ziomek2169

Opryskiwacz berthoud racer problem

Polecane posty

ziomek2169    4

Witam, mam problem z opryskiwaczem Berthoud racer z komputerem dp tronic, posiada on pompę delta, nie wiem dlaczego ale maksymalne ciśnienie jakie uzyskuje to około 2,5 bara, podczas pierwszego okrążenia pola na nawrotach nie pryska, gdyż spada prędkość i ciśnienie do 1 bara, a nawet mniej. Gdy pryskam działa to dolne mieszadło w zbiorniku, może to jest przyczyną tak niskiego ciśnienia. Dodam ze jak chce jechać szybciej to wydatek nie wzrasta, brakuje mu ciśnienia. Tak myślę że moze jeszcze czujnik cisnienia moze byc wadliwy i rozkalibrowany. Spotkał się ktoś u siebie z czymś takim? Poniżej wstawiam zdjecie jak mam ustawione pokrętła na palelu bocznym.

DSC_0076.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

zacznij od filtra ssawnego potem odkręć na tłoczeniu przy pompie i sprawdź jak daje ciśnienie a dopiero potem czujniki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Zacznij od filtra. Ja miałem tak przy oprysku rzepaku. Była jakaś wadliwa partia zamiennika metezanexu i w połączeniu z commandem zrobiło mi papkę w filtrze. Ciśnienia brak, myślałem ze z pompa coś a był drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek2169    4

Wiem że jeden filtr jest z tyłu przy rozdzielaczu, są jeszcze jakieś filtry?


Dodam że niedawno go kupiłem i cały był zapchany jakąś papka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    328

Sprawdź czy przelew do zbiornika nie jest za duży u mnie w hardi pod elektrozaworami są korki takie dlawiki 2 miałem połamane i zamiast na lance płyn szedł spowrotem do zbiornika. Też nie mogłem przez to uzyskać cisnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

A jest w nim obieg płynu w lancach ? Często ludzie nie zamykają tych zaworów i wtedy są takie obiawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Nauczony doświadczeniem z moim "nowym" / starym Hardi

Zacząłbym od sprawdzenia, które przełączniki i jak ustawić. U mnie w hardi nie ma opcji, aby mieszadło i pryskanie było włączone na raz - zabraknie wydatku pompy.
Jeśli jesteś pewien ze masz mieszadło włączone to je wyłącz na czas pryskania. Jak dalej nie dobija ciśnienia to filtry i porządne ich umycie.
Proponuję zakupić środek do mycia opryskiwaczy - wbrew pozorom ta chemia działa bardzo mocno i pięknie rozpuszcza stary syf. Za 20 zł dużo umyjesz.

Jak dalej nie będzie działać to odkręcić wąż wyjściowy z pompy i zobaczyć jak pompuje. Ciśnienie ma większego znaczenia, ważne czy ciecz idzie jednostajnie, czy skacze i tak sika od czasu do czasu.
U mnie tak było - okazało się, że strzelił oring zaworka w pompie. Wstawiłem nowy oring za 3zł i pompa pompuje jednolicie i od razu ciśnienie w układzie dobija do 8bar  i nagle przy niebieskich dyszach mogę pryskać 250l/ha.
 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
7 godzin temu, ziomek2169 napisał:

Wiem że jeden filtr jest z tyłu przy rozdzielaczu, są jeszcze jakieś filtry?

 

Dodam że niedawno go kupiłem i cały był zapchany jakąś papka

 

mogą być dwa po stronie ssania a jak był syf to najprawdopodobniej to jest przyczyna Przepłucz gorącą wodą z jakimś proszkiem do prania -znajomy posunął się nawet do rozpuszczalnika nitro bo nie rozpuszczało nic innego ale wówczas może uszkodzić membrany  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, stoję przed wyborem nowego opryskiwacza o pojemności 2000l i szerokości belki 21m. Póki co biorę pod uwagę Gaspardo Campo 20C, oraz Unie Egret 2021. Opryskiwacz na GPSie. Może się ktoś wypowiedzieć na temat tych opryskiwaczy? A może ktoś poleci inną markę?
    • Przez adasku10
      Witam. 
      Moj opryskiwacz stary pilmet 400 L z pompą p60. 
      Remontuje pompę p60 nowy typ. Mam dwa zapytania odnosnie skladania pompy. 
      1. Jak dobrze dokrecic te boczne membrany ? Na forum multum tematow, ze po wymianie membran i ich dokreceniu woda idzie do oleju, jak wiec to skrecic zeby bylo dobrze, czy jest to jakas wyzsza szkola jazdy  ? (Fotka w zalaczniku ). A moze zostawic stare membrany, niektórzy też  piszą ze trzeba wymieniac jakies podkladki ja tam zadnych nie widze ..........
      2. Odkrecajac tylna pokrywe (zdjecie zalacznik) niestety sruby padly. Są gdzies one dostepne czy trzeba dosztukowywac zwykle ? 
      Proszę o jakies wskazówki. 


    • Przez artur1980
      Witam. Mam taki problem. Opryskiwacz ma napęd hydrostatyczny. Tydzień temu pryskałem i wszystko było w porządku. Jak jechałem pod górę na ułamek sekundy zatrąbił i później nic się już nie działo. Wczoraj zapaliłem i zaświeciła się kontrolka od poziomu oleju hydraulicznego i zaczął trąbić. Wymieniłem filtr zalałem go olejem, dolałem oleju i jest dalej to samo. Wykręciłem czujnik i jak zapaliłem na chwilkę to w otworze nie pokazał się olej. Filtr jest na wyjściu ze zbiornika. Boje się na dłużej go uruchamiać i sprawdzać czy działa hydraulika, żeby nic nie uszkodzić bo nie wiem czy w układzie jest olej. Nie wiem co może być. Pompa siadła czy jakiś zawór?  Może jest ktoś z woj. lubelskiego kto ma taki opryskiwacz. 
    • Przez SeguipSVX
      Witam, 
      czy ktoś może pomóc w temacie napełniania zbiornika poprzez zasysanie przez opryskiwacz? 
       
      Seguip wyposażony w sterownik ze zdjęcia oraz drugi sterownik przy rozwadniaczu - również załączam zdjęcie. 
      Ustawiam zgodnie z instrukcją i nie zaciąga cieczy. 
      Sterownik w kabinie ustawiony na napełnianie, na sterowniku przy rozwadniaczu przechodzę przez wszystkie „tryby” i na żadnym nie zaciąga. 
       
      Ktoś coś? 


    • Przez ROLOMAZ
      Cześć, Przymierzam się do zakupu nowego opryskiwacza polowego. Myślałem nad Polską marką, żeby trochę wesprzeć rodzimy rynek. I tutaj mam pytanie do użytkowników Marki Krukowiak i serii Goliat. Jakie są wasze wrażenie? Jak z awaryjnością i użytkowaniem tego opryskiwacza ? Polecilibyście go ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj