Majjdann

Zetor 5211 Uszczelka

Polecane posty

Majjdann    95

Cześć pisze w dość nie typowej sprawie ale zaczoł mi kapać olej ze spusty oleju ze skrzyni bo puściła uszczelka i chciałem kupić to powiedzieli mi żebym przywiózł im śrube a niechce spuszczać oleju. Niewiecie jaka może być wielkość tej uszczelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Przychodzi tam wg katalogu części podkładka miedziana 20 x 26

Edytowano przez Radekk

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2081

Tak czy inaczej żeby wymienić będziesz musiał ją wykręcić. Dobry i obeznany sprzedawca to podstawa sam wiem jak to jest.Jeden poszuka doradzi i zawsze wracam z tym o co mi chodziło a z innymi szkoda gadać...wink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Dzięki za pomoc Radkowi mi też udało sie znaleść temat można zamknąc. Radek pomógł Radkowi :P

Edytowano przez Majjdann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Wiecie co mi powiedzili jak zadzowniłem do jednego sklepu rolniczego że nigdy takiej uszczelki nie mieli i żebym pytał w sklepiej hydraulicznym dobre hehe

 

Mam jeszcze pytanie pod śrube spustową oleju z silnika daje sie zwykłą miedzianą uszczeleke czy korkową ?? I jaka może być uszczelka na śrube roz klucza 30

Edytowano przez Matey
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kup kilka tych podkładek taniocha i po problemie. temat do zamknięcia

taaa też tak kiedyś myslałem każda jedna coś ponad 1zł wziołem kilka i żadna nie pasowała do poloneza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

:lol: @ferdek to mnie zdziwiłeś :lol:

w gospodarstwie są potrzebne różne podkładki miedziane i w sklepie kupuje po kilka szt bo jak nie do misy to do siłownika jak znalazł. Kto ma do czynienia z hydrauliką na codzień ten żadnej podkładki nie zmarnuje :P co większe jak wesz do domu bierz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

@Majjdann na klucz 30 to standardowo podkładka fi 20 do spustów oleju to najczęściej są podkładki aluminiowe przynajmniej ja zawsze takie kupowałem, oczywiście miedziane też dopasujesz, a z korka nigdy się nie spotkałem to już prędzej z oringa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez centier
      Dzień dobry,
      Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj