bartas616

Brona aktywna obroty wom

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartas616    9

Witam!

jakie obroty macie na wałku w ciagniku podczas uprawy brona wirowa? W swoim fergusonie mam 540 obr/min i wydaje mi sie ze brona troche za wolno kreci ( mimo ustawienia na przekładni najwyższego przełożenia) Muszę wysoko krecic silnikiem aby było dobrze uprawione, a wtedy mocno rośnie apetyt na paliwo. Mogę kupić dodatkowy wałek wom na 1000 obr ale czy warto?

ziomal_one    17

Ja w tamtym roku siałem w siewie uproszczonym po burakach z wałkiem ustawionym na 540. Wałek osiągał jakieś 500obr./min.Ziemia przed siewem uprawiona była na miałko, toteż wyższe prędkości nie były potrzebne. kuhn hrb 303 + integra 3003

Edytowano przez ziomal_one

bartas616    9

tak, wydaje mi sie ze mógłbym szybciej jezdzic i na mniejszych obrotach silnika. Zeby dobrze rozbic ziemie musze wolniej jezdzic.

Wiadomość z agroFakt.pl

steffler1    17

ja mam 800 przy amazone KG.
jaka masz brone?
nie każda brona pozwala na jazdę z większą ilością obrotów.

iron    725

moja maschio na 1000 może chodzić i do tego 4 kombinacje trybów w bronie ale jaką ty masz ?

bartas616    9

jest to brona firmy Howard model HK 300 posiada 3 przełożenia. Wydaje mi się że wszystko powinno być w porządku bo 540 obr na womie mam przy 2000 obr silnika Jesli założę wałek 1000 obr  ( które też są na wom przy prędkości obrotowej silnika bliskiej 2000 obr) to aby uzyskac obroty wom 540-700 silnik bedzie musiał mieć mniejszą prędkość.

bartas616    9

zestaw ciągnie ferguson 130 KM , raczej powinien dać radę. Dlatego próbuję zasięgnąć opinii od innych użytkowników

corrado    359

130KM przy 3m bronie i do tego 1000obr. wcale lekko może nie mieć, oczywiście wszystko zależy od głębokości roboczej oraz ziemi.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

bartas616    9

a corrado jak masz w swoim zestawie? Podczas siewu bezposrednio w skibe moze miec ciezko ale po rzepaku sieje zawsze po talerzówce wiec agregat ustawiam na 10 cm.

corrado    359

Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc co mam w swoim zestawie?

corrado    359

Jeśli mówimy o konkretnie tym zestawie który jest w galerii brona aktywna + wał packera + siewnik sze. 3m jadę na 540obr. na WOM jak na tysiąc zapinam większy ciągnik. Zapuszczone na 10cm nie za twardy teren i spokojnie śmiga.

Witam dołączę   się do tematu A może ktoś wie jak można poznać na jakich obrotach może pracować dana  przekładnia . Kupiłem agregat firmy AGRAM typ CVB 3000 30709 dane z tabliczki  z przekładnią COMER TYP MV 24-B . I jak  się mogę  dowiedzieć jakie obroty to ze na 540 mogę to wiem tylko jeśli by można było na 1000 to by można było szybciej jechać i robota by była dobrze zrobiona tylko czy przekładnia wytrzyma ?  Ciągnik 145 koni powinien chyba dać radę ?

Edytowano przez telega-pawel

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Brytan
      Witam,mam zamiar kupić agregat uprawowoy. I napotkałem się z takim problemem iż nie wiem czy kupić agregat z wałem podwójnym strunowym czy lepiej kupić agregat z wałem podwójnym strunowym na dociskach? . Proszę o odp.
      PS. Ziemię mam 2 i 3 klasę.
    • Przez Rolnex
      Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu maszyny Kockerling trio 400. Chciałbym zasięgnąć porady użytkowników, ludzi mający jakieś ciekawe sugestie odnośnie tej maszyny, jej awaryjności, wytrzymałości. Każda opinia będzie dla mnie bardzo ważna. Liczę na owocną dyskusję
    • Przez Grzegorz37
      Jak w temacie jaki agregat bedzie najlepszy na jakie ziemnie i z jakimi wałem?
      W moim przypadku potrzebuję agregat upr-siewny na ziemie I i II klasy do ciąnika mocy 130KM, co radzicie na podstawie własnych doświadczeń?
    • Przez adamek1942
      ciągnik 90 km jaki szeroki polecacie kultywator na szerokich łapach + wałki 2 strunowe
    • Przez miwigos
      Prosze o porade jak rozebrać wał cambela,nie idzie zbić pierścieni z ośki

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.