Maciej2468

[czosnek] Problem z sadzeniem, proszę o pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maciej2468    0

Witam mam pytanie do doświadczonych plantatorów z racji tego iż planuje niedługo zasadzić czosnek wiosenny (harnaś) nie moge znaleść odpowiedzi na pytania dotyczące sadzarki.
Jeżeli sadzimy czosnek sadzarką ciągniętą za ciągnikiem to jak spadają te ząbki bo doszły mnie wieści że jeżeli spadnie w ziemie na bok to nie bedzie się nadawał do sprzedaży (nie bedzie dobrze wykształcony).
Czy musi upadać "dupką w dół" czy jak ???
Czy takie sadzarki zdają egzamin ?

http://allegro.pl/sa...4001400202.html

czy musi to być inna jakaś specjalna z chwytakami itd ?
Z góry dziękuje za szybką odpowiedź Maciej.

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

nom czosnek powinien byc sadzony szyjka do góry, a ta sadzarka ma łancychy ktore i tak wzuca czosnek obojetnie jak ,,,,,


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

bzudra :)

 

Po pierwsze, wiosenny to napewno nie harnas bo jest to odmiana zimowa :)

 

Po drugie, jak najbardziej może byc taka sadzarka - fakty czosnek spadnie obojetnie jak, ale jeśli tylko nie zawalcujesz/ugnieciesz za mocno ziemi to on spokojnie się odwroci i urosnie normalnie wykształcony, jedynie jak do konca nie bedzie odwrocony to troche pod innym kontem bedzie mu ta duda rosła, ale to nie ma problemu bo jak robisz bukiecik z 10 szt to akurat takie idą na skraj i wszystko jest jak najbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolid20
      Uprawia ktoś z was czosnek?? Ciekawe ile jest go z 1h. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. I jeszcze ciekawi mnie ile trzeba wysadzić go na 1h. A tak patrzyłem po sklepach to 1 główka kosztuje ponad 1zł więc myśle że opłacałoby się....
    • Przez roleeek
      witam  czy ktoś z rolników-forowiczów stosował RSM na czosnek ???? bo myśle ze jest to dobry nawóz azotowy ale nie wiem czy przypadkiem może poprzypalać czosnek.Z góry dziękuje za odpowiedzi. 
    • Przez roleeek
      mam pytanko  rok temu zasadziłem czosnek i pojawiła sie jakaś choroba (którą widać na zdjeciu) w tym roku też zasadziłem i obawiam sie że  też bedzie i  chciałbym sie dowiedzieć jak temu zapobiec lub ograniczać jej skutki.
    • Przez Farmer79wlkp
      Kupię sadzarkę na pasach dwu rzędową do ziemniaków s-211 lub młodszy model.
      Najlepiej woj.wielkopolskie ale jak sadzarka będzie tego warta mogę dojechać w każdy zakątek kraju.
      Szukam także formownicy do ziemniaków dwu rzędowej na 70-75cm Remprodex Bomet lub inna o podanej szerokości.
      Będę  wdzięczny za jakieś konkretne namiary na sprzęt oczywiście w rozsądnej cenie
    • Przez RoRo
      Witam ma ktos tabele wysadzenien do sadzarki s211??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj