Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 wałek wyrównoważający.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RadosawChlebda

RadosawChlebda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 październik 2016 - 12:00

Witam. Mam pytanie co do tego wałka, a mianowicie jaki macie sposób na wprasowanie tulej wałka i samego wałka?

Mam wrażenie, że elementy bardzo ściśle do siebie są dopasowane i bez konkretnego sprzętu nie będzie szans wprasowania tego domowym sposobem ponieważ jedna strona wałka jest grubsza jak i tuleja od strony koła masowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 wałek wyrównoważający. Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 październik 2016 - 12:15

Kolego z własnego doświadczenia powiem Ci że nie trzeba tego zbyt ciasno pasować jak w Mercedesie, zwłaszcza jak kupujesz nowe tuleje, to i tak trzeba je roztaczać z pewną tolerancją luzu bo są zrobione z czystego mosiądzu. Mi tokarz zrobił zbyt ciasne i musiałem drugi raz silnik rozbierać bo stanął w drodze. ja wymieniałem je we własnym zakresie i nie było to jakoś specjalnie trudne, tylko zwróć uwagę na otwory olejowe w tulejach, bo się nie pokrywają z kanałami w bloku silnika.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share RadosawChlebda

RadosawChlebda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 październik 2016 - 14:35

No właśnie też problem z kanałami i co proponujesz nawiercić otwór na ten drugi kanał??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:16

Sorki, dawno nie byłem tutaj. Tak ja nawiercałem otwory tak aby się pokrywały z kanałami, albo poprawiałem pilnikiem okrągłym.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein