wodzu

Members
  • Ilość treści

    458
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez wodzu

  1. Opisane są tylko kody od kalibracji, reszta tylko jakiego podzespołu dotyczy- bez dokładnego opisu.
  2. Ja bym radził ubezpieczać od kwoty brutto, bo jak wystąpi szkoda to za VAT od faktury wystawionej przez serwis płacicie z własnej kieszeni, ubezpieczalnia was obciąży. Ostatnio od 250 tyś brutto, na oryginalnych częściach pełen pakiet zapłaciłem 1850 zł.
  3. wodzu

    Bogballe M35 Base

    Raczej komunistyczne wyłudzenie odszkodowania, tylko że oprócz dachu jeszcze kawałek ściany poszło, ale to już ponad 40 letnia historia. Teraz to już tylko rupieciarnia. Ja mówię że jest mały bo ma małej pojemności silnik, ale znów w tych pracach co wykonuje jest oszczędny. Z tym rozsiewaczem w zależności od ilości wysiewu na wałku ECO leci sobie nawet do 26 km/h, tylko pod górki trzeba zredukować do 16-18 km/h. Wiec nie ma po co do 2 tonowego rozsiewacza mocniejszego konia zakładać. Docelowo też ma ciągnąć 4 tyś litrowy opryskiwacz, najwyżej będzie pracował na normalnym wałku(450-500 obr).
  4. wodzu

    Bogballe M35 Base

    Taki mały smerf, trochę większa C-360-dziesiątka. Ogólnie to do opryskiwacza, rozsiewacza oraz 3m talerzówki się nadaje. Do ciągania przyczep to już raczej nie bo z 10 tonami to jeszcze górki nie widać a już ja czuć.
  5. wodzu

    Bogballe M35 Base

    Mam choć w ostatnich latach sporadycznie tylko pracują.
  6. Też stałem przed tym wyborem, już prawie miał być Hydramet do póty nie schyliłem się pod ciągnik. Dwa wystające sporo w dół płaskowniki połączone prętem idealne do wyrywania roślin, tak w skrócie pisząc, może jestem przewrażliwiony. Oczywiście chodzi o mocowanie w ciągniku NH T5.
  7. Mniejszy może bardziej zwinny i sprytny, Ja mam T5 EC z amortyzowaną kabiną i ośka to dobrze się ja jeździ, ale nie zmienia to faktu że siedzisz w niej jak w puszce.
  8. Nie ma co porównywać Multi z Maxxiumem, bo to jak porównywać T5 z T6. Maxxum samą amortyzacja kabiny będzie wygodniejszy od Multi.
  9. Karol mi za MF 5609 2017 Korbanek wycenił 54800 euro, pod koniec roku to było. Wyposażenie standardowe: - moc max. 95 KM przy 2000 obr/min, - moc znamionowa 90 KM wg ISO, - moc homologowana kW/KM - 36/49 przy 2250 obr/min., - silnik AGCO POWER, poj. 3,3 l, Common Rail, 4 zaw. na cylinder, - ŚCIĘTA MASKA, - skrzynia Dyna-4, 16/16 (40 km/h) + hydr. przekł. nawrotna, - system SPEEDMATCHING, - wyświetlacz kontrolno-sterujący DOT MATRIX, - PRZESZKLONY DACH VISO, - MOCOWANIA FABRYCZNE DO ŁADOWACZA, - JOYSTICK MF Z PRZYCISKAMI ZMIANY KIERUNKU JAZDY I PÓŁBIEGÓW, - FUNKCJA SPRZĘGŁA W HAMULCU, - AUTOMATYCZNY WYŁĄCZNIK PRĄDU, - AUTOMATYCZNA RED. OBR. SILNIKA ZINTEG. Z HAMULCEM POSTOJOWYM, - klimatyzacja + ogrzewanie kabiny, - regulowana kolumna kierownicy, fotel pneumatyczny, siodełko dla pasażera, - analogowo-cyfrowa deska rozdzielcza, - duże teleskopowe lusterka zewnętrzne, - wycieraczka tylnej szyby ze spryskiwaczem, - zaczep górny automatyczny, przestawiany wysokościowo, - zaczep dolny do przyczep jednoosiowych ( dolna belka ), - zaczep dolny PITON do przyczep jednoosiowych ( bolec ), - ogumienie przód 380/85 R24, - ogumienie tył 460/85 R34, - FELGI SPAWANE, - błotniki tylne 2 m z przedłużeniami, - tylny TUZ - udźwig 4 300 kg, kat.II, - EHR - sterowanie TUZ-em, - system AKTYWNEJ AMORTYZACJI W TRANSPORCIE, - tylny WOM - 540/540E/1000 obr./min, - ELEKTRONICZNA ZMIANA PRĘDKOŚCI W.O.M, - AUTOMATYKA WAŁKA W.O.M, - sterowanie W.O.M. + TUZ z błotników tylnych, - 3 pary wyjść hydraulicznych, - oświetlenie robocze przednie (1 para) i tylne (1 para), montowane w dachu, - oświetlenie na słupkach kabiny (1 para), - oświetlenie robocze na tylnych błotnikach (1 para), - światło ostrzegawcze - "kogut", - radio MP3, - instalacja pneumatyczna jedno i dwu-obwodowa. - AutoDrive - amortyzowana kabina - przedni TUZ
  10. Z 10 tyś dołożysz i starczy. Będziesz miał zawory środkowe z lepszym fotelem z dżojstikiem, przygotowaniem pod ładowacz i Stollem z serii CL. Niestety 17 bieg jest niedostępny w T.5 EC.
  11. Po prostu inaczej wyprofilowana maska a pod nią to samo, kabina tak samo. tylko przekładnia i tyłek są inne.
  12. Z tego co gdzieś czytałem to jest zmodernizowana przekładnia Steyra (starszych modeli) przez ZFa. Ogólnie to tą przekładnie ma początku miał tylko Multi, teraz jest również dostępna w Luxxum-ach. Na razie nie słyszałem żeby coś większego się z nimi działo, czas pokaże. Co do Farmall-ów to masz racje, najmniej udany seria Case-a, nikogo nie chce obrażać, bo sam kupuje NH T5 EC o którym tez rożne są opinie. Nie oszukujmy się jeden producent sprzeda 100 ciągników inny 1000, pierwszemu popsuje się 1 sztuka a drugiemu 10 sztuk. Ktoś powie że pierwsze do dobre ciągniki, drugie to złomy, a prawda jest taka, że wychodzi na to samo. Jak będzie maiło się koło kręcić to będzie się kręciło, a jak się ukręci to odpadnie. Z niższą ceną większe ryzyko się wiąże, więc każdy kupuje co uważa lub na co go stać.
  13. Luxxum z pługiem też spokojnie sobie da rade, jeden Multi 100 ciąga Uni pług 4 obrotówka na 1,8 metra. A znów drugi takiej samej mocy Lemkena na 2 metry. Z agregatem Lemken Kompaktor 400 też o dziwo dobrze sobie radzi. Ktoś może nie uwierzy ale te silniki FTP 3,4 litra na prawdę mają potencjał. Dla tego do takich prac co piszesz Karol323 ja bym polecał Luxxuma i jeszcze jeden bardzo duży plus przemawiający na korzyść tego ciągnika to przekładnia. Dużo lepiej ma ze stopniowane biegi.
  14. Przynajmniej 210-230 tyś musisz szykować. Choć trudno powiedzieć co dla każdego przy wyborze specyfikacji znaczy ful opcja. Lepszy fotel, zawory środkowe, joystik w podłokietniku, wybór producenta opon, przedni tuz, amortyzowana oś, jedna para gniazd do przodu itp, dużo tego, czy nawet automatyka skrzyni.
  15. Do TUR-a to polecam Luxxum, zakręca w miejscu, dużo oszczędniejszy i zrobi to samo co Maxxum. Jak siejesz kukurydze to w rzędach na oponach 480 r 38 się zmieścisz. Znam osoby co maja te ciągniki tylko że w kolorach Steyra (Multi i Profi) i prawda jest taka że Profi stoi, a Multi pracuje z tymi samymi maszynami co jego większy brat i równie dobrze sobie radzi pomimo tego że ma mniejszy silnik. Chyba że masz jeszcze duża prase z rotorem to w tym przypadku tylko Maxxium.
  16. Witam też stałem przed wyborem nowego ciągnika w tym roku i w gospodarstwie pojawi się niedługo NH T5.100. Czy to dobry zakup czas pokaże, główna praca jego to będzie nawożenie i opryski. W pierwszym złożeniu miał być kupiony Steyr Multi (odpowiednik Case Luxium), bo z takim ciągnikiem już dość dużo pracowałem i pomimo braku czasem mocy na niskich obrotach jest to bardzo oszczędny ciągnik i wbrew pozorom tez nieźle sobie radzi w ciężkiej pracy ten 3,4 litrowy silnik FTP. Aktualnie po zmianie głowicy z 2 na 4 zawory, dodaniu niebieskiego płynu dożo lepiej już to wygląda. Za NH w tym wyposażeniu co chciałem zaoferowali ok 205 tyś, znów za Case 30 tyś więcej, prawda jest taka że znów Case ma pewne rzeczy w wyposażeniu których NH w ogóle nie ma- nie będę się rozwijał bo to temat rzeka jak się człowiek zagłębi w specyfikacje. Z perspektywy tego że ma być to pomocniczy ciągnik został wybrany NH, a za różnice w cenie został doposażony w amortyzowaną oś i wahacze ładowacza. Chciałbym dodać że pod uwagę brany był również MF 5609 oraz Claas Arion 420 (ale to już segmentowo wyższa półka) . MF był nawet tańszy od Case (ale bez zaworów środkowych i przygotowania pod ładowacz), znów Claas jak ktoś już wspomniał odleciał o ok 60 tyś- tylko że to już całkiem inny ciągnik.
  17. wodzu

