Skocz do zawartości

przemo5040

Members
  • Postów

    1601
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przemo5040

  1. no właśnie pasuje, gdyby nie ono to by tej obory zapewne nie było
  2. jak mf się sprawuje? kupiłbyś drugi raz czy jednak wybrałbyś coś innego ?
  3. ciekawe czy wytrzyma chociaż połowe tego co quicke wytrzymał
  4. czemu zmiana markowego ładowacza na polski wyrób ?
  5. u mnie banrol po 2 sezonach był do remontu, ale teraz już chyba 7lat mija od tamtego remontu i odpukać bez awarii, chociaż teraz ścieło ten kołek na jednym trzymaku noża
  6. przemo5040

    Wał posiewny

    masz jakieś zdjęcie jak pole wygląda po nim
  7. 2tys, do lekkich poprawek była
  8. przemo5040

    Claas was 450

    Sianokosy z nowym zabytkiem 🤭
  9. jaka wymagana moc do tego ?
  10. wcześniej to trochę był bałagan na placu, teraz jak postawili tą nową halę to pakują w niej wszystko
  11. do adiagro wal śmiało chłopaki ci każdą usługę wykonają za przystępną cenę, pasze i dodatki w swojej ofercie również mają
  12. jak mieliłem zboże to jeśli chodzi o cenę to cimoch w okolicy brał najtaniej bo jak każda firma brała po 100zł+ to on 90zł za tonę i ceny brutto, ale przestałem go brać na rzecz adiagro bo chłopaki na miejscu można by rzec
  13. ja mieszkam 10km od nich, ale oni w okolicy mało sieją wiadomo, dlaczego. generalnie wygląda tak, że jak ktoś raz ich weźmie to już drugi raz nie bierze 😆 no sprzęt i zaplecze paszowe duże ale ceny kosmos, no i jak usługę wykonywać to na kilka ha nie przyjadą. W zeszłym roku jak do mnie przyjeżdżała mieszalnia z Adiagro i brali po 100zł za tonę to Multicco brało 130zł i chyba minimum 3 czy 5ton trzeba było mielić.
  14. u mnie po 150-160zł z navi, najdroższa firma w okolicy jak zawsze najwięcej bo 220zł i to chyba netto z tego co słyszałem
  15. coraz więcej ich się zaczyna pokazywać
  16. u mnie też bez opadów od zimy, trawy tylko po dołkach są, a gorzowska połowa wielkości co twoja
  17. Spróbuj posiać cześć z nawozem współrzędnie z kukurydzy a część tradycyjnie jak teraz . Już nigdy nie wrócisz to siewu bez nawozu w podsiewaczu . Poza tym myślę że na samych nasionach oszczędzisz więcej niż zapłaciłbyś za usługę . Nie da się mechanicznym siewnikiem posiać tak precyzyjnie jak porządnym pneumatycznym . Autor poprzedniego posta uważa że po nowym nie będzie lepszych plonów . Ale niestety mocno się myli, bo kukurydza jest bardzo wrażliwa na jakość siewu . Gdy masz równe rozmieszczenie nasion w rzędzie , bez podwójnego wysiewu bez pustych miejsc , na równej głębokości to plony naprawdę wzrastają . Kukurydza to nie rzepak , który kompensuje nierównomierna obsadę ilością rozgałęzień bocznych itp siałem kilka razy z nawozem w podsiewaczu i nie widziałem różnicy, ten siewnik ze zdjęcia to przecież też pneumatyczny 20lat temu ojciec zaczynał z kukurydzą siali z sąsiadem siewnikami ręcznymi przyczepionymi do kultywatora, potem siewnikiem konnym co drugi lejek, następnie mechanicznym meprozetem, potem kuhnem maxima 2, a teraz sieje nowe gaspardo mte po ostatnich 3 siewnikach plon jakoś siewu i plon wyglądał podobnie, co więcej niektórzy narzekają na meprozeta a u mnie usługodawca siał nim wiele lat i byłem bardzo z niego zadowolony i teraz nawet szukam takiego aby kupić bo zaczynają głupieć z cenami za usługę kuhnem gościu siał mi zaraz jak go kupił i co z tego że był nowy siewnik z wyższej półki jak przez 2 sezony nie umiał go ustawić tak jak trzeba, bo dwie sekcje zawsze siały głębiej i była widoczna różnica na polu
  18. nie każdy korzysta z podsiewacza, ja np. biorę usługę z podsiewaczem a nawozu i tak nie wsypuję w niego tylko rozsiewam przed, czy takim siewnikiem czy nowym kukurydza będzie rosła tak samo, po nowym plonów większych nie będzie a przynajmniej zaoszczędzi na wydawaniu na usługę
  19. panowie rozumiem, że w rolnictwie ciężko ale żeby na miarę nie było stać tylko gumofilcem mierzyć 🤭
  20. też mam taką, na wyrównanie łąki i rozgarnięcie kretowisk dobrze zdaje egzamin ale tak, żeby trawę wyczesać na pobudzenie to tylko typowa włóka się sprawdzi
  21. mam 3.5m i jest o wiele szybciej a komfortu zgrabiania nie ma co porównywać
  22. Wesołych Świąt 😁 ładna ekipa się zrobiła 💪🏻
  23. mnie kusi kupić ale czekam na jakoś promocje tak jak kupiłem udara
  24. przemo5040

    Trawa

    zbyt duża zostawiona, mam tak często na pastwiskach po krowach, przyjdzie ciepło to odbije i nie odstanie plonem od innych traw
  25. niektórzy takiego porządku na podwórku nie mają jak ty masz przy pryzmie 😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v