to tak na poważnie to dopiero z 5lat temu.

Aha!, zaczynałem młodo o czym świadczą liczne "wypadki" z tym związane...


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja zacząłem pracować na gospodarstwie od najmłodszych lat. Najpierw poiłem młode cielaczki, nosiłem kostki słomy i siana. Z czasem nauczyłem się jeździć moim ferdkiem , a potem robota przy kupie hehe. Na tą chwile robie prawie wszystko na gospodarstwie, niedawno się nauczyłem krowy doić, wykonuje prace polowe oprócz siania zboża, nawozu i pryskania różnych oprysków bo ojciec się lepiej na tym zna. :lol:


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
buhaha -ale się uśmiałem.4 rozrzutniki gnoju w wieku 6 lat ładując ręcznie. rozwaliłeś mnie na atomy. robiłeś to w czasie leżakowania w przedszkolu. ludzie jak już wymyślacie bajki to żeby to miało rece i nogi . "fikcja musi byc pawdopodobna żeby stała się prawdą"

 

Do przedszkola nie chodziłem...

wcale mnie to nie dziwi. a kto by obornik wywalał jakbyś chodzil do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

ja wieku 5 lat wykosiłem kosą, podobno wcale nie tak źle ładny kawałek łąki, zanim mie bodajże sąsiad namierzył. Od 6 roku gdzieś jeździłem przy zbieraniu słomy metodom wrzucili mi jedynke a ja jechałem między kostkami. 7-8 lat to 2 krowy z łaki prowadziłem tylko że dziadek czekał na górce i mnie obserwwał.

Od 12 gdzieś roku to robiłem wszystko co sie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    647

ja w wieku 6 lat podjeżdżałem pod kostki siana lub słomy wrzucili mi 1 i jechałem w wieku 7 lat już sam wrzucałem biegi z wiekiem zaczynałem robić w polu takie małe prace (bronowanie lub rozgarnianie kretowisk na łące :lol: no i już od ładnych paru lat robię w polu jak prawdziwy rolnik B) od kad poszedłem do gimnazjum to praktycznie wszystko : pług, agregat, talerzówka, brony i siewnik lubię pracować też zbierajką B) a w obejściu to od naj młodszych lat w chlewie miałem za zadanie ścielić i zamiatać B) teraz już czasem bywa że sam idę do obrządku z przyczyn losowych B)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6

Jak się nie mylę to w wieku 6 lat kopałem ziemniaki ursusem 3512 z kombajnem Bolko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

ja w wieku 6 lat podjeżdżałem po kostki siana , słomy ursusem c-330 i zetorem 7211 a w wieku 8 lat u miałem już biegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

o tego najstarsi górale nie pamiętają :)

od małego pomagałem a to drobne prace to przynieś to pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ja też dosyc wczesnie zaczynałem kierowac ciągnikami głównie przy zwózce kostek słomy... ale moge sie pochwalic ze w wieku 18 lat juz zaczynałem kosic zboże bizonem a od 19 roku koszę prawie 80 ha zboża :) :) :) {odkąd pamiętam zawsze z bratem starszym o 4 lata kłucilismy sie kto ma co robic ciągnikiem każdy chciał jak najwiecej no i słabszy przegrywał :) :) :) ale za to teraz to nie bardzo tak sie kwapi nikt do pracy no bo są inne atrakcje np leniuchowanie :) :) :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Ja pamiętam że pierwszy raz sam jechałem jak miałem 6-7 lat i to oczywiście przy zwózce słomy. A jak miałem 12 lat to już wszystko robiłem wiadomo 6 latek wprawy ;)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem 13 lat to bronowałem,orka,podorywka,ojciec tylko mi bruzdę dookoła robił żeby było łatwiej,wieku 12 lat śrutowałem zborze,mieszałem paszę wyrzucałem obornik od tuczników w soboty,jak byłem mniejszy 7\8lat jeździłem C-360 po zwózkę słomy z pola przy domu,jak miałem 10 to już potrafiłem cofać z przyczepą pod stodołę i podjeżdżałem pod kombajn,większość prac jak byłem młodszy poniżej 10lat wykonywał ojciec i dziadek,nie było potrzeby aby mnie w pole traktorem wysyłać,lecz pamiętam że bardzo płakałem,jak miałem 10lat a tata mi nie kazał bronować pola przy domu,ale ja gdybym był na jego miejscu to zapewne postąpiłbym tak jak on,wiadomo praca w gosp.nie należy do najbezpieczniejszych,mojemu kumplowi w tamte wakacje wyjechał 11latek zetorkiem z pola i mu przywalił bo dzieciak się nie obejrzał,a może myślał że zdarzy przejechać na drugą stronę ulicy,nom a skutek to skasowane auto kumpla urwane przednie koło przy 7211 policja i mandat dla ojca 11latka;( tzn.niepotrzebne problemy u mnie w gosp.tata nadal wykonuje takie prace jak sianie,wysiew nawozów i opryskiwanie:) i mam nadzieje że tylko tak długo jak będzie mógł swoje zadania spełniać to będzie je wykonywał,a ja mam dzięki temu troszkę więcej czasu na inne prace:)nom i więcej czasu na odpoczynek,tzn.leniuchowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj