Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z turbiną w New Holland T5

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 17:51

A to dobre, już nic nie rozumiem, ciągnik kupiłeś 2 lata temu, awaria była po 50 mth (czyli szybko po kupnie), Ty dostałeś powiadomiony o awaryjnej serii po 1 dniu i jej przyczynach. A teraz po dwóch latach zakładasz temat o przyczyny awarii, jak wszystko już dawno się wyjaśniło?  O co tu kaman?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z turbiną w New Holland T5 Dzisiaj, 01:29
  •  

#22 Share hassi37

hassi37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 23:52

Kolego a wymieniałeś filtr odmy bo będziesz miał takie jaja cały  czas że na turbinę będzie rzucać olej nie jeden juz to przerabiał u mnie niemiał silnik odpowietrzenia to posadziło uszczelniacz na wale dużo serwisów nie mówio wymianie tego filtra a trzeba go zmieniać.

#23 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 01:05

jakie macie nr seryjne tych wadliwych t5 ? i czy są już po lifcie czy przed

kujawy to jes to!!!!!

#24 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:55

Problem z turbiną w New Holland T5 Też jestem tego ciekaw. Jakie roczniki ?

#25 Share KrzysztofCzajkowski

KrzysztofCzajkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 17:14

Ja też mam problem ale nie wiem czy z turbiną czy z filtrem cząstek. W grudniu kupiłem TD5.85. Silnik podobno jest taki sam jak w T5. Obecnie ciągnik ma 12 godzin pracy. Z waszych wypowiedzi wnioskuję ze element znajdujący się tuż za turbiną to odma. A więc ten element rozgrzał się do tego stopnia, że aż farba się na nim stopiła. Dodatkowo filtr cząstek aż się wręcz smażył tak sie rozgrzał. Aż dym poszedł. Po ostygnięciu odpaliłem ciągnik ponownie i chodzi bez zarzutu, a wszystkie elementy są chłodne. Nie wiem czy ten incydent był spowodowany jakimś chwilowym zawieszeniem któregoś urządzenia, czy też jest to już awaria turbiny a raczej jej systemu smarowania. W poniedziałek zadzwonię chyba po serwis.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share reksio202

reksio202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 21:19

Uderzaj do użytkownika MariuszZdun. Pracuje właśnie nad identycznym problemem i chyba znalazł powód wykańczania się tych turbin.

Czy wiadomo może już co jest przyczyną wykańczania sie tych turbin ? mam ten sam problem 1000h i po turbinie??

#27 Share Piotrek26

Piotrek26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 10:46

Z tego co wiem, to turbiny siadały po kilka razy, koniecznie wymieniajcie filtr odmy! Z tego co pamiętam serwisy wymieniały też przewód od smarowania turbiny. Ktoś mi mówił, że jest zbyt wysokie ciśnienie na turbinę, a jak obniżą ciśnienie, silnik jest niedosmarowany i jest lipa. 

#28 Share reksio202

reksio202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 10:57

Kolego jesli wymienili przewod smarowania to czy na grubszy Czy jak mam to rozumiec?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Piotrek26

Piotrek26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 23:38

Problem z turbiną w New Holland T5 Z tego co pamiętam na grubszy (chyba średnica większą o 2mm?). To był zestaw od New Holland. Turbina, przewód, filtr oleju, filtr odmy. Wszystko niby to samo co fabryczne oprócz przewodu. I kazali mierzyć ciśnienie na skrzyni korbowej. Bo nawet wymiana silnika na nowy nic nie dawała. I czyść intercooler benzyną ekstrakcyjną przed założeniem.