Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca a żmijka. Pilne

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin6

Marcin6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:04

Witam, muszę podjąć szybką decyzję, żmijka czy dmuchawa? mam zbiorniki lejowe o wysokości 15 metrów a żależy mi na jak najszybszym ich załadunku w żniwa. Proszę o przykłady konkretnych maszyn wraz z wydajnością. Obiło mi się o uszy, że dmuchawy kongskilde są ponoć bardzo wydajne. Proszę o rady i pomoc w wyborze. Pozdrawiam:) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco tłocząca a żmijka. Pilne Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:51

Tylko miedzy dmuchawą ssaco-tłoczacą  a żmijka jest duża róznica cenowa i dużo wieksze zapotrzebowanie na moc

ZETOR TEAM

#3 Share dacjan123

dacjan123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:01

Dmuchawa ssąco tłocząca a żmijka. Pilne Ja mam dmuchawe ssaco-tłoczaca Augustów napędzana od WOM wydajność w granicach 15 ton na 40 minut i powiem ze wysokość dmuchana nie robi zbyt dużej różnicy co do wydajności jedynie długość ssania ma już wpływ na wydajność umnie przeważnie rurę ssacom mam 4m to ma taką wydajność jak napisałem ale jak dołożę drugie 4m to spadnie wydajność na 10 t na 40 min

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:30

Dozamechu żmijka z dopychającą żmijką poda 20 ton i kosztuję z 8 tyś, silniki 7,5 kw łącznie, dmuchawa  tej samej firmy  16 kw łącznie poda do 10 ton i kosztuję z 12 tyś.

Ja zszedłam z dmuchawy na zmijkę i wolę żmijkę. Problem jest taki że żmijka nie jest tak mobilna jak dmuchawa, ale dmuchawa bardzo głośna i mało wydajna.

Wbrew pozorom dmuchawa nie pobiera prądu tak jak by się wydawało, z 30 % więcej nią  żmijką wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marcin6

Marcin6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:36

Dzięki za odpowiedzi:) chyba zdecyduje się na żmijkę bo ładuje ze zbiorników taśmociągiem więc ograniczona mobilność żmijki nie ma znaczenia:) dzieki

za to jeżeli żmijka ma lepszą wydajność to jestem za:) 

#6 Share arturdudek_150198

arturdudek_150198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 maj 2016 - 10:44

Witam, czy dmuchawa ssąco tłocząca nada się do transportu materiału takiego jak kora drzewna? Wysokość do pokonania to ok 3 m od poziomu gruntu. Wilgotność kory na poziomie 55-65 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MichLin89

MichLin89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 10:47

Dmuchawa ssąco tłocząca a żmijka. Pilne Mam pytanie susze gryke ekologiczna u siebie w warsztacie 20ton, miejscsmi ma ona 19% wilgotności jak można ja szybciej doprowadzić do 17-16% wilgotności, ma ktoś jakieś pomysły na amatorskie wysuszenie takiej ilości?

Edytowany przez MichLin89, 14 wrzesień 2016 - 10:48.

Dodaj odpowiedź