Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla "tych z turem"

226 odpowiedzi na ten temat

#141 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:04

Przestroga dla "tych z turem" WItam. Ja mam ursus'a 4512+tur 4 i daje sobie rade
Nie mam przewagi ale za to koła zalałem wodą i to jest taka moja przewaga....
W tym roku na łakach było makrawo wiec troche siadał ale daliśmy rade ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla "tych z turem" Dzisiaj, 07:39
  •  

#142 Share dupalacz

dupalacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:47

Przestroga dla "tych z turem" My mamy małą ładowarkę agromatic od warfamy i bardzo dobrze sie spisuje i jest juz u nas rok.

#143 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 16 październik 2010 - 20:09

Przestroga dla "tych z turem" Ja mam wyjątkowo lekką Kubotę M6040 i raczej bez balastu to trochę strach. Ale mam inne pytanie, czy może mi ktoś powiedzieć jakie ciśnienie w oponach powinno być bo mam 2,6MPa i przy obciążeniu 1t mam wrażenie, że płaskie opony się robią. A na oponach napisane jest max 2,5MPa. to w końcu ile napompować?
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#144 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 październik 2010 - 06:44

My mamy małą ładowarkę agromatic od warfamy i bardzo dobrze sie spisuje i jest juz u nas rok.

Przegubowa czy poślizgowa ta ładowarka? Jak się sprawuje?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#145 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 październik 2010 - 17:29

Przestroga dla "tych z turem" Ja myśle jak ktoś umie to urzytkować to sie nie popsuje:D:D

#146 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:57

Przestroga dla "tych z turem" 5 lat tur przy c-330 od 3 z przerobionym rozdzielaczem i raz zakładałem balast. Mam słabe zwolnice i balast mógłby pogorszyć ich stan

ładowaliśmy drzewo na tartak, został ostatni kawałek dąb ojciec podniósł ja jako balast zaczął cofać a to jedno koło do góry ale w ostatniej chwili opuścił

W nizinie zboże się nie udało urosła trawica ze zbożem, wykosiliśmy i na owiniecie(waży tyle co sianokiszonka) pole nie równe. była to przedostatnia belka, wziełem na tura i jadę aż się oberwała z jednego zęba i cały ciężar na drugi, tylne koło około 30cm od ziemi się oderwało

#147 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:05

Ja mam wyjątkowo lekką Kubotę M6040 i raczej bez balastu to trochę strach. Ale mam inne pytanie, czy może mi ktoś powiedzieć jakie ciśnienie w oponach powinno być bo mam 2,6MPa i przy obciążeniu 1t mam wrażenie, że płaskie opony się robią. A na oponach napisane jest max 2,5MPa. to w końcu ile napompować?

Przy 3 - 4 MPa nic się nie stanie, najpierw pompuj do trzech a później zobaczysz czy nie za mało.
Mój zetor to często jechał 50cm od ziemi tzn bokiem a koło na wysokości 50cm :) ale jazda hehe
ale się nie wywrócił bo ogranicznik go trzyma w przednim moście także śmiało mogę jeździc bokiem :( Chociaż niebiezpieczne bo kiedyś ogranicznik sie odłamie bo to zeliwo heh

#148 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 07:08

Ja mam wyjątkowo lekką Kubotę M6040 i raczej bez balastu to trochę strach. Ale mam inne pytanie, czy może mi ktoś powiedzieć jakie ciśnienie w oponach powinno być bo mam 2,6MPa i przy obciążeniu 1t mam wrażenie, że płaskie opony się robią. A na oponach napisane jest max 2,5MPa. to w końcu ile napompować?

2,5 MPa ciśnienia w tylnych kołach? Czy ty na pewno dobrze odczytałeś jednostki? Nie było tak napisane 2,5kPa? Może sie mylę, ale 2,5MPa to jest 25 bar(lub "atmosfer"). Przy takim ciśniu to pracuje hydraulika w ciągnku.

#149 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 09:43

Przestroga dla "tych z turem" 2,5 MPA = 25 Bar = ok 25 atmosfer
Ja mam 1.5 na przedniej osi z ładowaczem.
To zależy od rodzaju opon, generalnie im szersze tym mniejsze ciśnienie.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#150 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 29 listopad 2010 - 10:38

2,5 MPa ciśnienia w tylnych kołach? Czy ty na pewno dobrze odczytałeś jednostki? Nie było tak napisane 2,5kPa? Może sie mylę, ale 2,5MPa to jest 25 bar(lub "atmosfer"). Przy takim ciśniu to pracuje hydraulika w ciągnku.

mniejsza o jednostki z przodu mam 2,6 a z tyłu chyba 1,5 a na oponach jest zapisane max 2,5 więc boję się więcej pompować a pracując z ładowaczem przednie opony bardzo się uginają. Jakie ciśnienie powinno być w oponach? rozmiar to 24 cale 320 szerokość a tył 30 cali i 420 szerokości.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 17:00

Przestroga dla "tych z turem" Ciśnienie 2,5 kPa podane na oponie jest zalecane do osadzenia opony na feldze, ciśnienie opon na pewno masz podane w instrukcji obsługi zastosuj maksymalne zalecane przez producenta i powinno być ok. Widzę że masz opony nisko profilowe one zawsze będą się lekko uginały.
NAPIS ćWICZEBNY

#152 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 17:05

Przestroga dla "tych z turem" Skoro tak się boicie dopompować koła a weżcie tonę ładunku na tura lub z tyłu jakiś porzędny ciężar typu pług lub agregat i zmierzcie ciśnienie i z pewnością przekroczy 3 atm, waidomo że nia ma co szaleć bo u mnie np wszechwiedzący wujcio tak nabił powietrza w c-360 że mi tylnia opona z felgi spadła i usłyszałem tylko ogromny huk ale opona nie pękła tylko widocznie druty rantu pękły a wtedy kosiłem łąkę i to koło akurat nie było obciążone gdyż było to prawe koło. Jak widać że siada to dobij powietrza trochę z rozwagą ale do 3-ki nic się nie stanie

#153 Share krisp

krisp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 03 grudzień 2010 - 14:07

Przestroga dla "tych z turem" Sory że odbiegnę troszke od tematu ale jak się jeźdi z turem to można włanczać przedni napęd czy nie ???

#154 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 15:56

Przestroga dla "tych z turem" Możesz jeżdzić na wyłączonym na pusto ale z pełnym ładunkiem to bez przodka nie pojedziesz zwłaszcza zimą a jaki jest sens jazdy z Turem bez załączonego napędu? ;) Dziwne pytanie ale masz odpowiedź

#155 Share krisp

krisp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 03 grudzień 2010 - 16:55

Przestroga dla "tych z turem" A jaki ma sens z włączonym skoro większość c 360 go nie ma a mają pozakładane tury pytałem sie tylko tak

#156 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:05

Przestroga dla "tych z turem" No tak ale wyobraź sobie ładowanie obornika na polu, po błocie to bez przedniego napędu jest katorga, chcesz wziąć więcej ale nie da rady bo ciągnik się ślizga (znam ten temat sam mam jumza bez napędu i ładowanie obornika na polu nie należy do przyjemnych zadań).

#157 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:09

A jaki ma sens z włączonym skoro większość c 360 go nie ma a mają pozakładane tury pytałem sie tylko tak

To najidiotyczniejszy post jaki kiedykowiek widziałem!!! ;)
krisp po co ciągnik jeżeli ludzie wywalają gnój widłami??!!
po co Ci AF jeśli ludzie wiedzę czerpią z gazet?
Proponuje Ci jeżeli masz tura to go nie używaj skoro inni nie używają czyt nie mają!

#158 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:36

To najidiotyczniejszy post jaki kiedykowiek widziałem!!! ;)
krisp po co ciągnik jeżeli ludzie wywalają gnój widłami??!!
po co Ci AF jeśli ludzie wiedzę czerpią z gazet?
Proponuje Ci jeżeli masz tura to go nie używaj skoro inni nie używają czyt nie mają!

zgadzam zię w stu procentach.
mam tura na 60 i jest masakra jak nabiore pełne widły gnoju to jazda do tyłu jest bardzo utrudniona żeby nie powiedzieć nie możliwa.

#159 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:48

Przestroga dla "tych z turem" Dlatego każdy zapobiegliwy "farmer" poszukuje do tura tylko 4x4, w zetorku znowu po raz kolejny urwała się półoś i nic nie zrobisz - minimalne wzniesienie i z sianokiszonką 1000kg nie ruszysz a i z miejsca bez blokady sie nie da. Przeciwwaga to tylko lekkie ułatwienie ale jedynym wybawieniem w 100 procentach jest przedni napęd AVE! ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:06

Przestroga dla "tych z turem" witam panowie mam pytanie czy oplaca sie kupic ursusa 2812 z turem z 97r 1500 mth z uszkodzonym tylnym mostem za 5000 zł i sprzedac swoja c-330 czy lepiej kupic tura do c-330