bartas616

Brona aktywna obroty wom

Polecane posty

bartas616    9

Witam!

jakie obroty macie na wałku w ciagniku podczas uprawy brona wirowa? W swoim fergusonie mam 540 obr/min i wydaje mi sie ze brona troche za wolno kreci ( mimo ustawienia na przekładni najwyższego przełożenia) Muszę wysoko krecic silnikiem aby było dobrze uprawione, a wtedy mocno rośnie apetyt na paliwo. Mogę kupić dodatkowy wałek wom na 1000 obr ale czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Ja w tamtym roku siałem w siewie uproszczonym po burakach z wałkiem ustawionym na 540. Wałek osiągał jakieś 500obr./min.Ziemia przed siewem uprawiona była na miałko, toteż wyższe prędkości nie były potrzebne. kuhn hrb 303 + integra 3003

 

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

tak, wydaje mi sie ze mógłbym szybciej jezdzic i na mniejszych obrotach silnika. Zeby dobrze rozbic ziemie musze wolniej jezdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

ja mam 800 przy amazone KG.
jaka masz brone?
nie każda brona pozwala na jazdę z większą ilością obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

moja maschio na 1000 może chodzić i do tego 4 kombinacje trybów w bronie ale jaką ty masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

jest to brona firmy Howard model HK 300 posiada 3 przełożenia. Wydaje mi się że wszystko powinno być w porządku bo 540 obr na womie mam przy 2000 obr silnika Jesli założę wałek 1000 obr  ( które też są na wom przy prędkości obrotowej silnika bliskiej 2000 obr) to aby uzyskac obroty wom 540-700 silnik bedzie musiał mieć mniejszą prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

zestaw ciągnie ferguson 130 KM , raczej powinien dać radę. Dlatego próbuję zasięgnąć opinii od innych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

130KM przy 3m bronie i do tego 1000obr. wcale lekko może nie mieć, oczywiście wszystko zależy od głębokości roboczej oraz ziemi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

a corrado jak masz w swoim zestawie? Podczas siewu bezposrednio w skibe moze miec ciezko ale po rzepaku sieje zawsze po talerzówce wiec agregat ustawiam na 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc co mam w swoim zestawie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

w Twojej galerii widzialem zestaw z siwenikiem amazone, na jakich obotach jezdzisz i jak radzi sobie renówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli mówimy o konkretnie tym zestawie który jest w galerii brona aktywna + wał packera + siewnik sze. 3m jadę na 540obr. na WOM jak na tysiąc zapinam większy ciągnik. Zapuszczone na 10cm nie za twardy teren i spokojnie śmiga.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę   się do tematu A może ktoś wie jak można poznać na jakich obrotach może pracować dana  przekładnia . Kupiłem agregat firmy AGRAM typ CVB 3000 30709 dane z tabliczki  z przekładnią COMER TYP MV 24-B . I jak  się mogę  dowiedzieć jakie obroty to ze na 540 mogę to wiem tylko jeśli by można było na 1000 to by można było szybciej jechać i robota by była dobrze zrobiona tylko czy przekładnia wytrzyma ?  Ciągnik 145 koni powinien chyba dać radę ?

Edytowano przez telega-pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj