szymonidas9

Claas Dominator 108SL - brak regulacji klepiska

Polecane posty

szymonidas9    38

Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    518

Odjeżdżasz gardzielą wyciągasz odkamieniacz odkręcasz mocowania klepiska i je wyciągasz przy okazji wszystko wyczyść i powinno być OK , zajrzyj do panewek  na wytrząsaczach bo to będzie dobry moment gdy wyjęte jest klepisko 

Cała operacja wyjęcia klepiska to około 3-4 godziny więc nie ma się czego bać

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

KOlejne pytanko, potrzebuje wymienić gumy boczne od podsiewacza. Macie jakiś sposób, czy koniecznie jest wyjmowanie sit i całego podsiewacza by to wymienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Czyscilismy i regulowalismy dzwignie od klepiska, jednak wciaz idzie je podciagnac do 3 dziurki od gory liczac, czy to normalne? Czy powinno dac sie podciagnac do ostatniej czyli w praktycznie pionowe polozenie dzwigni?

Jak jest w waszych kombajnach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Jaka masz odleglosc cepa od klepiska, przy maksymalnym podniesieniu i  ciasnym wylocie?

 

Ps. Do wymiany klepiska konieczne jest odjechanie przodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    518

No inaczej nie dojdziesz do klepiska ażeby je wymienić koniecznie trzeba odjechać gardzielą ale to naprawdę niewiele roboty  

Właściwie to niewielkie znaczenie  do której dziurki dochodzi dźwignia , ważne aby szczelina na klepisku była odpowiednia 

Też teraz przeglądam klepisko w swoim i tak się zastanawiam czy gdyby przesunąć gwinty mocujące klepisko (te na wylocie ) tak około 0,5-1cm to  problem z regulacją byłby rozwiązany 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

W moim 88 przy wylocie jest 50 mm to jest max podciągnięcia myśle wyregulować na gwintach bocznych tak żeby miał przy wylocie 30 mm będzie czym regulować przy omłocie jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Panowie jakim biegiem jeżdzicie w zbożu dominatorem 88 przy chederze 4 m ja swoim poruszam się jedynką na poł przyspieszacza i troche mi śrutuje ziarno klepisko max złożone a jęczmienia zbytnio nie domłaca z wąsów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

ja pierwsze żniwa kosze 88sl sprowadzony i miał ustawioną młocarnie na 6 dziurce dzwignia duża a mała na środkowej widać że za wolno jeżdzę potrzeba więcej masy na młocarni wtedy domłóci spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    143

Niby w ksiazce jest, ze ma byc na 3 od gory, ake ja mam na 4 i 1100 obrotow i pieknie wymlaca to po co mi dociskac na 3. Mala rowniez na srodku mam. Oczywiscie mowie o pszenicy. 

Pisales, ze masz heder 4m, ale takiego nie ma, masz 3.90 czy 4,5? Ja 4,5

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Są 4 metry hedery bo mój ma 4 ro metrową kose są hedery i 4.2 metra chodzi mi o długość kosy a nie o wymiary zewnętrzne hederu tzn za wolno jeżdze i dlatego mi niedomłaca więcej masy na bęben domłóci i niepokruszy otaką podpowiedz chodziło


jęczmień jak ustawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    143

No moj jest 4.5m kosa, na zewnatrz 5m. No to jak z taka popierdolka jezdzisz na 1 to stanowczo za wolno. Praktycznie nie ma u mnie do koszenia jeczmienia, nikt tego nie sieje ale 1 ha wykosilem, dalem troszke wiecej obrotow i mniej wiatru i bylo dorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

u mnie są tereny górzyste jak bym miał większy heder to na pochyłym z jednej strony rżycho bym miał do kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    143

No u mnie jest tylko jedna taka skosna gora i zawsze mnie wkur*ia :D

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    143

Musisz poprobowac bo sam wiesz, ze maszyna maszynie nie rowna. Ja ci jedynie moge powiedziec jak ja mam i ze u mnie sie to sprawdza a u ciebie albo tez sie sprawdzi albo bedziesz musial cos zmienic. No ale masz juz jakis punkt zaczepienia i wokol niego trzeba oscylowac ;) jeszcze pamietaj, ze jeczmien jest lekki i trzeba dawac mniej wiatru. U mnie 600 wiatru bylo i nie wywiewalo, a na pszenice mam okolo 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Też tak mam wiatr ustawiony najważniejsze że pszestał kruszeć ziarno.Dolne sito i górne jak masz ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    143

Ciezko tak powiedziec, ale ja sobie wycieram troche ziarna ide i rzucam na sita i otwieram DOLNE tak aby latwo przelatywalo to ziarno, no a gorne to ci nie powiem, no sporo mam otwarte, na oko je otwieram, tak aby jeszcze niedomloty przelatywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2018 o 17:36, szymonidas9 napisał:

Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc

Rozwiązałem problem? U mnie też ponoszeniu rzepaku gdzie klepisko opuszczone było do dołu teraz nie można go podnieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonsuperzo56
      witam jak ustawic na znakach rozrzad. wymienialem wal i glownie chodzi o kolo stykajace sie z kolem od walu bo na wale jest oznaczenie C. a na kole stykajacym sie z nim sa nabite dwa przy sobie C i pytanie do was czy ten znak z kola od walu. ma sie z grac pomiedzy tymi dwoma znakami z kolem stykajacym sie z nim
    • Przez mrbarti44
      Witam. Posiadam siewnik famarol 2,7 metra.  Chciałbym zwiększyć międzyrzędzia  i wyłączyć co drugi lejek, albo usunąć kilka. Czy ktoś już tak kiedyś zrobił i czy się udało?  Jak zrobić ścieżki technologiczne takim siewnikiem na 12 metrów? 
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   
       
    • Przez Michalq66
      Posiadacze i operatorzy CX6080/90 mam pytanie.. jak macie ustawione wiatry/sita na rzepak ? 
    • Przez stasiu3512
      Witam. Czy wie ktoś na jakiej zasadzie działają czujniki w zbiorniku? Po dotknięci blaszki do czujnika żadna z kontrolek się nie zaświeciła. Czy muszę mieć włączoną młocarnie? A może problem jest w czymś innym? Druga sprawa dotyczy czujnika położenia wysokości gardzieli. Po poruszaniu czujnikiem w górę i w dół jest brak reakcji na zegarze w kabinie, po zmierzeniu go przez probówke okazuje się, że nie ma w nim prądu. Wszystkie bezpieczniki są dobre. Gdzie mogę szukać problemu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj