Skocz do zawartości

Zdjęcie

urządzenie chlewni

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:58

urządzenie chlewni

Witam. Przymierzam się do modernizacji mojej chlewni. Chce to trochę wziąć w swoje ręce bo przy obecnej sytuacji gdy nie zmodernizuje to lepiej zlikwidować. Obecnie posiadam z ojcem stado 20 loch w cyklu zamkniętym. Wszystko na płytkiej ściółce. chcemy wszystko na ruszt przerobić aby wykorzystać jak najwięcej dostępnego miejsca i mieć mniej roboty z tym głupim obornikiem bo system usuwania ziemia powietrze przyczepa bardzo mnie irytuje. Docelowo chciałbym ok 35 loch tylko nie wiem czy się pomieszczę w budynku gdzie obecnie trzymamy lochy. O tucz się nie boję gdyż mam dostępne 330m2. W załączniku zdjęcie z wymiarami mojej chlewni na maciory i przykładowym schematem. Sektor porodowy z 11 porodówkami, 18 kojców indywidualnych i 4 kojce grupowe po 10 m2. Czy może aby lepiej wykorzystać miejsce zastosować kojce samoblokujące bo coraz bardziej popularne rozwiązanie to się robi a kojce indywidualne całkowicie wykluczyć. Dodam że miejsce na odchowalnię będzie wydzielone w budynku gdzie będą też tuczniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
urządzenie chlewni Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 19 styczeń 2016 - 08:11

urządzenie chlewni ile na chwile obecną dokładasz do produkcji ze jeszcze opłaca się modernizowac i zwiększać stado?

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 10:58

urządzenie chlewni

sprawdz sobie w necie dobrostan zwierzat ile miejsca potrzebne na jedna loche i bedziesz wiedział, a zrób tak żeby tobie było wygodnie dogladać i spełniało normy jeżeli poródówkę to tylko na rusztach a loch luzne na rusztach betonowych pamietaj o wentylacji w kazdym sektorze i ogrzewaniu porodówki, a szambo bedziesz robił na zewnatrz budynku czy gnojowice bedziesz gromadził cały rok pod rusztami 

@tomrolnik jak go stac to niech robi, a kiedy mu sie zwróci to jego sprwa jeżeli inwestycja sie zwóci prognozy nie sa dobre jezeli chodzi o trzode 

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 20:50

urządzenie chlewni

ile na chwile obecną dokładasz do produkcji ze jeszcze opłaca się modernizowac i zwiększać stado?

Modernizuje właśnie po to aby ograniczyć koszty i zwiększyć dochód. Mając 35 loch mogę wyprodukować większą partię prosiąt a co za tym idzie tuczników. Mam tutaj na myśli 40-50 prosiąt jednorazowo. Przy takim rzucie można już ponegocjować cenę z odbiorcą. Przy 15-20 sztukach tucznika nikt Ci nie dołoży. Np wczoraj zabierali tuczniki ode mnie i udało mi się stworzyć partię 33 sztuki i dostanę 30 gr więcej niż sąsiad który wczoraj także sprzedawał temu samemu odbiorcy. Niestety dzisiaj rynek jest bezlitosny.
Wszystko będzie na ruszcie, porodówki, pojedynki jak i grupowe. Oczywiście wentylacja, docieplony strop od wewnątrz ale z ogrzewaniem będzie problem póki co. Co do gnojowicy to część będzie pod rusztami a część będzie odprowadzana do zbiornika na zewnątrz. W sumie w tym budynku co mają być lochy jest 142 m kw. powierzchni brutto. Teraz pytanie jak to wszystko rozplanować żebym miał w miarę wygodnie i żeby pomieścić jak najwięcej loch. Dodam że chce prowadzić stado w cyklu 3 tygodniowym.

#5 Share Rolnik1223

Rolnik1223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Gospodarsto

Napisany 25 luty 2016 - 20:57

urządzenie chlewni

Witam planuje zmodernizować swoją chlewnie na maciory chcę kupić porodówki dla macior i jaka by była najlepsza wszystko robię od podstaw czy na rusztach czy na ściółce gdzie się dowiadywałem każdy muwi co innego jak najlepiej to zrobić z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:49