ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Matinorbi    0

Mam pytanie odnośnie zawiązywania, a później opadania kwiatów. Jak to u was wygląda? Bo u mnie z dolnych partii bobu na powiedzmy 10 zawiązanych zostaje 2-3 strąki. 

Stosujecie jakieś preparaty, żeby poprawić ten wynik? 

Dodam, że bób z nawodnieniem, więc powód braku wody można spokojnie wykluczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
A może bób redukuje strąki bo może ziemia mało zasobna w składniki pokarmowe, może pH nie pasuje i nie pobiera odpowiedniej ilości składników, musi mu coś nie pasować skoro ma wodę i tyle zrzuca.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0
10 godzin temu, mefiu000 napisał:

Rybitwy już załadowane bobem :) 15zł/kg

Masz już boberek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matinorbi    0

Po 0,5 kg pakujecie czy po 1 kg już i z waszych doświadczeń od jakiej ceny już warto przejść na woreczki 1 kg?  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

No właśnie pierwsze boberki i taka cena, bardzo cienko to w tym roku widzę... I to jest z tą ceną prawda bo właśnie słyszałem, że na zjazdowej po  12 wczoraj, ale to tak bardziej nieoficjalnie. 

A to z ciekawostek wczoraj w Dino 0,5kg 15zł...

Zaczynacie już zbiory z rozsady? Czy to jest z tuneli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Przyszły upały to i bób zaczoł szybko dochodzić. A i pewnie nakrywa się tunel z rozsadą.
Tylko skoro o tej porze taka cena to ciekawe co bedzie dalej. Cenę łatwo opuścić lecz żeby poszła w górę to już nie takie proste.
Zobaczmy co bedzie bo jeszcze pogoda może dodac swoje 3 grosze w tej kwestji.
Poza tym cena paliwa rośnie, trudniej o ludzi do pracy za rozsądne pieniądze co za tym idzie koszty rosną.
Ale cóż pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
Ciekawe czy sadzonka zejdzie się z tym sianym pod wloknine. Kiedyś z 10lat temu nigdy nie sorzedawalem sadzonki poniżej 10 zł a od kilku lat zdarza się że po 4-5zl się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Raczej się nie zejdzie przynajmniej u mnie. Jutro zaczynam zrywać z rozsady, a ten pod przykryciem siany jeszcze dobre 2 tyg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
wywala tunele cena się ustabilizuje bobu nie ma i nie będzie a jak dalej tak będzie to będzie kiepsko pow proszowicki usycha wszystko założę się że zesrania cenę do 10zl i będzie ustabilizowanie. kolego lecą ci strąki bo jest poorostu za goraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
Dobrze że Boże Cialo jest wcześnie bo w tamtym roku na piasta we wtorek-środę przed nawalili bobu tonami i oddawali za pół darmo a potem już ceny nie szlo dzwignac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Dokładnie pogoda odegrać może kluczową role. U nie bób sadzony tylko w grunt bez przykrycia bo ziemie nie pozwalają na wczesną uprawe i widać gołym okiem brak deszczu. Popadało intensywnie w sobotę lecz było to już za późno gdyż rośliny zdążyły już zredukować(zrzucić) zawiązane strączki. A teraz ten tydzień upalny to w połączenu z wilgotną ziemią wszystko się dosłownie gotuje na polu i niestety nic na to nie pomoże. Żadne nawozy dolistne, biostymulatory itp. A co do ceny to też mam nadzieję że się ustabilizuje jak w tamtym roku( z tendencją wzrostową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Niestety, wątpię żeby była cena. Za dużo tego jest nasadzone, kto nie ma wody to nie ma, ale w moich okolicach 90% osob, które sadzą bób to go podlewają. A tym co nie podlewają szybko dojrzewa, a jak cena spadnie to już się nie podniesie tak szybko bo te z gruntu się zaczną. Doszły mnie słuchy, że wczoraj na Krakowie po 10zł nawet oddawali. Także o czym my w ogóle mówimy. Fakt, że jakiejś super wydajności z doniczki w tym roku nie będzie, ale te z gruntu wyglądają ok. A co do ludzi do pracy to nawet się nie wypowiadam, bo jak słyszę stawki jakie ludzie sobie krzyczą(zeby to jeszcze było tych ludzi wystarczająco) to myślę że tak jak ja robię 6 ha bobu to podejrzewam, że to ostatni sezon bobu u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Faktycznie tak dużo bonu na giełdzie? U mnie w okolicy b. dużo ludzi poczekalo  jak te mrozy w marcu odpuszcza i dopiero sadzili. Mi udało się wysadzić przed tymi mrozami, i gdyby nie było przykryte 2x to pomarzly by. Ludzie którzy powysadzali po tych marcowych mrozach do zbioru maja conajmniej 1,5tyg. Wiem bo oglądałem u znajomych. Teraz to mają ci z tunelu i Ci co zaryzykować sadzenie na początku marca. Jak teraz 12zl jest za boberek to ja nie chcę wiedzieć co będzie tak 10 czerwca. Wtedy z rozsady ruszy się u każdego i ten siany pewnie też... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
No właśnie, o tym mówię. U mnie zacznie się gdzieś przed 10 i u każdego się tak zacznie. Ja nie przerywam, czekam jak dojdzie na raz. Także kaplica będzie:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
koledzy o jakiej wy kaplicy mówicie? ja podlewam i cóż zawiązek leci bo za goraco jest, może późny wyjdzie, ale czarne ziemię i Rędziny spoko jeszcze a góry i gliny to z dnia na dzień kaplica, nasadzone jest to fakt ale plonu nie ma i nie będzie a wczoraj zszedł do 13 a dziś rano 15 był także pomału, bo na sadzone będzie 3/4 mniej niż w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

U mnie tez sadzony w grunt mimo nawadniania zrzuca zawiazki. Rosliny gotuja sie w polu ( 12 godz 30 stopni w cieniu) a cena leci bo raz ze teraz wysyp( przez pogode) a dwa ze ludzie boja sie z towarem w takie upaly stac i oddaja by zdarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
wysyp jest z tuneli koledzy, przykrywka kiepska jest sporo sadzonki przetrzymane, grunta sporo ale teraz kwitnie i gorąc wali tak że kwiatek leci w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Tak jak napisałem, obym się mylił i nie miał racji. Ale za długo już to robię żeby się łudzić:-( Chyba, że taka pogoda jak teraz utrzyma się jeszcze 2-3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj