Uaz469

Kverneland Ld 100 (4+1)

Polecane posty

Uaz469    0

Witam.Jestem tu nowy więc proszę wybaczyc błędy itp.
Zakupiłem pług Kverneland Ld 100 (4+1)skiby o mocniejszej ramie i 300 obrotnicy .Pług według mnie jest ok zadnych spawów zgięć itp z wyjątkiem zuzytych el.roboczych konkretnie lemiesze płozy piersi .Jezeli ktos z Was ma wiedze bądz takowy pług prosze o opinie oraz numery katalogowe tych lemieszy i wielkosc w calach a także nr płóz itp poniewaz u mnie są niewidoczne .Mam jeszcze inny mankament w tym pługu a mianowicie koło jest z innego tu powinno być chyba na jakiejs obrotnicy tkzw.transportowe.Cena była moim zdaniem ok wiec kupiłem .Prosze jeszcze raz o opinie numery czesci uwagi ...i sugestie odnosnie koła .Pozdrawiampost-171576-0-17776300-1452791906_thumb.png

Edytowano przez Uaz469

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Odkręć elementy robocze a z drugiej strony znajdziesz wybite numery katalogowe, które są zawsze na oryginalnych częściach ale też i na zamiennikach...no chyba,że poprzedni właściciel sam wyklepał te elementy ze starych resorów od Żuka i zapomniał wybić numery rejestracyjne tego Żuka ;)

Co do koła to większość pługów ma "normalne" koła podporowe a te z funkcją transportową to wyposażenie opcjonalne (drogie) i dość rzadko spotykane w używanych pługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaz469    0

Odkręciłem ,są numery!Dwa lemiesze nawet oryginały Kvernelanda .Mam niepewnosc co do nr lemieszy a konkretnie ilo calowe mają być są ,na moich jest wybite 073005 ,073004 i na necie czytam że są to numery 16"w innym źrudle że 18" .Pług ma regulację szerokosści 12,14,16,18,20 wiec nasuwa sie pytanie jakie mają być aby orać na 20".Może wyda sie to komus smieszne ale to moj pierwszy zachodni i obrotowy pług .Odnosnie jeszcze koła to może ma ktoś transportowe i podrzucił by kilka foto ,ślusarz mówił że może taki bajer zrobić Ma nawet pomysł ale ja chciałbym upodobnić to do oryginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaz469    0

Odkręciłem ,są numery!Dwa lemiesze nawet oryginały Kvernelanda .Mam niepewnosc co do nr lemieszy a konkretnie ilo calowe mają być są ,na moich jest wybite 073005 ,073004 i na necie czytam że są to numery 16"w innym źrudle że 18" .Pług ma regulację szerokosści 12,14,16,18,20 wiec nasuwa sie pytanie jakie mają być aby orać na 20".Może wyda sie to komus smieszne ale to moj pierwszy zachodni i obrotowy pług .Odnosnie jeszcze koła to może ma ktoś transportowe i podrzucił by kilka foto ,ślusarz mówił że może taki bajer zrobić Ma nawet pomysł ale ja chciałbym upodobnić to do oryginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chcesz orać na 20" i chcesz żeby cała szerokość skiby była równo podcięta to lemiesz też musi być 20"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Nie wiem jak jest z tym kołem w Kvernelandzie ale nie wszystkie firmy oferują takie rozwiązanie do swoich pługów. Rama tego pługa ma prostokątny profil i nie wiem czy nie będzie przeciążana konstrukcja pługa w czasie transportu na takim kółku no i musisz pamiętać, że do przejazdu trzeba odpinać łącznik centralny żeby pług mógł kopiować nierówności terenu. Pług nie ma zabezpieczenia non-stop więc nie jest aż tak ciężki i może bez problemów będziesz mógł przejeżdżać bez bajeru w postaci kółka o dwóch funkcjach. Jaki ciągnik będzie z tym śmigał ?


...no i tak jak napisał kris14 jeśli chcesz orać na 20" i żeby ta orka była zrobiona idealnie to najlepiej z lemieszami 20".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaz469    0

Z pługiem będzie smigał MF 6190 o ile poradzi sobie z 5 skibami a jak nie to opcja nr2 odkrece 5 i na 4 skiby bede oral i kółko do transportu jak piszesz nie potrzebne wtedy napewno .Myslalem o tej obrotnicy poniewaz mam zamiar dorobic jakis przesow koła poziomy co przydalo by sie przy konczeniu orki i jeszcze jakby obrócił kołem to mysle ze bylo by to wygodne i praktyczne ,mam na mysli przejazdy pod tkzw.wysokimi miedzami...A co do opinania łącznika to niewiedziałem .Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Hmmm...no nie wiem jakie masz gleby. To znaczy klasa i ukształtowanie terenu. Fajny masz traktor ale jest lekki i te 130 KM. może być mało na pięć korpusów ustawionych na 20" każdy. Możesz oczywiście orać pięcioma na węższym rozstawie ale to trochę bez sensu bo zdecydowanie lepiej się orze mniejszą ilością korpusów ustawionych na maxa niż więcej korpusów ustawionych na mniejszą szerokość roboczą. Czyli tak jak napisałeś zdejmij korpus i będziesz miał na wszelki wypadek części od ręki i śmigaj z czterema korpusami. W takiej kombinacji nie będziesz miał problemów z przejazdami i nie będziesz musiał kombinować z kółkiem. Co do orki przy miedzach (również tych wysokich) to blokujesz kółko przed obrotem pługa i wykonujesz ostatni przejazd z kółkiem w górze opierając się na bardzo dobrze zresztą działającej w MF-ach regulacji siłowej. Nawet przy szerokim ogumieniu cztery korpusy ustawione na 20" każdy powinny zabierać ślad ciągnika więc jedziesz lewymi kołami przy miedzy a ostatni korpus zabiera wszystko co Twoje do miedzy :)

W temacie łącznika to tak jak pisałem wypinasz go z pługa jeśli przejeżdżasz na kółku do transportu a jeśli robisz to tradycyjnie to zapinasz łącznik w otwór transportowy na wieżyczce pługa a orzesz z łącznikiem zapiętym w podłużny otwór żeby pług miał możliwość delikatnego kopiowania terenu w czasie orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco2603    1

Ja mam Kvernelanda 150 S i jeśli chodzi o części eksploatacyjne to używam tylko zamienników Vulcan. Wytrzymują dokładnie tyle samo ha a cena na komplecie robi różnicę. Ja mam pług rozstawiony na 18 cali ale zawsze kupuję lemiesze 20. Ciągam go 130 KM Pronarem i powiem ci, że ma co robić, szczególnie na podjazdach, a jak trafi się glina to ciągnik w miejscu staje. Na zimę orzę na 26 - 28 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaz469    0

Marco 2603 Na ile skib orzesz swoom KV 150 S ?
A co powiecie o zamiennikach marki Morblo i Granit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jak dla mnie Molbro to dobra relacja ceny do jakości i zawsze dają śruby w komplecie z elementami roboczymi. Nie ma więc problemu z dobraniem twardości czyli jakości śrub oraz ich długością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj