latajacyholender

Members
  • Ilość treści

    66
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez latajacyholender

  1. Pewnie sprężyste... Czyli nikt nie ma przyczepy thk5 na kwadratowych osiach i nie doradzi. Oryginalne felgi do tej osi miały duże odsadzenie, było krótsze ramię i nie działały takie siły.
  2. Tylko na obecnie założonych kołach pod ładunkiem widać że się uginają. Zastanawiam się czy zmieniając koła na szersze tirowskie to uginanie będzie mniejsze.
  3. Pasek ledowy 24V pod kabina i na hederze i jest jak w dzień
  4. Witam, Posiadam przyczepę thk5 na szerokich kwadratowych osiach, chce założyć koła "tirowskie" 60 315 R22,5 na feldze et 0. Moje pytanie czy koła nie będą wystawały poza obrys przyczepy i czy nie lepiej zastosować felgi, które będą głębiej bliżej resora aby nie występowało gięcie się osi pod ciężarem. A może lepiej zmienić na okrągłe osie i standardowe felgi do przyczepy et0 Na zdjęciu przyczepa z standardowymi kołami 7,50 r20
  5. Ręczne wciśniecie tłoczka pomogło, musiał podejść jakiś paproch i tłoczek się nie przesuwał do końca.
  6. MF 6270 Dyna Shift Dziś wymieniłem w końcu filtry oleju hydraulicznego i w dużym filtrze są opiłki... Pozostałe filtry czyste, w ciągniku wszystko w zasadzie działa poza kilkoma mankamentami : - Wolno podnosi podnośnik i czasem sam z siebie się podniesie... (zabieram się za rozebranie i wyczyszczenie rozdzielacza podnośnika a to, że sam podnosi może to wina czujnika uciągu. Jak nic nie poradzę planuje odłączyć wtyczki...) - Czasem przy ustawionym luzie na rewersie i wyrzuceniem biegu na luz coś trzyma ciągnik, że się nie toczy gdy jest lekko z górki, mam wrażenie jak by bieg nie wyskoczył albo coś z synchronizatorem? Ciśnienia były sprawdzone, było niskie do jazdy do tylu przyczyną była podkładka pod elektrozaworem założona przez poprzedniego właściciela... Była też taka sytuacja, że po wyhamowaniu ciągnikiem do zera i wyrzucenie na luz skrzynia i rewers, do wysiadania puszczam hamulec i było słychać jakieś stukniecie... Takie moje pytanie zbagatelizować i pracować ciągnikiem nadal? Czy skrzynia do przeglądnięcia a może lepiej sprzedawać... Jakieś propozycje do kogo na Podkarpaciu można się zgłosić żeby to naprawić?
  7. Oryginalny przedni tuz ZUIDBERG ma okienko wycięte na vin przynajmniej u mnie jest MF 6270
  8. Raczej działa bez potrzeby nie kręcę potencjometrami W poniedziałek postaram się zrobić próbę na skrajnych ustawieniach i nagrać filmik. Dzięki za podpowiedz! Jeszcze napisz jak to zrobić żeby nie zepsuć jak już tak straszysz ;] Może właśnie tam jest problem.
  9. Mam tą instrukcje do serii 6200 po polsku, jak ktoś coś Potrzebuje mogę podesłać zdjęcie. Pisać na PW
  10. Takiego go już kupiłem od handlarza to nic nie wiadomo... Trochę czasu już go tak użytkuje ale czas się tym tematem zająć. Na EHR jest tylko regulacja do prędkości opuszczania.
  11. Komplet filtrów kupiłem i olej TOTAL 10W40 MultAgri zamierzam wymienić po skończonych pracach z sianiem kukurydzy. Pracuje głównie z talerzówką 2,5m Agromasz To wymiana filtrów powinna mu pomóc czy coś trzeba jeszcze wyczyścić?
  12. Witam, odkopie temat. Massey Ferguson 6270 też mam wrażenie, że podnośnik podnosi wolno i po kilku sekundach od wciśnięcia przycisku. Jest na to jakiś patent? Wszystko chodzi ciśnienia na hydraulice były sprawdzone. pompa też była obciążana opornicą wszystko jest w normie. Z czego może wynikać to opóźnienie?
