Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie ma spalanie t 25

154 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kicki12

kicki12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , motoryzacja

Napisany 15 październik 2013 - 20:59

Jakie ma spalanie t 25 Władek średnio spali 3/l na mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie ma spalanie t 25 Dzisiaj, 10:26
  •  

#122 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 15 październik 2013 - 21:19

Jakie ma spalanie t 25 Może jakiś sąsiad zaprzyjażniony by pożyczył lub w jakimś sklepie trafisz na oryginał i nawet w sklepie udało by się znaki nanieść, ja bym tam kombinował :rolleyes: Pozdrawiam.

#123 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 15 październik 2013 - 21:53

Jakie ma spalanie t 25 w zeszłą zimę sprawdzałem władka ile spali mi przy opryskiwaczu przy dezynfekcji szklarni na 9 godzin ciągłej pracy spalił mi 5 litrów sprawdzane kilkakrotnie ponieważ pracował tak prawie 2 tygodnie czyli na godzinę mamy z 0,6 l coś koło tego wiec jeżeli chodzi o oszczędność to jest w nim mistrzem nie licząc jego pozostałych wad m. in. to ze na małych obrotach pare razy zdażyło mu się ze poprostu zgasł a to jest nie wybaczalne i wkurzające w tym roku mam zamiar założyć polską pompę wtryskową i zobaczymy może będzie lepiej ;) co prawda z tego co słyszałem na niej spali już trochę wiecej :)

#124 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 15 październik 2013 - 22:37

Jakie ma spalanie t 25 Co masz na myśli mówiąc, że zgasł na niskich obrotach?Chodzi ci o tą nierówną pracę silnika na niskich obrotach raz niskie raz wysokie jeśli tak to wina pompy źle zregerowana.Ja mam t25 już prawie 20 lat i jestem bardzo zadowolony było kilka remontów silnika i jeszcze więcej regeneracji pompy i za każdym razem jest inaczej jeśli chodzi pracę silnika.Władek u mnie chodzi tylko przy grabarce mała przyczepa samozbierająca opryskiwacz brony czasem wozi się nawet bele i jest thebest.mam 15ha łąk kośnych co najmniej 3 razy i on to wszystko przewróci (nieraz kilka razy) no i oczywiście zgrabi i spali tyle co nic.Teraz nawet jeśli miałbym 3P to przy tej robocie spali conajmniej 2 razy tyle.Ojciec chcę go sprzedać ale ja na to nie pozwolę.

#125 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 17 marzec 2014 - 20:40

Jakie ma spalanie t 25 Panowie, 13 motogodzin, niecale 30 litrow paliwa :)
Prace to: 12km trasy, siew nawozu i hektar bronowania orki po zimie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#126 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:00

Jakie ma spalanie t 25 Ostatnio zrobiłem trochę trasy z pustą przyczepą i wyszło mi 2,6l./mth

#127 Share podlasiak69

podlasiak69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:51

Jakie ma spalanie t 25 Mój w orce spalał średnio 10 li. na 1 ha.

#128 Share rafik84

rafik84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:04

Jakie ma spalanie t 25 opryskiwacz sadowniczy, wymieszanie środka ochrony roślin na postoju, oprysk porzeczki ponad 1,50 ha następnie dojazd do następnego pola z sadzonkami i oprysk ich belka herbicydowa -tylko 2 rzędy na hektarowej działce. wynik 2,25l na ok 1 mth, dodam że ciągnik był palony gdy byl nienagrzany (zimny) ;-)

#129 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1200 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:22

Jakie ma spalanie t 25 5 godzin zegarowych w bronowaniu brony 3 spalił 9 litrów.

#130 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 maj 2014 - 20:56

Jakie ma spalanie t 25 Orka pług dwuskibowy 5 godzin - 15 litrów

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:24

Jakie ma spalanie t 25 Siew trawy poznaniakiem 2,7 m zasiane 3,2 ha + dojazd na pole 1,5 km w jedną stronę. Spalił 6 litrów ON.

Edytowany przez Marcelix, 03 maj 2014 - 09:26.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#132 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:44

Jakie ma spalanie t 25 Jak jest władek w porządku dobra kondycja wtryski pompa to przy optymalnym obciążeniu nie ma prawa przekroczyć 3,5 litra na godzinę zegarową przy obrotach 1700.Mój przekroczył tą wartość ale to w uprawce 2,7 metra 3 bieg i sandał aż z bidnego się parowało.

#133 Share rafik84

rafik84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 maj 2014 - 00:00

Jakie ma spalanie t 25 ta sama robota tylko ,że po wyregulowaniu zaworów wyszło mi 2 litry.... ;-) nie jest wiec zle...
koszenie kosiarko-rozdrabniaczem 3 bieg wyszło ok 2l/mth

Edytowany przez rafik84, 09 sierpień 2014 - 23:42.

#134 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:10

Jakie ma spalanie t 25

Mój władymirec w orce pługiem 2 skibowym spala 20litrów na hektra

#135 Share ptak

ptak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 16:48

Jakie ma spalanie t 25

W dobrych warunkach to przy orce  13 i mogę tylko pomarzyć o mniejszym spalaniu a jak warunki takie jak zwykle to coś koło 15 zechla a potrafi nawet więcej. Przy lżejszych robotach np pryskanie to coś koło 3 na godzinę ale przy LEKKIEJ robocie a nie jak niektórzy tu pisali głupoty.

#136 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 10 listopad 2014 - 18:00

Jakie ma spalanie t 25

Pali ci 13l na ha orki? Ale w ile godzin robisz ten hektar?

Nie praktykuję orki Władkiem , więc pytam.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#137 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 23:58

Jakie ma spalanie t 25

Bardzo ciężka praca(gaz w podłodze) 3-4l na godzinę :D Cieszy mnie to, tylko wycieki, każdy tak pluje olejem? 

#138 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 12:30

Jakie ma spalanie t 25

Nie każdy władimirec pluje olejem. Ale to prawda że z tych ciągników lubi sączyć się olej, ale wszystko to da się dobrze uszczelnić. W moim władku olej lekko sączy się z silnika obok pompy wtryskowej oraz z rozdzielacza, ale to da się łatwo uszczelnić. Gdzie masz wycieki oleju ? 

#139 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 12:37

Jakie ma spalanie t 25

Wszędzie hehe, przy kole zamachowym jak podłożę rękę od spodu to mam kropelki oleju, przy pompie, tam gdzie podłączony jest ciśnieniomierz i spod dekielka zaworów z 2 w kolejności od rozrządu cylindra, cały dekielek zalany olejem, a drugi suchy. Mam też problem z nadmiernym ciśnieniem, mechanik sprawdzał swoim zegarem, ja kupiłem 3 i każdy wskazuje tak samo, na zimnym, czy na ciepłym okręca wskazówkę dookoła i ona staje na tym małym trzpieniu(wiecie o co chodzi), a gdy go gaszę, przy dwóch ostatnich obrotach wału jest taki dźwięk, jakby coś o coś pocierało, tłucze tak dziwnie. Po remoncie 2 lata i pracuję nim cały czas, przed remontem tych objawów nie było, a wycieki zawsze miał nawet przed remontem, ale leję olej i już 18 lat nim obrabiam 13ha, przez 6 ostatnich lat miałem jeszcze 6.24ha dzierżawy i władzio ma chęć jeszcze pracować tak mi się zdaje bo awarii żadnych nie było w nim, a remont robiłem bo nie miał siły ciągnąc 2 skibowych pługów już, a teraz siła jest ale te stuki mnie niepokoją i ciśnienie oleju, przed remontem miał ciśnienie 4-4.5 na gorącym silniku przy gazie w podłogę, a na zimnym miał 5.5 max.

Edytowany przez kalwas, 07 styczeń 2015 - 12:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 13:25

Jakie ma spalanie t 25

Podejrzewam że ktoś grzebał przy regulatorze ciśnienia oleju, który znajduje się pod alternatorem. Nawet jeśli nikt tam nie grzebał przy tym to warto zobaczyć czy nie zawiesił się zawór w tym regulatorze.  Prawidłowe ciśnienie oleju we władymircu powinno wynosić od 1,5 do 3,5

Wydaje mi się że był temat o ciśnieniu we władku, poczytaj lub ewentualnie załóż nowy temat. Bo tu jest temat o spalaniu paliwa we władku.