BartoszPuszczyk

Members
  • Ilość treści

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O BartoszPuszczyk

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

434 wyświetleń profilu
  1. Wczoraj skoszony wilgotność 7,5 plon 4,46 t/h Powiat Kolski
  2. http://agro-technika.pl/archiwa/marcowe-zagrozenia/
  3. Wygląda na larwy chowacz czterozębnego
  4. A kiedy został zarejestrowany do stosowania w uprawie zbóż i rzepaku? Może się źle wyraziłem że w rolnictwie bo w uprawie warzyw był stosowany już dawno.
  5. Myślę że tak, topsin jako fungicyd jest znany od dawna. Natomiast w ochronie roślin rolniczych jest zalecany od niedawna ale z tego co wyczytałem i sam zaobserwowałem jet to środek skuteczny i dosyć tani. Ja w tamtym roku z areału 10 h gdzie 70% to 4a a 30% 5 klasa miałem średnio 3,9 t a tok wcześniej na ziemi 3b 4a 4,6 t. Topsin jest też zalecany do ochrony jesienią jak środek zwalczający kiłę. A prostując pod korzeń daję 4 dt polifoski6, odchwaszczanie oprysk tebu na skrócenie i choroby, do oprysku daję siarczan magnezu. Wiosną 300 l RSM z siarką, oprysk na robaki w zależności od potrzeb pierwszy z tebu siarczanem magnezu i borem. Na 2 dawkę daje 250-270 saletry amonowej i to już wszystko. Staram się minimalizować koszty uprawy przy jednoczesnym uzyskaniu dobrego plonu.
  6. 1,4 l topsin, 0,6 mondatak i 0,6 Proteusa
  7. Ja podobnie jak w zeszłym roku i dwa lata temu na płatka pryskać będę Mondatak + Topsin a na robaka Proteus Co myślicie o takiej mieszaninie. Mam tylko problem że mój rzepak dopiero zaczyna kwitnąć brak łuszczyn sporadycznie występuje słodyszek a chowacza sporo. Dzisiaj idealna pogoda na zabieg tylko czy warto? Chowacz dostanie ale pryszczarka jeszcze nie ma. Zresztą niema łuszczyn to chowacz sobie je pyłek robiąc jednocześnie zapylanie. Myślę pojechać w sobotę albo niedzielę wieczorem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj