Skocz do zawartości

thor1984

Members
  • Postów

    3055
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez thor1984

  1. U mnie żyto w tym roku to jakaś porażka. Jeszcze wszystko nie zważone ale już widzę że wyjdzie 3.5 tony z ha. Jest na kawałku po owsie który w tamtym roku dał 3.5 tony. Tylko że w tym roku opadów nieporównywalnie wiecej
  2. Ten mocznik rzuć na ścięta słomę i dopiero talerzowka. Jaką siejesz odmianę że aż taką norma wysiewu? Ja na słabszych glebach nie zwiększam normy wysiewu bo zazwyczaj wody i tak nie wystarczy dla wszystkich nasion.
  3. @Denwer tak z ciekawości kto jest dla ciebie gorszy taki osobnik jak ze zdjęcia czy ksiądz pedofil?
  4. thor1984

    Maliny

    Najlepiej by było, że jak malina np. 6 zł za kg to Ty płacisz np. 2.50. problem polega na tym, że jak w tym roku dasz po tyle to jak następnym razem malina będzie po 4 zł to pracownik i tak będzie chciał 2.50 bo jego nie obchodzi, że jest tania.
  5. thor1984

    Maliny

    Jak dam 3.50 to przy cenie 5.50 zostaje mi 2 zl. Odlicz od tego opryski nawozy odzywki nawodnienie to ile zostanie ? I tak sporo wlasnymi silami ale malin w ten sposob w tym roku nie ogarnę. Zawsze byla stawka 1.80 max 2.50 zl za kg i kiedys nie bylo problemu. Niestety nasze socjalistyczne panstwo skutecznie utrudnia znalezienie ludzi. Nie mówię że to źle bo sam jestem tego beneficjentem ale wkurza mnie to że niektorzy że tak powiem "spoczeli na laurach"
  6. thor1984

    Maliny

    Ile płacicie w tym roku od rwania? Ja dałem ogłoszenie, nawet kilka osób się odezwalo ale jak odpisywałem, że minimum 2 zł kg, ewentualnie coś więcej jak będzie dobra cena na skupie i na tym koniec kontaktu
  7. thor1984

    uprawa truskawek

    Mam swoją więc nie będzie problemu. Każdy w okolicy kto sciolkuje to żytnią ale widziałem też pszenzytnią.
  8. Tydzień temu złożyłem papiery o 2 ratę. Na razie zero odzewu a chciałbym zlikwidować już ogórki. Jak myślicie likwidować je czy czekać na jakiś odzew czy kontrolę z agencji.
  9. thor1984

    uprawa truskawek

    3 pytania: - ile orientacyjnie potrzeba kostek słomy na ha - słoma tylko żytnia czy może być z innego zboża - po jakim czasie widać działanie Select, bo już będzie prawie tydzień i efektu zero
  10. thor1984

    Maliny

    Znajomy oddał pierwsze kg jesiennej, na razie bez klas bo nie najlepsza jakość po 5.50 + VAT
  11. Wykoszony ha nawigatora. Plon przewazony 4.4 tony moze bylo by lepiej ale na dolku prawie wyginal. W porownaniu do zeszlego roku zdecydowanie lepiej.
  12. Do mnie przyszły 2 😁 cholera myślałem że na młynie będzie lepsza cena na żyto i jest szkoda, że tylko o 20 zł na tonie co daje 470 brutto
  13. A w tym roku też jest do ostatniego klienta czy zamykają o konkretnej godzinie? Stoi lodoweczka z wodą i jedzeniem? 😁
  14. @Piotrek1975 ja dziś byłem u bicza za nawozem to kolejki dużej nie było, przed wagą stały 2 traktory ale za wagą stały same tiry. Godzina była gdzieś po 10. Tak w ogóle ile czeka się teraz średnio w kolejce bo jutro chce podjechać do lobo spytać czy podstawili by jakieś autko na pole po żyto i jak to wychodzi cenowo.
  15. thor1984

    uprawa truskawek

    kupowałem dziś borówkę w Radomiu na giełdzie po 16 zł za kg. Gdzie on sprzedaje po 32
  16. thor1984

    uprawa truskawek

    widzę, że po plewieniu zostały jakieś niedobitki trawicy i dwuliściennych i o dziwo dość szybko wychodzą pojedyncze już nowe chwasty. Nie chce siedzieć znowu w nich z gracką bo zaczynają mi się maliny i teraz przy tym będzie od groma roboty
  17. thor1984

    uprawa truskawek

    A co bedzie bardziej szkodliwe doglebowka czy np. Select i lontrel
  18. thor1984

    uprawa truskawek

    Pany czy doglebowka, oprysk na jedno i dwuliścienne rumb przeżyje ?
  19. W tamtym roku na młynie sprzedawałem po 600 zł tona brutto. W tym młyn jeszcze nie kupuje ale przymierzają się po 500 zł. Trzeba by Ardanowskiego zaprosić. Truskawki rwał to i zboże może kosą kosić i cepami młócić. Zawsze by zostało więcej w kieszeni.
  20. @PRIMO pytałeś o cenę owsa to 500 zł , pszenżyto 560 a żyto bez zmian 450 zl tona. Cena brutto Właśnie przestało padać ale jeszcze by się przydało
  21. ja to spróbuje tą saletrą albo rsm
  22. I czym w końcu polecialeś?
  23. Ja w tym roku chciałem zamówić patelnie pod zyto bo kawałek od domu. W tamtym roku kuzyn płacił 100 zł za godz. To tanio czy drogo?
  24. Nie wiem. Masz bicza, drugi to wlasnie na Kozienice granoba i obok granoby jest trzeci jak skręcisz w ulicę aby dojechać nad zalew. Bicz cena h*jowa ale plus że faktura 3 dni. JarekBazydlo ja podawałem brutto. Na młynie to czasem nieźle cyrki szly. Kiedyś dwaj kolesie wzięli Boże na próbkę od jednego i jednemu łapało parametry a drugiemu nie 😀
  25. U bicza. Właściwie to są 3 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v