Skocz do zawartości

lukbold

Members
  • Postów

    5923
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lukbold

  1. tam był 2 przewody zasilające napęd.. widocznie jeden z nich nie działa
  2. chłop już dawno na emeryturze. https://www.facebook.com/profile.php?id=61550292431560 Rafał Kłosowicz ten się na grupach o 4512 poleca z usługami do tych parchów
  3. że tez Ci sie chciało odgrzebywać starego kotleta.... do twojej wiadomości: starczy zmienić piny w kostce i przycisk działa odwrotnie a zapewne przy przeróbkach nikt sobie głowy tym nie zawraca
  4. czujnik obrotów pompy nie daje znać , że traktor jest odpalony, zmierzyć, wyregulować, wymienic
  5. Zapomnij że ktoś Ci segier będzie ustawiał. Takie rzeczy może w fabryce. Tylko zaznaczam że na filmie nie ustawia "POCZĄTKU" tłoczenia tylko środkową fazę tłoczenia która wychodzi koło GMP
  6. przekładnia 540/1000 się rozłączyła i tyle. linki trzeba wyregulować albo je wywalić i ręcznie na tylnym moście wybierać ustawienie trybów.... no chyba że się cała przekładnia wom rozpadła
  7. i co dalej nie wpadłeś na to że po dłuższej półosi przesuwa się sprzęgło blokady dyfra ? https://intertraktor.pl/3764049m1-massey-ferguson-zebate-widelki-przegubu-mf-p-79941.html https://intertraktor.pl/3764048m1-massey-ferguson-zebate-widelki-przegubu-mf-p-79940.html prawa
  8. myślę że w 3 min by to przestawił. Maszyna otwiera się na zawiasie, na wał trzeba nałożyć i zabezpieczyć przekładnie którą widać na filmie po lewej stronie. Łącznik hydrauliczny jest wtedy niezbędny bo na TUZ dziobów maszyny już wtedy nie podniesie
  9. https://photos.app.goo.gl/XjWiCMgGmNEGUVos8
  10. no nie mów że w 2025r ktoś się skusił na zakup tego złomu 🤣 nawet najmniejsze Tornado będzie koło te dziadostwa wyglądać jak zabawka a dmucha kilka razy szybciej
  11. lukbold

    Obsypywanie pryzmy

    i że niby ta kupka ziemi zabezpieczy przed wejściem powietrza ?? czy ładujesz tego choć 10cm ?
  12. Prócz tego co wymieniłeś w silniku proponuje dodać tulejkę ślizgowa tryba pośredniego rozrządu
  13. zaciskasz powrót z zaworu nad silnikiem, na odpowietrznik zakładasz 1m wężyka tak aby końcówki była powyżej pompek hamulcowych. Rozłączasz hamulce, odpalasz i powoli pompujesz... Po chwili stwierdzasz że się nie da i możesz ściągać zwolnice by zmienić te 40 letnie oringi na tłokach hamulcowych
  14. Przestań wyłączać masę sterownikowi
  15. A gdy wpierw wbijesz bieg a potem dopiero rewersem przód/ tył też zgrzyta? jak się toczy to najpewniej sprzęgło nie rozłacza
  16. Zmień majstra bo ciśnienie nie jest dobre zaręczam. Najpewniej brakuje któregoś oringu lub połamane pierścienie speedshifta
  17. Wezwij mechanika jak nie wiesz gdzie się płyn wlewa... kup instrukcje obsługi, cokolwiek
  18. Zdejmij kostke z elektrozaworu przedniego napędu jak ma być włączony... Bo jakoś mi się wierzyć nie chce aby to była usterka elektryczna (samo od tak napięcie raczej się tam nie pojawia i nie rozłącza napędu). Przeważnie są problemy z WYŁACZENIEM
  19. po prostu z chlewika go wypuścili...
  20. lukbold

    Zwrot akcyzy za paliwo

    W sierpniu już nic do wniosku nie dopiszesz. Limit CAŁOROCZNY ustalany jest w lutym. Na raty to się tylko faktury dostarcza. Oświadczenie o działkach oddajesz co roku. Kopiarkę chyba masz więc już nie rób problemu, że ten sam papier trzeba co roku zanieść
  21. https://www.agrosterownik.pl/
  22. https://photos.app.goo.gl/ygWsYeJzo1S4Eiag7 a czego nie wiesz? https://photos.app.goo.gl/hoYJ9Q11S9884J3N7
  23. Ja zeszły rok montował turecki hema, hattat czy coś... bez żadnych komplikacji
  24. Jak w każdym normalnym traktorze... odkręcasz zasilanie rozdzielacza hydrauliki zewn, podpinasz to zasilanie do tura, powrót z tura wpinasz na zasilanie fabrycznego rozdzielacza traktora. Dorabiasz wolny spływ z tura i tyle
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v