Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestroga dla "tych z turem"

226 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2008 - 14:44

Przestroga dla "tych z turem" To zależy czy byś miał coś na turze ,w jakim byłby wąż stanie i czy byś grzał na dołach
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przestroga dla "tych z turem" Dzisiaj, 11:52
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2008 - 14:50

Przestroga dla "tych z turem" no tak w jakim stanie jest wąż, jak jest już podejrzany to go trzeba wymienić i spokój
a podczas jazdy to lepiej nic nie wozić na turze

#43 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2008 - 14:56

Przestroga dla "tych z turem" Ja właśnie nić nie wożę na turze w czasie jazdy i węże mam w porządku,ale u mnie na wiosce to są takie oszołomy które coś takigo zrobiły

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:00

Przestroga dla "tych z turem" i co się stało?

#45 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:05

Przestroga dla "tych z turem" mieli tura 5 na ursusie 914, na turze mieli bardzo mokrego balota. tak zasuwali przez wieś (brak asfaltu) że nagle tur im opadł i nieco go pokrzywili, a czemu opuścił to sami niewiedzą

#46 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:08

Przestroga dla "tych z turem" bo przypadkiem rozdzielaczem ruszył

#47 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:11

Przestroga dla "tych z turem" to go nie wiem, ale tak mogło być bo gości niedawno go założył i nie wprawiony

#48 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:39

Przestroga dla "tych z turem" http://www.agrifoto....ents.php?id=166

Moze tez byc taki skutek jazdy z ladowaczem :) :)

Honda - The Power of Dreams :)

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:54

Przestroga dla "tych z turem" Widziałem te fotki, ale ten jechał 50km/ha a tak normalnie to zwasze wszystko może się zdarzyć, czasami daleko trzeba ganiać po bele a drogi wiadomo jakie mamy, czy nie ma jakichś zabespieczeń do łądowaczy na wypadek jakiegoś pęknięcia przewodu lub rozdzielacza, lub właśnie jakiegoś niekontrolowanego ruchu rozdzielaczem, tzn żeby przed dłuższą jazdą można było jakoś zabespieczyć ładowacz!!!
Na nowy ciągnik najczęsciej zakładamy ładowacz i troche nie teges było by może nie złożyć tak jak na fotce ale coś urwać lub uszkodzic, czy producenci ni emają żadnych zabespieczeń w opcji?

#50 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:54

Przestroga dla "tych z turem" Taki sprzęt żeby skasować to trzeba być kompletnym idiotą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2008 - 16:49

Przestroga dla "tych z turem" z balotem szybko jechać to może puścić ale pusty jak na tej fotce?
ten tur to kosztowne i niebespieczne udogodnienie :)

#52 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:15

Przestroga dla "tych z turem" Dlaczego niebezpieczne? Używam już 5 lat i nie uważam żeby tur był niebezpieczny, ciągnik jeździ tylko po gruntowych drogach, czesto wybitych i nic sie nie dzieje. Zabezpieczeń nie ma żadnych bo nie potrzeba takowych. Młotek też może być niebezpieczny jak sie go nieumiejetnie używa :) dobry przykład na fotkach z MF, widać że miał szufle ziemi :)

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:42

Przestroga dla "tych z turem" acha to jednak z pustą łychą nie jechał :) był u nas w gminie kiedyś przypadek jechał koles po jumbach (płytach betonowych ) z belą na turze c385 no i przewód pekł i mało o przednią szybe sie nei zabił no i coś tam się urwało w turze, więc pusty ąłdowacz nie ma prawa opasć :)
ale jednak moim zdaniem powinno byćjakieś zabespieczenie przed ywpadami w dłuże trasy, np. na wsyatwach ciągniki zpodniesonymi turami maja jakieś osłony pozakłądane na siłownikach

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 maj 2008 - 15:21

Przestroga dla "tych z turem" Jak to jest z bespieczeństwem podczas samego ładowania, np jakieś słupki betonowe ukryte pod ziemią, lub progi betonowe albo jakieś pniaki, różne są warunki pracy zwłaszcza jak się robi usługę, gdy np. widłami lub łychą przywali sięw jakis słupek lub próg to czy coś się urwie w ladowaczu czy w ciągniku, czy jest jakieś zabespieczenie "zrywalne" lub coś podobnego na takie wypadki?

Poza ciągnikiem to co najczęscieł i najłatwiej uszkadza się w samym ladowaczu?

#55 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 maj 2008 - 18:32

acha to jednak z pustą łychą nie jechał :) był u nas w gminie kiedyś przypadek jechał koles po jumbach (płytach betonowych ) z belą na turze c385 no i przewód pekł i mało o przednią szybe sie nei zabił no i coś tam się urwało w turze, więc pusty ąłdowacz nie ma prawa opasć ;)
ale jednak moim zdaniem powinno byćjakieś zabespieczenie przed ywpadami w dłuże trasy, np. na wsyatwach ciągniki zpodniesonymi turami maja jakieś osłony pozakłądane na siłownikach

W porządnym urządzeniu na każdym siłowniku są zamki i wtedy po podniesieniu łyżki przewody możesz zabrać do domu. W przewodzie ciśnienie jest tylko przy pracy tej funkcji.

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 maj 2008 - 18:57

Jak to jest z bespieczeństwem podczas samego ładowania, np jakieś słupki betonowe ukryte pod ziemią, lub progi betonowe albo jakieś pniaki, różne są warunki pracy zwłaszcza jak się robi usługę, gdy np. widłami lub łychą przywali sięw jakis słupek lub próg to czy coś się urwie w ladowaczu czy w ciągniku, czy jest jakieś zabespieczenie "zrywalne" lub coś podobnego na takie wypadki?

Tam sie nie może nic zrywać ani urywać bo nie było by roboty. Nie wiem jak w przypadku ciągników 4x4 ale u mnie w "ośce" wiele razy przywaliłem w stałą przeszkode, koła grzebnęły i nic sie nie stało. Jak zapuszczam chwytak gdzieś gdzie może nieoczekiwanie zawadzić to wjeżdżam raczej ostrożnie z nogą na sprzęgle. Oczywiście jak siądzie jakiś nierozgarnięty młodzian i da pełen ogień bo i tak tata naprawi to różne rzeczy moga sie dziać - z turem trzeba pracować możliwie rozsądnie a zestaw będzie służył :)

Poza ciągnikiem to co najczęscieł i najłatwiej uszkadza się w samym ladowaczu?

Po pierwsze to ciągnik nie uszkadza sie w ładowaczu :) tylko szybszemu zużyciu ulega głównie sprzęgło i przednia oś. Mi w samym ładowaczu najczęściej uszkadza sie krokodyl (od ładowania drzewa, walenia w betonowe przeszkody i inne ;)) a poza tym to zerwało śrube przy mocowaniu do półramy (luźno była) no i naturalnie wyrabiają sie z czasem tulejki wszelakie, tym bardziej jak sie ich nie smaruje okresowo.

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:18

W porządnym urządzeniu na każdym siłowniku są zamki i wtedy po podniesieniu łyżki przewody możesz zabrać do domu. W przewodzie ciśnienie jest tylko przy pracy tej funkcji.

jakie zamki?> czy jest to standard w polskich ładowaczach? czy np. stoll takie siłowniki ma?

No właśnie co do samej awaryjności ładowacza, to słyszałem opinie że joystrik to bardzo awaryjne urządzenie, no ale ułatwia pracę, a np. kierując się wyborem ładowacza czy bardzo ważne jest to aby ładowacz posiadał prostowody, czy takim bez prostowodów za każdym razem układając bele na przyczepie musiał bym brać poprawkę na 2gą sekcję żeby wyposiomować?

Co do krokodyla, to czy wożenu i układaniu bel nie pognie się zaraz (widze że wielu tak robi), (tylko nie piszcie że do bel jest chwytak ;) )

Czy zdarza się zeby z wideł lub łychy spadło coś na maskę?

#58 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 07 maj 2008 - 19:26

Przestroga dla "tych z turem" Ja ma Ursusa 914 z turem i jeżdżę bez przeciw wagi i przez 3 lata to wyrobiła mi się tulejka z przodu osi. Najważniejsze to żeby nie jeździć szybko gdy ma się coś na turze np. bele. Pamiętam jak kiedyś ładowałem belki na łące a że mi się śpieszyło to i szybko jeździłem. Chwyciłem bele, podniosłem wrzuciłem 3 szosową i gaz do dechy. Gdy skręcałem pod przyczepę miałem jazde na dwóch kołach, nie przewróciłem się tylko dla tego bo w porę zdążyłem odbić kołami w drugą stronę ;)

#59 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:37

Przestroga dla "tych z turem" Jak wrzuciłeś 3 szosową ładując bele to Ci musiało się nieźle spieszyć, a z tą jazdą na dwóch kołach to miałeś wielkie szczęście że wpore odbiłeś kołami bo byś leżał na boku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:03

Przestroga dla "tych z turem" Mateusz16 a to było ze zwykłą belą czy z belą sianokiszonki?
Tur ma chyba tyle minusów co i plusów bo ciągnik trzeba porserzyć i tak i tak jeździć ostrożnie i sam już nie wiem czy lepszym połączeniem jest tur na nowym ciągniku czy na starym mf 255 lub ciapku żeby na podwórku układać bele i ładować gnój, a z łąk to i tak wole kolcem na tuz wynosic bo grząskie,