Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycielenia mięsnych

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 11 luty 2009 - 20:31

Wycielenia mięsnych Właśnie o to chodzi ze jałówka była w bardzo dobrej kondycji. Po prostu byczek był za duży i tyle :) Cóż na to poradzić, mówi się trudno i żyje się dalej ;) Ale naprawdę szkoda mi tego byczka B)

Edytowany przez andrzej2110, 11 luty 2009 - 21:11.
cytowanie posta wyrzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycielenia mięsnych Dzisiaj, 22:52
  •  

#22 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 luty 2009 - 20:36

Wycielenia mięsnych Ja jestem zdania żeby nie kryć jałówek mlecznych bykami ras typowo mięsnych, cielak mięsny jest zawsze szerszy i to stanowi problem przy cieleniu. Przy kryciu krów też zwracam na to uwagę te które maja problemy z wycieleniem zacielam tylko hf-ami.

#23 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:47

Wycielenia mięsnych A u mnie w okolicy polecają kryć angusami bo cielak jak się rodzi jest mały i raczej nie było u mojego wujka problemu z angusami. Ale mój wujek ma jednego angusa który nie chce rosnąć skubany je normalnie a nie rośnie nie wiecie może czym to może być spowodowane

#24 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 13 luty 2009 - 19:38

Wycielenia mięsnych U mnie jak inseminator był tez mi tak powiedział ze najlepiej by było jak bym zacielił jałówkę angusem. A tu się okazało ze cielak miał ponad 50 kg. I niestety nie udało się nam go uratować. Ale cóż na to poradzić ;)

#25 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 luty 2009 - 19:53

Wycielenia mięsnych Ale hf tez się czasem rodzą b.duże ostatnio u mnie krowa przechodziła ponad3 tyg z ocieleniem i urodził się byczek który miał ponad 50kg wiec jak by padło na jałówkę to tez by rady chyba nie dała a ze padło na krowę to z drobna pomocą ocieliła się i jest ok

#26 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 16 luty 2009 - 12:21

Wycielenia mięsnych Ja tylko raz pokryłem jałówkę mięsnym bykiem. Jałówka dodatkowo przeszła termin porodu prawie o 1 miech. Podczas porodu cielak sie udusił a jałówkę rozerwaliśmy i sie wykrwawiła. Więc nie polecam kryć jałówek mięsnymi bykami chyba że chce ktoś miec straty i horror tak jak ja :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share noclukasz2625

noclukasz2625

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:48

Wycielenia mięsnych Może angus robaki ma

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:06

Wycielenia mięsnych ??? Jakie robaki??? Angusy się małe rodzą. Tez jałówki często nim zacielam. Jak był duży to być może to inna rasa była??? Wiem ze czasem co innego jest na papierku a co innego dostaje krowa/jałówka

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:19

Wycielenia mięsnych

Ja tylko raz pokryłem jałówkę mięsnym bykiem. Jałówka dodatkowo przeszła termin porodu prawie o 1 miech. Podczas porodu cielak sie udusił a jałówkę rozerwaliśmy i sie wykrwawiła. Więc nie polecam kryć jałówek mięsnymi bykami chyba że chce ktoś miec straty i horror tak jak ja

Dziwie się że tak długo czekałeś bo u nas maksymalnie 2 tygodnie po terminie czekamy a jak nie to krowa lub jałówka dostaje zastrzyk na pobudzenie porodu.
A jałówki mleczne są zacielane u nas bykiem testowym chyba ze mieszańce to mięsnymi

#30 Share Karolek55

Karolek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:48

Wycielenia mięsnych Chłopaki jakich przyrządów używacie przy cięzkich porodach ? Tradycyjnie jakiś sznurek i paru ludzi do ciągniecia, czy macie jakieś sposoby ? ostatnio znalazłem w internecie fajny film, w którym krowa sie cieli za pomocą takiej wyciagarki. Czy ktoś z was użutkuje coś takiego ? Jeśli tak to jak się spisuje i czy nie ma żadnych ubocznych skuktków u krowy ? :)

(od 40 sekundy) Film z wyciągarką :

Edytowany przez Karolek55, 12 marzec 2011 - 19:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2011 - 19:55

Wycielenia mięsnych Umnie jest taka maszynka ,zapierasz za biodra krowy ,pętko za nogi cielaka i ciągniesz