Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

228 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 23 luty 2012 - 06:23

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Witam.
Wie ktoś może na jaką wysokość maksymalnie da sie ładować zboże z silosu żmijką o długości 6m.
Chodzi mi o rozładunek przez rękaw w silosie bin 60.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Dzisiaj, 17:19
  •  

#142 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:16

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Panowie... co byście nie mówili, i jak byście nie liczyli to i tak najwydajniejszym sposobem na załadunek jest podajnik kubełkowy. Poza tym najmniej niszczy ziarno, co w przypadku kukurydzy ma znaczenie. Przecież nie trzeba kupować nowego podajnika z firmy BIN lub innej która przewyższa kilkukrotnie ceną wartość takiego urządzenia. Mój podajnik kupiony był około 2000roku jako używany. W tym momencie ma już 35lat i stoi mimo to. Dodam że nie potrzebuje on stalowej wieżyczki, jak to bywa w nowych konstrukcjach. On sam jest dla siebie konstrukcją. Pierwotnie pracował on jako podajnik suszarni daszkowej, więc sami wiecie że parę ładnych ton już przerzucił. Jest on firmy ARAJ. Na allegro jest masa różnych ofert o sprzedaży podajników kubełkowych. Przecież jak się go rozkręci to jest łatwy w transporcie. Należy zwrócić uwagę na jakość pasa oraz sprawność przekładni redukcyjnej. Cała reszta, typu: łożyska, silnik elektryczny śruby itp. to rzeczy do nabycia na bieżąco i nie warto na nie zwracać uwagi. Osobiście polecam używane podajniki, podstawową różnicą jest to, ze do takiego nie przyjadą panowie z firmy i nie zamontują, tylko trzeba samemu kombinować. Koszt orientacyjny: 30% ceny nowego (biorąc pod uwagę transport, montaż, malowanie).

#143 Share norbik47

norbik47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:24

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. ja mam 2 biny 60 tonowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:46

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. No podajnik kubełkowy to piękna sprawa. Sam mam dwa i nie wiem co bym bez nich zrobił, chyba garba dostał. Mam tez 3 sztuki na sprzedaż takie 12 metrowe, u siebie ich nie postawie bo już nie potrzebne. Stan można powiedzieć idealny.

#145 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:15

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. a ja mam 2 biny jeden 30t 2007r a drugi 60 2004r jestem z nich bardzo zadowolony mam zamiar postawić jeszcze jeden 60t :P polecam :P
KPK Kumurun Team

#146 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 09:42

Czy bin musi być cały zapełniony zbożem czy może być w nim połowę zboża??

nie nie musi tyle ile masz zboża tyle sypiesz

#147 Share autopa

autopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 maj 2012 - 07:45

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. bateria BIN 1000 4 szt.

#148 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 05 maj 2012 - 17:54

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. jestem na etapie budowy silosów BIN 2x 30 ton (BIN 20 WR), narazie gotowy jest projekt i jedna płyta fundamentowa, montaż silosu przewidziany jest na 20 tydzień. Zobaczymy jak będzie się sprawować ten silos....... :) jeśli wszystko będzie ok. to w przyszłym roku będę budował drugi ;)

#149 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:48

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Ja mam silosy BIN 2x 60 ton i jeden 30 ton :)

#150 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 18 maj 2012 - 12:09

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. jest możliwość aby na kosz przyjęciowy można było wjeżdżac i wywracać normalnie? bo przy takich koszach jak bin, to zboże się chyba rozsypuje przy kiprowaniu nie ?
Jakby ktoś mógł powiedzieć jak rozładowuje zboże do BINowego kosza, byłbym bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share garmin

garmin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:00

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. 2 szt 70 i 130 ton wszystko kolorowe dopóki nie przestanie się obsypywać samo do wylotu wtedy trzeba skikać przez górę i dymać dopuki dolnego włazu się nie odkopie

#152 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 20:52

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. w swoim bin 100 mam mały problem z wilgocią, tzn. na podłodze przy ścianach i troche dalej psuje mi sie z powody wilgoci warstwa zboża ok 5cm grubości, macie podobne problemy i dobry i skuteczny sposób na to??

#153 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 06:58

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. ja właśnie też mam z tym problem i wydaje mi się że źle jest fundament zrobiony by trzeba jakąś izolacje zrobić no nie wiem ale w tym roku nie zrobie jakoś czasu mi braknie

#154 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 08:09

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. betonową opaske wokół bina mam zabezpieszcona masą kauczukowo-asfaltowa, ale problem wilgoci nie znikną, może trzeba zabezpieczyc jeszcze śrubu mocujace podłoge do ścian?

#155 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 18:37

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Przede wszystkim zbij to opaskę i wyrzuć , bo ci bin zgnije i się przewróci.Daj papę termo zgrzewalną albo tylko pianką. Tak jest u mnie, tylko pianka. Po 4 latach miałem dużą rdzą na blachach a były przed opaską malowane masą bitumiczną na gorąco.
U mnie nie było problemu z psuciem się zboża w binie.

#156 Share VDamianos

VDamianos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 12:30

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. U mnie jest 6 binów po 20 ton w stodole , zajmują trochę miejsca ale za to wilgoć się nie wdostaję :)

#157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2012 - 21:14

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. U mnie są 4 Biny 130t, ale przerzucamy się na trzymanie zboża w magazynach ( hala).

#158 Share daniello5

daniello5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:47

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. jesli chcecie jakies porady zwiazane z wylewkami pod biny to pytac

betonową opaske wokół bina mam zabezpieszcona masą kauczukowo-asfaltowa, ale problem wilgoci nie znikną, może trzeba zabezpieczyc jeszcze śrubu mocujace podłoge do ścian?

pianka ci nic nie da z czasem sie utleni od slonca i wilgoci i skruszeje /ja mam rozfrezowane dookola bina i wypelnione masa poliuretanowa podobna do silikonu ale nie mylic z normalnym zwyklym silikonem

U mnie są 4 Biny 130t, ale przerzucamy się na trzymanie zboża w magazynach ( hala).

jesli masz stare magazyny bedziesz mial wilgoc zboze bedzie sie psuc

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2012 - 23:28

jesli masz stare magazyny bedziesz mial wilgoc zboze bedzie sie psuc

magazyn jeszcze nie jest gotowy, narazie na szybko w tamtym roku zrobilismy wylewke, pod nią dalismy chyba folie, 2 tygodnie temu skonczyliśmy murowac i założylismy dach, na wiosne zrobimy wylewke (chemiczną ? , ) taka "usługowa" gładka, nie wiem jak to sie nazywa :P no a pod nią pewnie jakis styropian czy cos,
teraz na hali jest jakies 150t, ale nie będzie tam leżało długo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kajmanek15

kajmanek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, nowe technologie, inwestycje,motoryzacja

Napisany 01 grudzień 2012 - 19:59

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Witam was koledzy mam do was takie pytanie... :) aktualnie posiadam strych na stodole gdzie jest strop a pod spodem sa swniki...i tam przechowuje zborze lecz jest to nie wygodne do rozladnuku do sprzedarzy i teraz sie zastanawiam czy warto by bylo mi stawiac silos na 10-20 ton...i czy prawda jest ze w silosach bin lub innych przechowywuje sie QQ? za odp. z gory dzieki