    Rzepak

    U nas dziś grad też swoje zrobił... niestety taki warsztat pod chmurką,
  18. Też mam Aresa 816 i mam problem bo drugi raz mi się zdarzyło że kręcie silnikiem a ciągnik nie chce zapalić, dymku też nie puszcza. Ostatnio w wrześniu mi się to zażyło, sprawdzałem wtedy czy nie jest zapowietrzony i wiązki z kablami i cud się zdarzył i zapalił. Potem aż do dziś problemów nie było. On ma silnik JD6068, do pompy paliwowej dochodzą dwie wiązki elektryczne i tak się zastanawiam czy może zawór od pompy się nie zacina, wtedy paliwa do pompy nie puści i nie chce zapalić. Jakieś sugestie ktoś ma?
  19. wodzu

    Mzuri siew pasowy

    niestety nie nadaje się na piaski i mozaiki, chyba ze ktoś będzie jechał nim 7-8km/h
  20. Również jestem zainteresowany jednym z powyższych zestawów. Siew w technologi uproszczonej po kultywatorze kockerlinga, słoma pocięta, gleby średnie. Może ktoś ma jeden z powyższych siewników, każda opinia na wagę złota. Z tego co diler mówił to u Lemkena na Heliodorze można siewnik Saphir zawiesić. Ktoś użytkuje mechaniczny siewnik Lemken Saphir, opinie też mile widziane. Pozdrawiam
  21. Czasem w aresie nie mogę przełączyć biegów między żółwiem a zającem, może ktoś miał taki problem? może wina leży po stronie cewek, orientuje się ktoś gdzie znajdują się te elektrozawory z cewkami od reduktora?
  22. wodzu

    Claas ARES

    Witam w Aresie czasem nie chce mi przerzucić przełożeń miedzy żółwiem a zającem. Miał ktoś z tym problem? Wygląda jak by się elektrozawór zacinał, bo jak się go zgasi i postoi kilka minut to wszystko działa.
  23. wodzu

    Claas ARES

    Claas Ares 816 RZ, 2006 rok w kolorach Claasa. Dla tego mnie dziwi czemu w dowodzie francuskim jest oznaczony jako Renault skoro od 2003 większość udziałów miał Claas.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj