Michalq66 Opublikowano 8 Lipca 2018 Opublikowano 8 Lipca 2018 Posiadacze i operatorzy CX6080/90 mam pytanie.. jak macie ustawione wiatry/sita na rzepak ? 1
Baarth Opublikowano 8 Lipca 2018 Opublikowano 8 Lipca 2018 Wstępnie ustaw tak jak tabela każe i potem małe korekty w polu . Zmniejsz prędkość separatora i jeśli masz odrzutnik plew to odsuń go od sit. Jak coś to pisz na PW postaram się pomóc.
pawlo694 Opublikowano 9 Lipca 2018 Opublikowano 9 Lipca 2018 z doświadczenia powiem tyle że on nie wyczyści Ci rzepaku i zboża tak jak Twój poprzedni kombajn (TC). A to dlatego że nawet po całkowitym zamknięciu sita zostają na nim spore otwory
damianzetor9540 Opublikowano 11 Lipca 2018 Opublikowano 11 Lipca 2018 Dnia 9.07.2018 o 16:32, pawlo694 napisał: z doświadczenia powiem tyle że on nie wyczyści Ci rzepaku i zboża tak jak Twój poprzedni kombajn (TC). A to dlatego że nawet po całkowitym zamknięciu sita zostają na nim spore otwory Głupoty gadasz, osobiście koszę TC i drugi operator CX na tym samym polu, i sypiąc na jedną przyczepę nie ma opcji żeby poznać które jest z którego.
Michalq66 Opublikowano 12 Lipca 2018 Autor Opublikowano 12 Lipca 2018 (edytowane) 20 godzin temu, damianzetor9540 napisał: Głupoty gadasz, osobiście koszę TC i drugi operator CX na tym samym polu, i sypiąc na jedną przyczepę nie ma opcji żeby poznać które jest z którego. Kolego a mógłbyś spytać operatora tego CXa jak ma ustawione sito wstępne, górne i dolne oraz wiatry na rzepak? Edytowane 12 Lipca 2018 przez Michalq66
damianzetor9540 Opublikowano 12 Lipca 2018 Opublikowano 12 Lipca 2018 (edytowane) @Michalq66 Wiatry widziałem że na 740, ale to wszystko jest ciągle korygowane, jak rzepak czysty i suchy to się przymyka dolne sito bo brudy lecą, jak zachwaszczony to tak samo. Czasem zaś trzeba zmniejszyć obroty młocarni aby nie mieliła niepotrzebnie, wtedy nie ma takiej sieki i duże zanieczyszczenia oddzielą sita, albo opuścić klepisko, ja w TC mam np. kiepsko na max opuszczone. Nie ma jednej recepty. Wystarczy usiąść i zrozumieć zasadę działania i funkcje każdego elementu i samemu na polu się ustawia w 5 sekund, tym bardziej że macie wstępne ustawienia na kompie i wszystko regulowane z kabiny bez latania za kombajn. Edytowane 12 Lipca 2018 przez damianzetor9540
jacek472 Opublikowano 13 Lipca 2018 Opublikowano 13 Lipca 2018 Szukałem na forum i nie znalazłem, ale sam doszedłem jak ustawić tc 5.70 do rzepaku, dodam że ustawienia w instrukcji mijają się z jakąkolwiek rzeczywistością, no i w instrukcji nie ma nic o sicie wstępnym i wnioskuje że przezto sito wstępne musi być wiatr konkret. wstępne sito na oko 1-3mm górne 4mm kłoskowe o 1ząbek- 2 ząbki więcej otwarte od górnego, zależy jaki rzepak i ile wraca na niedomłoty dolne 1-2mm raczej 1mm wiatr 610-760 zależy co do zbiornika leci i na niedomłoty i straty młocarnia 450 obrotów szczelina klepiska 48mm zostawiam kilka mm aby odetkać młocarnie czujniki strat zależnie od rzepaku, ale od 30-50% czułości Zaczynałem kosić i strasznie duże straty pokazywał czujnik przy 60% czułośc, a okazało się że nic nie leci z sit tylko pewnie końcówki łuszczyn pokazywały że są straty i zmniejszyłem czułość i jest git, jadę na połowę skali czujnika i gdzie niegdzie poleci ziarko
Michalq66 Opublikowano 19 Lipca 2018 Autor Opublikowano 19 Lipca 2018 A z jaką prędkością mniej więcej jeździsz ?
Rekomendowane odpowiedzi
Mieszanka Gorzowska. Siew poznaniakiem 6
ustawienie dawki wysiewu
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się