Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 11:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja będe stosował na chowacza dursban 0,6 l/ha + Sherpa 0,2 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:35
  •  

#2102 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Moim zdaniem to jedno z lepszych rozwiązań na szkodniki łodygowe. Proteus bardzo dobrze się sprawdza na zielony pąk przeciw słodyszkowi.

#2103 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:08

to co uważacie że proteus jest słaby on chyba dziala tak jaj nurella tzn zabezpiecza roślinę na 4-5 tygodni. tak przynajmniej mówia dystrybutorzy

proteus wyjdzie około 50zł/ha a dursban 0,6l + sherpa 0,3l około 33zł/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2104 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:52

to co uważacie że proteus jest słaby on chyba dziala tak jaj nurella tzn zabezpiecza roślinę na 4-5 tygodni. tak przynajmniej mówia dystrybutorzy

proteus na pierwszy zabieg nie nadaje sie.nalezy go stosowac jesli jest nalot slodyszka .na pierwszy zabieg zdecydowanie dursban ktory ma dzialanie gazowe a proteus systemiczne.dusban ponadto niszczy jaja zlozone przez chowacza.dusban jak i proteus dzialaja max 2 tygodnie i nie ma co wierzyc tym co twierdza ze miesiac

Edytowany przez slawek2209, 23 marzec 2013 - 16:02.

#2105 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:43

Opryski rzepaku i innych oleistych a co myslicie o systemie
1 oprysk - po nalocie chowacza
odzywki + jakis perytroid
2 oprysk -
grzybówka i dursban + perytroid
3 oprysk -
odzywki + proteus na słodyszka
4 oprysk
na opadanie pictor + mospilan

czy lepiej dursban dac w I zabiegu ???

Edytowany przez Pandanus, 23 marzec 2013 - 19:44.

#2106 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:09

Opryski rzepaku i innych oleistych na pierwszy dusban i odrzywki ,drugi grzybowka i odrzywki i o ile bedzie slodyszek proteus.moze byc jeszcze tak ze tuz przed kwitnieniem trzeba bedzie robic poprawke na slodyszka.na platek pictor i mospilan z dodatkiem cypermetryny

#2107 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy jest sens na wiosne pryskac toprexem a moze tilimor co sądzicie o tym?

#2108 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:46

na pierwszy dusban i odrzywki ,drugi grzybowka i odrzywki i o ile bedzie slodyszek proteus.moze byc jeszcze tak ze tuz przed kwitnieniem trzeba bedzie robic poprawke na slodyszka.na platek pictor i mospilan z dodatkiem cypermetryny

czemu dodawać cypermetryne mosp[ilan nie załatwi sprawy ??
a druga sprawa to mieszaniana odzywek siarczanu i grzybówki
moim zdaniem lepiej pojechac sama grzybowką i pare dni po odzywki ( wiem ze wiekszosc to łączy sam tak robiłem ale ?
ponoc osobno lepszy efekt w działaniu srodków fungicydowych

#2109 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:16

Opryski rzepaku i innych oleistych odrzywki mozna mieszac z grzybowymi srodkami.nie zalecane jest mieszanie siarczanu magnezu z bore.ponoc bor sie wtedy uwstecznia.mospilan z cypermetryna lepiej dziala.robaczki spadaja.po samym mospilanie chodza i nie wiadomo czy zeruja.

#2110 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:23

proteus na pierwszy zabieg nie nadaje sie.

Ogólnie rzecz biorąc to się nadaje. Wpływa tu czynnik ekonomiczny, gdyż jak większość środków "neutralnych" dla pszczół, jest droższym rozwiązaniem. Poza tym skoro mamy ograniczone pole manewru w okresie kwitnienia po co sobie jeszcze bardziej je ograniczać. Ja osobiście nie powtarzam tych samych grup insektycydów.
Mogę zwrócić Kolegów uwagę, tudzież koleżanek, na jeszcze jeden wchodzący produkt syngenty o nazwie Plenum 500 WG. Może się komuś przyda, ja osobiście chcę go w tym roku spróbować.
Co do Mospilanu, to ja w niego nie wieżę. Uważam że to przereklamowany i mało skuteczny środek. Stosuję go tylko w ostateczności, choć chyba tylko dla spokoju ducha :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:40

Opryski rzepaku i innych oleistych proteus nadaje się, wyłącznie dlatego, że jest droższy? a Ty jakich środków używasz, jeśli nie stosujesz tych najbardziej rozpowszechnionych?

#2112 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 10:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie co myślicie o takiej ochronie rzepaku
1. chowacz -dursban 0.6 +nawozy dolistne
2. słodyszek - proteus 0.6 + toprex 0.5
3.pictor 0.4 + marwik 0.2
co sądzicie o tej ochronie ???

#2113 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 10:23

Opryski rzepaku i innych oleistych A ma pierwszy zabieg od grzba nic nie dajesz? zbeiglby sie zabieg galera z których z tych kombinacji dodatkowo?

#2114 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 10:31

Ogólnie rzecz biorąc to się nadaje. Wpływa tu czynnik ekonomiczny, gdyż jak większość środków "neutralnych" dla pszczół, jest droższym rozwiązaniem. Poza tym skoro mamy ograniczone pole manewru w okresie kwitnienia po co sobie jeszcze bardziej je ograniczać. Ja osobiście nie powtarzam tych samych grup insektycydów.
Mogę zwrócić Kolegów uwagę, tudzież koleżanek, na jeszcze jeden wchodzący produkt syngenty o nazwie Plenum 500 WG. Może się komuś przyda, ja osobiście chcę go w tym roku spróbować.
Co do Mospilanu, to ja w niego nie wieżę. Uważam że to przereklamowany i mało skuteczny środek. Stosuję go tylko w ostateczności, choć chyba tylko dla spokoju ducha :)

proteus nie zwalczy jaj zniesionych przez chowacza z tad przewaga dursbanu .proteus na pozniejsze zabiegi jak najbardziej

#2115 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Masz świętą rację, zapomniałem też o tym fakcie w trakcie pisania, a przecież z tego powodu zastanawiam się nad sensownością tego zabiegu w okresie kwitnienia :) Znaczy dumam czy nie lepiej przypilnować nalotu chowacza i pryszczarka i polecieć ze 3-4x kontaktem. Zwłaszcza mucha pryszczarka w ogóle nie żeruje na rzepaku, tylko w pada, zakłada rodzinę i wypada. De facto oprysk będzie miał skuteczność tylko kontaktową. Wariant ten wyjdzie drożej, ale wydaje mi się, że o wiele skuteczniejszy będzie jego efekt. Oczywiście ilość zabiegów uzależniam od nalotów. Patrząc na zeszły rok, to śmiało można było pryskać od kwitnienia do zbiorów każdego dnia :)

Edytowany przez darolee, 24 marzec 2013 - 11:07.

#2116 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:27

Opryski rzepaku i innych oleistych pryszczarek nie zniesie jaj jak zadbamy aby chowacz nie zerowal.dupont ma wypuscic na ten sezon avaunt wiec bedzie w czym wybierac ze srodkow ochrony

#2117 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:27

Opryski rzepaku i innych oleistych pryszczarek zniesie jaja bez pomocy chowacza w łuszczynie 1,5-2,5 cm. Taką jest w stanie sam przebić. Poza tym stosując środek o dłuższym działaniu chowacz musi trochę rzepaku skosztować, więc jest ryzyko (przynajmniej częściowe), że zdąży zrobić otworek zanim zakuma że go otruto.

Edytowany przez darolee, 24 marzec 2013 - 21:52.

#2118 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:43

Opryski rzepaku i innych oleistych napisałem o ochronie na wiosnę jesienią był skracany toprex 0.3

#2119 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:09

Opryski rzepaku i innych oleistych pictora daj lepiej pelna dawke i insektycyd o dluzszym dzialaniu systemicznym.odrzywki podaj w dwoch zabiegach .nie zapomnij o borze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 marzec 2013 - 17:54

Opryski rzepaku i innych oleistych dursban na pierwszy zabieg hmm oczywiście tak ale pod warunkiem ciepłej aury w niższych temp on poprostu nie działa najelpeij pierwszys zabieg samym perytroidem pózniej dursban plus perytroid a następnie proteus i mospilan

Thug