  13. Witam, odkopie temat. Udało się komuś z sukcesem doposażyć ciągnik Massey Ferguson 6270 (wersja hamulce hydrauliczne z wysoką maska i z klimatyzacją), w instalacje pneumatyczna przyczep jedno obwodową? - Jaka zastosować sprężarkę i gdzie zamontować? - Jaki zawór kupić sterujący hamulcami? Najwygodniej gdyby był właśnie sterowany z wyjścia hydraulicznych hamulców? - Zbiornik na powietrze jaki i gdzie zamontować? Jeśli jest na to patent proszę o wskazówki. Pozdrawiam
  14. 6.Klimatyzacja. Wyciek oleju z pod koła pasowego. OLEJ To ile ma być w końcu tego oleju w układzie? I takie pytanie jest to sprężarka tłokowa czyli po stronie kola pasowego nie ma ciśnienia (olej chlapał a gaz nie uciekł) podczas wymiany uszczelnienia olej wyciekł, który się znajdował pod kołem pasowym i rozumiem ,że należy go uzupełnić przez korek tylko ile? CZYNNIK GAZ Podłącze jeszcze raz maszynę i nabije układ na 1,5kg 7.Luz na podstawie kół pasowych. Demontujesz alternator, ściągasz paski, luzujesz obudowę wentylatora, odciągasz ja w stronę silnika i wentylator wychodzi przy chłodnicy dość ciasno. Pamiętaj, że wiskoza przy przechowywaniu zawsze pionowo w pozycji jakiej jest zamontowana na ciągniku. Położenie jej na płask może spowodować jej uszkodzenie! i Podstawa kół pasowych już wychodzi bez problemu (cztery śruby przechodzą przez pokrywę rozrządu do bloku i mam wrażenie, że przecinają kanał wodny bo po odkręceniu kapał płyn chłodniczy. Śruby przed zakręceniem posmarowałem silikonem) teraz na konkretną prasę dobrze podłożyć (nierówna powierzchnia) i łożysko wymienione
  15. Odświeżę temat wytłumaczy ktoś łopatologicznie jak rozebrać ten siłownik? Zdjąłem seger i co dalej?
  16. Jak rozebrać siłownik przedniego tuza w celu wymiany uszczelnienia przy podnoszeniu do samej góry leci olej ale nie przy tłoczysku a pod segerem. Uszczelnienie siłownika tuz przedni ZUIDBERG MASSEY FERGUSON 6270, 6200, 62xx ________________________________________________________________________________________ Instrukcja: Zdejmujesz seger. Wbijasz tą część z której zdjąłeś seger w głąb cylindra na jakieś 2,5 cm. Wtedy zobaczysz że po obwodzie cylindra wewnątrz jest okrągły pierścień sprężysty. Wydłubujesz go śrubokrętem. Ciągnąc tłoczysko wyjmujesz wszystko z cylindra. Ten seger zabezpiecza tylko by przypadkiem nie wcisnęło za głęboko dławicy (tej części na której siedzi ów seger). Ciężko ściągnąć siłownik z sworzni, pomaga wbicie czegoś między ramę podnośnika a jabłko. Przed wciągnięciem tłoka, należy wyczyścić powierzchnie gdzie znajdują się segery z rdzy.
  17. Mam 6270 i u mnie nie ma tego booster na pompie a najlepiej to sprawdzić po przewodzie ciśnieniowym czy idzie od kolektora dolotowego do pompy. W kolektorze jest jedna rurka doprowadzająca paliwo do świecy żarowej i jeśli jest booster pompy wtryskowej powinien być drugi przewód. Zdjęcie kolektora i pompy bez boostera. @Rowan Podziel się informacją gdzie na Podkarpaciu w południowej Polsce masz sprawdzony zakład od pomp wtryskowych delphi? U mnie też mam podejrzenie, że ciągnik jest za słaby na swoją moc i zdarza mu sie przy pracy, że słabnie i po chwili moc wraca a przy tym zero dymu z komina. Dodatkowym problemem przy zdejmowaniu pompy jest to, że nie ma żadnych blokad ani znaków z tego co wyczytałem na forum i trzeba nanieść swoje znaki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj