TulejSon

Krone Mustang SL 120/4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TulejSon    0

Witam!

od wczoraj jestem właścicielem takiego pługu:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/270189-krone-mustang-sl-1204-4-skibowy/

 

mam kilka pytań:

 

proszę o opinie, jak się sprawuje, z jakimi ciągnikami u was pracuje, na jakiś ziemiach, jakie lemiesze zakładacie, jakie są jego mankamenty, na co trzeba uważać, czy to jest dobry zakup itp...

 

skąd bierzecie części do swoich KRONE, ja znam 2firmy:

agroselnet i unirol

 

jestem ciekawy jak mój DF sobie z nim poradzi, prosze o opinie

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/270192-df-106-krone-mustang-sl-1204/

ziemia od II do IIIb

 

pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

TulejSon

 

 

P.S.

wiecie ile on waży, bo jak narazie nie udało mi się znaleść ile może on ważyć, a na tabliczce znamionowej nie mam wybitego...

Edytowano przez TulejSon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Mam taki pług bardzo lekko się obraca nie rzuca ,dobrze kryje.Części biorę z Unirolu.

Napisz ile dałeś za niego ,u mnie ciąga go 95km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TulejSon    0

10tysi

 

a jak głęboko robisz orkę? jak szeroko i jaka klasa ziemi?

pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekx90    1

Witam! Ja też jestem od niedawna właścicielem takiego pługu.Tylko Mój to 3+1 I 140/4.Oprócz tego mój ma ramie do wału i koło transportowe. Bez wału wazy coś około 1400kg. Będzie go ciągał Zetor 12145.Narazie jest ustawiony na około 2m na przesuwie . Dokładniej napisze ci po 1 marca.pOZRO

 

maciekx90

Edytowano przez maciekx90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Pług mam ustawiony 140cm orka 28-30 cm gleby mozaikowe od piasków po gliny kolega maciek x90 ma cięższy pług niż nasze,orałem takim to do mojego traktora był trochę ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mam ale Mustanga 120/3 2+1+1 ustawionego na 2m i jest ciagany przez JD 3140 100KM wiec tego twojego DF spokojnie da rade. Tego twojego nie da sie szerzej gdyz nie ma regulowanych korpusow i ma stala szerokosc 35cm na skibe. Tylko troche drogo zapłaciłes,wg mnie 7500 to max za taki plug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TulejSon    0

38cm, Uważam że pług jest warty swojej kasy, tylko lemiesze były narazie zmieniane, odkładnie są w bardzo dobrym stanie, nie ma stuków przy obrocie, wszystko ładnie chodzi...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj