maciejos666

Brona Talerzowa STROM DC4500

Polecane posty

maciejos666    1

Witam serdecznie.
Koledzy mam kilka pytań. A mianowicie przymierzam się do zakupy nowej maszyny jaką jest brona talerzowa strom o szerokości roboczej 4,5m i wadze ponad 5t

Byłem dzisiaj oglądać u rolnika taką bronę i w realu jest to kawał maszyny. Jest ona długa, masywna oraz rozmiar talerzy wynosi ok 630.
Co najważniejsze jest w bdb stanie, przerobiła ok 600 ha, talerze wszystko w bdb stanie no nie ma się do czego Przyczepić. Facet woła za nią 34 tys i robiła z ciągnikiem marki Case nie pamiętam modelu, ale nominalnie 160 km, ale jest na chipe i ma 190 km.

Moje pytania na które potrzebowałbym fachowej i racjonalnej rady od ludzi którzy praktykowali taki sprzęt brzmią m.i.n:
- Czy mój Janek serii m 170 (175km) nie będzie się z nią pocił? Przeważają u mnie 2-5 klasy ziemi
- Jak taka "krowa" spisuje się w praktyce? Są problemy z nawrotami? Co prawda posiadam zróżnicowane kawałki od 33ha do 2ha z przewaga tych dużych.
- Czy system ułożenia talerzy X jest dobra alternatywa czy raczej poszukać innego?

Koledzy doradzcie czy talerzowka jest godna polecenia co prawda w dobrej cenie, ale zastanawia mnie jedno jak ona jest taka za***ista to dlaczego idzie na sprzedaż? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witaj kolego. Ja nie miałem do czynienia z broną talerzową z tej firmy, ale mam ze STROMA agregat SWIFTER SO6000. Jeśli chodzi o jakość zastosowanej stali to bardzo mocna. Mam zakamienione ziemie i jest ok. Poza felernymi łożyskami na crosskilach jest ok, ale do dobrego doprawiania potrzeba ponad 200KM na 6 metrach. Mam 7730 i zadyszki dostawał, teraz ma w nominale 203KM i pod góry idzie jeszcze ciężko ale już w miarę ok. Oglądałem ich talerzówki i też uważam za solidne, ale jak masz ciągnik 170KM czyli w zasadzie tak jak mój mniejszy 6930 trochę mocniejszy to myślę że da radę ale to wszystko zależy od głębokości roboczej. Ja jestem zdania że jak masz uprawiać ścierniska to zdecydowałbym się na 5metrów ale typu np. amazone catros np. Bo jak myślisz o głębokiej uprawie to jak puścisz na 12cm np taką talerzówkę jak STROM to i tak Johny nic nie wskóra bo będzie potrzebna większa seria z lepszym dociążeniem. Radziłbym poszukać na spokojnie z tej firmy te lżejsze co mają bo paliwa spalisz sporo mniej, a robotę zrobisz tą samą i areał dzienny większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejos666    1

O zapas mocy to raczej bym się nie obawiał. Brona ma 4,5m a ciągnik moc maksymalna 185km. A co do porównania to raczej 6930 nie ma co porównywać do m170 bo to już inne gabaryty oraz masa całkowita. Posiadam u siebie w gospodarstwie też takiego swiftera 5m i jeździ z Classem 160 km to radzi sobie bdb. Dzięki za poradę ;)
A co do pracy to chciałbym ją używać raczej do pod orywek bo bezpośrednio przed siewem lecę gruberem Farmet triolent 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Masa M170 pewnie nie jest dużo większa od 6930 bo to ta sama seria. Dalej mamy 7000 tam to już ciężar spory. Ale zgadzam się cięższy jest choć piszą na forach że te nowe trochę mułowate. Np. 6150 jest słabszy niż stary 6930. Każdy ma inny sposób na uprawę. Ja np po płytkiej uprawie talerzówką po rzepaku raz lecę Cultusem i od razu siew bez głębszej uprawy talerzówką, ale faktycznie na tą metodę co stosujesz Strom byłby dobry. Cena też niezła. Nowy Strom to już kiepsko się opłaca bo ceny to mają za wysokie. Jeszcze się zapytam czy masz Swiftera na crosskilach? Jak tak to jak rozwiązujesz problem z łożyskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj