włodek

Anna Z644 - namierzenie zacierającego się łożyska

Polecane posty

włodek    16

Cześć,

Słuchajcie, proszę Was o pomoc ponieważ możliwe że ktoś z Was będzie kojarzył ten dźwięk i pomoże mi w jego namierzeniu bez konieczności rozebrania połowy kombajnu. Generalnie dźwięk dochodzi gdzieś z tylnej części kombajnu. Gdzieś okolice totolotka, mniej więcej na tej wysokości. Nie wiem czy piszczy na dole, czy na górze. Probowałem namierzyć go stetoskopem ale on się niesie po blachach i jest nie do ustalenia. Teraz jest jeszcze cicho ale jak zaczynam kopać to pisk jest taki że mam wrażenie że za moment coś się rozleci. Ludzi na kombajnie aż uszy bolą. Oczywiście jak się nie uda to będę musiał rozbierać rolka po rolce i szukać walniętego łożyska bo to ono na pewno gdzieś się zaciera tylko tych łożysk w tylnej części jest tyle że znalezienie właściwego może zająć parę dni. 

Nowe nagranie 4.mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź kup jakiś smar w sprayu i psiukaj spokojnie gdzie jakie łożysko widzisz. wiem że w obudowach i zamknięte, ale jak już się rozpada to smar dojdzie, piszczenie zniknie, a Ty zlokalizujesz które to.

tak na marginesie to mi pisk nie do wytrzymania dawało ostatnio łożysko to zaraz przy dwóch paskach od napędu totolotka i górki palcowej.

wysłuchałem nagrania i moim zdaniem to ocieranie taśmy lub totolotek ociera. jeździć obserwować . ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16
1 minutę temu, pafnucy napisał:

tak na marginesie to mi taki pisk dawało ostatnio łożysko to zaraz przy dwóch paskach od napędu totolotka i górki palcowej.

No właśnie dokładnie tak jakby gdzieś z tamtej okolicy to piszczy ale mówię, namierzyć ciężko bo blach niesie i gdzie nie przykładasz słuchawkę to piszczy. Ale patent ze sprayem dobry. Jadę zaraz po smar i działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Jak chciałem pryskać to jak na złość ucichło. Pójdzie w pole to się znowu odezwie natomiast przed pryskanie jak patrzyłem to dźwięk dochodzi jakby z tej takiej taśmy gumowej z palcami ale nie tej co wywala łentę tylko tej co znajduje się zaraz za stołem przebierczym pod totolotkiem. Na dobrą sprawę jak będzie piszczało dalej to równie dobrze mogę ją rozpiąć i zobaczyć. Na razie wszystko obficie spryskałem smarem. Wszystko to znaczy łożyska od tej taśmy z palcami i wszystkie łożyska od przenośnika wynoszącego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli pod górką palcową obstawiasz?

 jak dla mnie to naprawdę jeździć obserwować. na nagraniu nie obstawiał bym łożyska. byś usłyszał jak moja Anka piszczała jak łożysko kończyło żywot... B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

A pytanie z innej beczki bo szukając dziś tego piszczenia zaniepokoiła mnie praca wałka przekazującego (tak to się chyba zwie). Załączam nagranie. To normalne że on się tak przycina? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie widzę.

w telefonie ok widzę. nie pamiętam skąd tam napęd. wygląda jakby łańcuch na zębatce się przyhaczał.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Dobra, muszę chyba sprawdzić pasek których napędza ten łańcuch bo łańcuch napiąłem do oporu i dalej to samo. Przycina się ten wałek. Chyba że to jest właśnie przyczyna mojego piszczenia tzn których z mechanizmów pośrednich lub bezpośrednich zaciera się, przycina i stąd taka praca tej rolki. Bo wydaje mi się że ona powinna pracować ciągłym obrotem a nie takim zacinającym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Znalazłem przyczynę przycinania się tego wałka. Rozleciały się na nim łożyska, przez co sam wałek się trochę przesunął i podczas obracania, blokował się to te łapy które są między nim. W dodatku podczas przycięcia, stawała aż ta rolka z paskami która napędza zębatkę która to z kolei napędza ten wałek. Zaraz jadę po nowe łożyska, wymienię i zobaczymy. Docelowo za tydzień jak już wszystko wykopię do wymiany idą wszystkie łożyska na tyle. Bo stół przebierczy, kroje, wysyp, zrobiłem na wiosnę. Został mi tylko cały tył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Nie wiem czy to jednak nie miało czegoś wspólnego ze sobą ale po wymianie łożysk w tym wałku przekazującym, nagle problem z piszczeniem ustał. Tak czy inaczej po robocie idą wszystkie łożyska do wymiany + taśma górki bo już połamane ma zęby a mam 3/4 prętów do wymiany więc taniej wyjdzie cała taśma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj