pankiteam

automaty do pojenia cieląt

Polecane posty

pankiteam    0

witam, moze ktos mi podpowie cos o automatach do pojenia cielat? chodzi mi o jakis kontakt gdzie to moge kupic, ceny i czy to wogule sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39
Napisano (edytowany)

dobra firma wyposarzająca obory .... http://www.technik.w...aenie-obor.html :) oni powinni ci to sciągnąć

 

wiem tyle ze jeden automat potrafi napoic bardzo duza ilosc cieląt bodajrze juz od 10 sztuk w zwyż.... tak ze i cenowo tez nie stoi nisko

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

hmm... automat do pojenia cieląt ^^ Firma Lely takie produkuje. Nazywa się Lely Calm. Z tego co słyszałem to super sprawa.Ceny dokładnej nie znam, ale oscyluje w granicach 50 tys zł. Tak czy siak pierwsze 2-5 dni poimy wiadrem i podajemy siarę, więc ciele nauczy się pić ze smoka, u nas osobiście to uczymy cielęta niemalże od razu poić z wiadra bez smoka. Ja osobiście uważam, że nie ważne jak wielkie jest stado, ale uwzględniając, że taki automat pracowałby w gospodarstwie powiedzmy przez 10 lat, i kosztowałby te 50 tys. to jego precyzja podawania mleka, to nie przesypie preparatu mlekozastępczego lub nie nasypie za mało i nie poda za dużo jest niezastąpiona, a po zatym utrzymuje daną temperaturę mleka i jednolicie wymiesza, chociaż w tym przypadku dużo zależy od preparatu mlekozastępczego. Dzięki temu eliminujemy przekarmienie i optymalny wzrost cieląt, a tym bardziej jałóweczek, bo to od początku ich życia zależy ich przyszła wydajność. Pomyślmy nawet gdyby przez te 10 lat padły np. 10 sztuk, to nie tracimy tylko te 700-1000zł, ale tracimy krowę, która mogła by dać mleko i nie liczmy tylko 1000zł ale przynajmniej 5 tys i więcej, albo byka. Sam bym chciał mieć takie cudo w oborze ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

niby wszystko ma swoje plusy i minusy

 

smok jest dla 20szt ten sam wiec jak jeden cos zlapie to moment i masz na calym stadzie

 

westfalia kosztuje 24 netto z 30 responderami


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

karol091193 firma Lely nie produkuje automatów do odpajania cielaków, tylko je sprzedaje. Dla nich oraz dla DeLaval oraz GEA produkuje firma Förster-Technik GmbH z tą różnicą że dla każdej z wymienionych marek robi niektóre elementy pod kolor firmowy, oraz z innym oprogramowaniem. Jednak zasada działania jest zawsze taka sama. ;)

Poza tym jeśli automat nie będzie wyposażony w opcjie autokalibracji to niestety istnieje ryzyko że automat po przerwie w dostawie energi elektrycznej może wrócić do ustawień fabrycznych i cielęta będą piły preparat mlekozastępczy w złym stężeniu. Dlatego jak ktoś decyduje się kupić takie urządzenie powinien dobrze przeanalizować ofertę dystrybutora w co on będzie wyposażony zanim podpisze umowę . Również nie łudzmy się B) że jak będziemy mieli automat full opcja to temat odchowania cielaków nas nie będzie interesował, bo samo to się odchowa. :D

Codziennnie musimy spędzić na obserwacji kilka minut oraz należy przejrzeć raporty alarmów automatu. Jak każde ciele pije by w pore zareagować, i tak :

  1. szybkość picia w %, dziś oraz wczoraj
  2. ile ciele wypiło wczoraj oraz dziś w % i litrach
  3. ile wizyt zaliczyło ciele w stacji dziś oraz wczoraj
  4. ile przerw w trakcie picia miało ciele w ciągu dnia

Są jeszcze inne alarmy jednak niebędę się tu rozpisywał, te które wymieniłem są dla odchowu wg mnie najbardziej istotne. Nie twierdzę że sam codziennie znajduję czas by jak tu opisałem dokonać inspekcji. ^^

 

statek Może i smok jest jeden dla 20 sztuk lub więcej, tylko powiedz ilu znasz rolników co używa dla każdego cielaka idywidualnego wiadra ze smokiem bądź myje i dezynfekuje wiadro po odpojeniu jednego przed nakarmieniem kolejnego. ;) Każdy system ma swoje wady jak i ten, nic nie zastąpi natury w 100%.

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Czysto technicznie interesuje mnie takie "urządzenie".

Czy możesz opisać dokładnie na czym polega auto-kalibracja w automatach Forstera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

eco-e Zaznaczam że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Wiem tylko tyle ile wytłumaczył mi serwis podczas pierwszego uruchomienia oraz z przeanalizowania kompletnej instrukcji obsługi oraz z obserwacji własnego automatu.Tak więc auto kalibracja polega na tym że automat sprawdza sam :

  1. ilośc wody zadanej na podstawie wagi ( waży wodę nalaną do miksera na jedną porcje ) zintegrowanej w automacie z pojemnikiem miksera
  2. ilość proszku dozowanego do sporządzenia pójła podobnie jak z wodą na podstawie zważenia dawki proszku zadanego.

Chcąc by automat wiarygodnie dokonywał tej auto kalibracji (samosprawdzenia) musi być poprawnie co jakiś czas sprawdzona waga na podstawie dołączonego mosiężnego odważnika oraz należy skalibrować ilość wody zadanej w ml. Automat nalewa np 250ml i pyta się ile to jest ? My to zlewamy do pojemnika ze skalą w mililitrach i jeżeli to się zgadza potwierdzamy że tak, bądź podajemy wartośc jaką mamy i automat koryguje swoje ustawienia. Po wykonaniu kalibracji wagi uruchamiamy ponownie tryb automatyczny. Kilka krotnie zastałem podczas inspekcji mój automat GEA jak się kalibrował. Jeżeli kalibracja nie przebiegła pomyślnie , coś ją zakłuciło wtedy na terminalu pojawia się alarm KALIBRACJA i nalezy ręcznie przeprowadzić kalibracje. W automatach bez wagi nie ma funkcji autokalibracji. Jak raz ustawimy parametry to do kolejnego ustawinia automat stosuje poprzednie ustawienia, bądz przy zaniku prądu przechodzi na ustawienia fabryczne. Najprościej to można wytłumaczyć tak, woda ma różne ciśnienie rano i wieczorem, a jeszcze inne w nocy . Tak więc ilośc wody dozowana zmienia się a przez to stężenie pójła .

Być może żle się wysłowiłem odnośnie niektórych kwestji jednak napisałem Ci jak ja to pojmuje. ;) Sądzę że znalazłbyś kogoś bardziej kompetentnego, który wyjaśniłby Ci to lepiej obrazowo. Proponuje zadzwonić do serwisu tych urzadzeń którejś z firm handlujących w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji. Lub podeślij mi na pw adres email to Ci wyślę instrukcje obsługi.

  • Like 2

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ferdek07
      Najbardziej aktualne ceny cieląt przeniesione do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72467-ceny-cielat-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach cieląt w 2013 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72468-ceny-cielat-2013/
       
      Po 8,5zł za byczki około 70kg :angry: :angry: :angry: to zgroza!
      Po ile u Was płacą za byczki i czy zdrożeją czy już tak marna cena dłużej będzie?
    • Gość
      Przez Gość
      Najbardziej aktualne ceny cieląt przeniesione do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72467-ceny-cielat-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach cieląt w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9715-jakie-sa-u-was-ceny-cielat/
       
       
       
      Konrad to firma mająca siedzibę w Łomży i 2 filie.http://phkonrad.com.pl/
    • Przez baranek
      Witam. Mam byczki w wieku 3 miesiące, dostają jeszcze mleko dwa razy dziennie po półtora litra, siano do woli, woda do woli i śruta po półtora kg na dzień na sztukę rano i wieczorem po 0.75 kg. Chodzi mi o skład tej treściwej... Jest to na chwilę obecną 50% jęczmień, 50% sucha kukurydza plus do tego Meggi koncentrat dla cieląt plus Dolfos C witaminy. Zmienili byście coś w tej treściwej?
      Zaznaczam, że cielęta zdrowe i przybierają na wadze.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj