wladymir

Members
  • Ilość treści

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez wladymir

  1. To czysty przypadek, akurat w radio to leciało, ale fakt muzyka pasuje do sytuacji
  2. Solarcorn Kraśniczyn, ceny brutto: 820 pasza 840 konsumpcja, 4,5 tony sprzedane na paszę, reszta czeka w magazynie, może jeszcze podskoczy.
  3. Solarcorn Kraśniczyn, pszenica po 650 brutto. Skup do 10 czerwca.
  4. A ja wczoraj lałem do baniaka siarczan magnezu, medax max, duett, atak, stabilan, mikrovit Cu, Mn, Zn i wszystko się mieszało, nic nie zapychało, Ale czy przypaleń nie będzie, to się okaże.
  5. Też mi się tak wydaje. Miedź i mangan udało mi się podać w fazie krzewienia tylko na dwóch polach na których jest posiana odmiana nelson i ostroga. Na ostrodze tego nie widać tylko że ona jest późniejsza, więc jeszcze może to być. Dziś mam zamiar robić T1 + skracanie, dodawać mikro tam gdzie jeszcze nie poszło czy już za późno na Cu i Mn?
  6. Tylko po tak długim czasie od oprysków? Jeszcze w sobotę nie było takich liści.
  7. Z oprysków to poszedł Apyros - 25g/ha dwa tygodnie temu, a za cztery dni poprawiłem Mustangiem 306 - 0,5 l/ ha. N2 było tydzień temu - ok. 200 saletry. Dziś planuję dać Duett Star - 1 l/ha + Atak - 1 l/ha + Medax Max - 0,3 kg + Stabilan - 0,9 l i siarczan magnezu 5%. Zobaczymy co z tego wyniknie.
  8. Spotkał się ktoś z tak usychającymi liśćmi? Występują równomiernie na całym polu, co parę metrów.
  9. Co jej dolega? Wygląda na brak miedzi, ale 10,04 dostała 1 L Mikrovit- Cu i 1,5 L Mikrovit- Mn. Odmiana Nelson
  10. Zgłoś post Napisano 15 godzin temu Jesienią pryskałem tolurexem w pełnej dawcę i masę tego przepuścił Jeśli na tamtych zdjęciach jest Tomka to czym jest to ? Mam pole gdzie na 2-3 m od miedzy jest tego masakryczna ilość i tak co rok , dodam że pole także jesienią pryskane tolurexem w pełnej dawce . A i na 80% nie jest to miotła Wydaje mi się, że to stokłosa żytnia. Też to miałem w tamtym roku, pierwszy raz w życiu widziałem ten chwast, W tym roku pryskam apyrosem, mam nadzieję że podziała. Niestety jest mało środków do zwalczania tego zielska.
  11. Czujnik prędkości jest wkręcony w obudowę skrzyni biegów z prawej strony, tuż przed tylnym mostem.
  12. 1970 r filmik ze żniw 2017
  13. jahooo kupiłeś już te pszenicę? Gdzie ją można dostać w okolicach Krasnegojorku? Mam chęć zasiać kawałek na próbę.
  14. Planowałem dać teraz przed siewem, a na wiosnę poprawić taką samą dawką. Teraz sam już nie wiem, może sypnąć większą dawkę na wiosnę?
  15. Witam, pod pszenicę ozimą chcę wysiać Polifoskę tytan - ok. 250 kg/ha i siarczan magnezu - 150 kg/ha. Po przeanalizowaniu tematu nawożenia zdecydowałem, że NPK pójdzie pod pług, a co z siarczanem? Ma ktoś jakieś doświadczenia? W tamtym roku wszystko poszło pod pług, bo jakoś się nad tym nie zastanawiałem, ale teraz chciałbym się kogoś poradzić żeby nie popełnić błędu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  16. A stosował ktoś atlantis w tak późnej fazie? Na innym forum wyczytałem, że ktoś eksperymentował z nim, jednak było to trochę wcześniej chyba zaraz po wykłoszeniu i było po owsie. Atlantis bierze niby również stokłosę, którą też trochę mam.
  17. Witam, mam problem z owsem głuchym w pszenicy ozimej, mianowicie zaatakował placami, jest tak gęsty, że ręcznie ciężko to usunąć. Pryskane było axialem w dawce 0,8 l/ha 3 kwietnia. Problem występuje tylko na borowinach, pewnie za wcześnie opryskałem owies siedział jeszcze w ziemi. Jest na to dziadostwo jakiś skuteczny środek w tej fazie rozwojowej pszenicy co by jej za bardzo nie uszkodzić? Ewentualnie trzeba będzie robić mijaki kombajnem i kosić osobno i dawać na czyszczalnię ;[
  18. Witam, ja z ojcem nadal kosimy vistulą, już jakieś 27 lat. Na 5 ha wystarczy, chociaż wolno idzie i warunki pracy skrajne, to zawsze to swój i nie muszę czekać pół dnia na kombajn, bo u nas w okolicy mało kombajnów. Pytanie do forumowiczów- czy ktoś posiada na zbyciu koło pośrednie rozrządu? Podczas ostatnich żniw wyłamało się chyba z dziesięć zębów na tym kole, a trudno je dostać. Może ktoś ma ze starych zapasów, byłbym wdzięczny za info. PS. Mimo takiej awarii "babcia" dowlekła się do domu o własnych siłach i nic poza tym chyba się nie stało.
  19. Panowie, czym zrobić poprawkę na dwuliścienne, głównie rumian i przytulia w pszenicy ozimej? 3 tygodnie temu poszedł protugan+tomigan, a na części pól axial, a później gold. Chwasty padły, a za jakiś czas zaczęły rosnąc nowe. Czym to zwalczyć żeby było w miarę ekonomicznie?
  20. Panowie, czy można pryskać od grzyba+skracanie+ mocznik+siarczan magnezu gdy na noc nadają okolice 0 stopni? Kolanko ucieka, a przez te deszcze nie ma kiedy wykonać zabiegu, chciałbym prysnąć jutro i w piątek bo niby ma nie padać, tylko temperatury nie za bardzo szczególnie nocne. Proszę o szybką poradę jeśli można.
  21. Witam, a w jakiej fazie BBCH powinno się pryskać, żeby było bezpiecznie? Ja pryskałem tydzień temu Protugan 2l+tomigan 0,4l/ha pszenica w fazie krzewienia. Sprzedawca mówił, żeby pryskać bez obaw, teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem. Niektóre chwasty ładnie już położyło, a mała miotła też zaczyna usychać.
  22. rok 1992, ja na vistuli, która dzielnie służy nam do dziś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj