ambro123

Members
  • Ilość treści

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O ambro123

  • Ranga
    Nowicjusz

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kujawsko-Pomorskie
  1. Chłodnice z agtecha wymieniałem w czasie gwarancji, bo ciekła dołem.Po odesłaniu na wymianę zamontowałem jeszcze raz po naprawie starą aby mieć czym jeżdzić. Po 3 latach stara zaczęła ciec i założyłem wymienioną agtecha, która już była po gwarancji. Znowu ciekła dołem z rurek i zbiornika dolnego. Po jakimś czasie zaczęło się lać jak z kaczej d...Po rozebraniu okazało się,że dolny zbiornik popękał na samym dnie z obu stron. Po rozebraniu i polutowaniu przy próbie szczelności przed wmontowaniem w ramę zewnętrzną tą stalową przy 0.4 bar powyginały się rurki w pobliżu zbiorników- przy górnym i dolnym i nadawała się tylko na złom. Teraz od czerwca mam zamontowaną chłodnicę Kale - Turcja za 1600 zł. Zero problemów. Kale wydawała się znacznie cięższa ( nie ważyłem) od agtech co sugerowało by grubsze ścianki
  2. Skoro opona nie była zdejmowana, to trzeba pojechać do wulkanizatora i niech zobaczy jak wygląda felga i opona w miejscu styku z felgą. Może wystarczy oczyścić i będzie dobrze. Z własnego doświadczenia - kupiłem używane koła do samochodu z jednego uchodziło powietrze.Myślałem, że jest dziura, a okazało się, że na oponie w miejscu styku z felgą były jeszcze pozostałości naklejki producenta opony i to powodowało nieszczelność. Po oczyszczeniu powietrze nie schodziło.
  3. Darowizna = prawo do zachowku. Dożywocie ,lub umowa kupna sprzedaży,lub przekazanie za emeryturę = brak prawa do zachowku. Aby wyeliminować prawo do zachowku należałoby zmienić biznesplan i wybrać inną formę przekazania gospodarstwa. Najprościej pójść do notariusza - są na bieżąco z przepisami i powinni doradzić.
  4. Umieściłem moja wypowiedź na forum, aby pomóc pozostałym osobą, które mają również problem z objawami na swojej soi. Objawy mogą być spowodowane herbicydami, suszą lub chorobą tak jak u mnie. To prawda, że moja soja wyglądała ładnie a teraz wygląda jeszcze lepiej, ale co z tego skoro najsłabsza soja zaczęła żółknąć i usychały jej liście lub uschła cała roślina. Właśnie od tego wszystko się zaczyna. Ja stosuję na swoich uprawach profilaktykę i w porę interweniuję, aby nie było już za późno. Każdy robi jak uważa za słuszne a ja tylko próbuje pomóc i nie mam w tym ukrytego własnego celu. Zdjęcia większej powierzchni niewiele pokażą gdyż choroba we wstępnej fazie występuje głównie na starszych liściach a najmocniej porażone są indywidualne rośliny. Ty pstaszek najwyraźniej stosujesz inne metody skoro się mnie czepiasz? Nie mam pojęcia, o co tobie chodzi ciągle z tymi zdjęciami to nie forum fotograficzne w którym prześcigamy, kto ma lepszy aparat i pstryknie lepszą fotkę. Tutaj liczy się merytoryczna wypowiedź, staramy się sobie wzajemnie pomagać a nie nawzajem atakować.
  5. Choroby soi w Polsce występują i stanowią dla niej poważne zagrożenie. Sam się o tym przekonałem siejąc po raz pierwszy soję, na której zaczęły pojawiać się najpierw jaśniejsze przebarwienia i podsychające fragmenty liścia a następnie plamki. Początkowo sądziłem, że symptomy te są efektem suszy lub zastosowanego środka herbicydowego, lecz nic bardziej mylnego. Okazało się, bowiem iż są one wywołane działaniem kilku chorób soi. Zidentyfikowanie jaki to rodzaj patogenu atakował moją soję stanowił spory problem, gdyż wiele chorób ma podobne objawy a występowanie kilku jednocześnie jeszcze bardziej utrudnia to zadanie. Symptomy chorobowe występowały najpierw sporadycznie, na pojedynczych roślinach oddalonych od siebie, co kilkadziesiąt lub kilkaset metrów. W dalszym etapie nastąpiło nasilenie się objawów i ekspansja choroby na kolejne rośliny – w szczególności dolne liście. W moim konkretnym przypadku uważam, że zarażony był kwalifikowany materiał siewny soi Merlin. Na potwierdzenie mojej tezy dodam, że w mojej najbliższej okolicy nikt od wielu lat nie uprawiał roślin strączkowych. Wyklucza to, bowiem możliwość zakażenia zarażonymi resztkami znajdującymi się w glebie. Moja historia dobitnie pokazuje, jakiej jakości otrzymujemy materiał siewny!!! Przydatne artykuły naukowe na temat chorób soi: http://www.ior.poznan.pl/plik,1524,metodyka-integrowanej-ochrony-soi-dla-producentow-pdf.pdf http://www.proteinresearch.net/html_images/_completed_projects/000502/soybeandiseasespests.pdf http://www.extension.iastate.edu/sites/www.extension.iastate.edu/files/davis/CSI4.pdf http://www.uaex.edu/publications/pdf/mp197/chapter11.pdf http://ipm.missouri.edu/ipm_pubs/ipm1002.pdf http://pubstorage.sdstate.edu/AgBio_Publications/articles/EC932.pdf http://naldc.nal.usda.gov/download/CAT87209081/PDF Efektywność fungicydów w zwalczaniu chorób soi: https://extension.udel.edu/fieldcropdisease/files/2015/04/Soybean-Fungicide-efficacy-table_2015_final-3.pdf https://extension.udel.edu/fieldcropdisease/files/2014/04/Soybean-Fungicide-efficacy-table_FINALx.pdf https://www.extension.purdue.edu/extmedia/BP/BP-161-W.pdf http://www.clemson.edu/extension/rowcrops/pest/files/2015pestmanagementfiles.pdf/soybeandiseasecontrolPMH2015.pdf Przydatne strony internetowe: http://mssoy.org/production-management/insects-diseases/ http://www.mississippi-crops.com/2014/08/01/soybean-disease-update-august-1-2014/ http://www.extension.umn.edu/agriculture/crop-diseases/soybean/ https://pdc.unl.edu/agriculturecrops/soybean https://www.pioneer.com/home/site/us/agronomy/crop-management/soybean-insect-disease/bean-leaf-beetle/ http://www.omafra.gov.on.ca/english/crops/pub811/14soybean.htm
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj