Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marasss    0

Witam

Nie dziala mi przedni napęd w mf 3650, żółw i blokada mostu działają . Kontrolka od przedniego napędu po zapaleniu ciagnika i wcisnięci sie zapala i rozłącza przy hamowaniu tez sie zapala ale nie hamuja przednie kola. Brak prądu w kabelku zasilajacym elektrozawór. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Może kable na stykach zaśniedziały i nie ma przejścia... :blink: sprawdź wszystkie dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

To teraz sprawdź część mechaniczną tego zaworu. Wykręć go z obudowy i wymyj tloczek i iglicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Po pierwsze w tym przewodzie kiedy ciągnik stoi NIGDY nie będzie prądu. Także w ten sposób niczego nie sprawdzisz. Po drugie napęd jest włączany kiedy w przewodzie zanika napięcie. W tym momencie zawór w elektrozaworze cofa się pod wpływem sprężyny, dopływ oleju do siłownika jest odcinany, sprężyny ściskają tarcze w sprzęgle przedniego napędu i mamy włączony napęd. Także nie szukaj na razie niczego w kablach. Są dwie możliwości tego że nie masz przedniego napędu:

- zaciął ci się zawór w pozycji otwartej

- rozwaliło ci się sprzęgło od przedniego napędu

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Sprawdz jeszcze czy nie scieło frezów na wałku atakującym i czy tuleja jest na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Należy przy wyłączonym silniku maszyny podnieść jedno koło przedniego mostu do góry, zakręcić nim i obserwować co będzie się działo . Jeżeli dasię kręcić i razem z kołem będzie obracał się wał i wałek wychodzący ze skrzyni to RAFIK ma rację ścieło tarcze na sprzęgle przedniego napędu. Ot taki podwórkowy sposób diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj