ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

sokolam    5

Ja zaczynalem od 24 zł skonczyłem na 6 i jeden kurs poszedł raz  po 5.. zebrane lekko ponad 2 tony z 0.5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Sokolam  Ty twierdzisz że po 2 zł wczoraj było , a ja przed bramą po 3,8 sprzedałem 700kg  jednemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

dzwonilem do znajomego bo stoi codziennie z pietruszka... i mowiln ze stoi kolo niego ktos z bobem ceni 3 zl sprzedaje po 2. Chyba ze mnie oszukal ale raczej interesu w tym nie mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ty chyba należysz do tych drugich

 

Ja należę do tych trzecich co się przestali bawić już dawno w takie pierdoły i zostawili to takim jak Ty. B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Ja należę do tych trzecich co się przestali bawić już dawno w takie pierdoły i zostawili to takim jak Ty. B)

 

To żeś mi pojechał. Aż nie wiem co napisać :D

 

 

A i jeszcze jedno. Jak należysz do tych trzecich to po co tu ku..a piszesz kozaku

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Taka prawda.... U nas został jeden co ma 15 hektarów bo na to postawił... Kiedyś miał każdy a kto się będzie w to bawił jak 2-3 zł był bobo i stał po nocach na giełdzie... Kiedyś dopiero łuskarki wchodziły i każdy robił ręcznie a znajomy mówił że bób 3 zł a on złotówkę musiał dać za łupanie a robił to do niedawna Ja już 11 lat bez bobu i nie pomyślałem nigdy żeby do tego wrócić chociaż miałem od znajomego propozycję na kilka hektarów kontraktu do przetwórni ale to byłby normalnie biznes życia. A czasem nawet lepiej mniej zarobić i dopilnować wszystkiego a nie rozbijać się po giełdach z bobem i targować kto woła MNIEJ żeby nie wyrzucić...

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Bezcelowe dyskusje Panowie. Za dużo się skoczków zrobiło i taki mamy finał. To jeszcze dobrze, że upałów nie ma bo by było po zecie i jeszcze by nikt do ręki nie chciał wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Warzywniacy zrezygnowali w większości z bobu a zaczęli robić to tacy co mają zboże i po trochu kombinują... To samo jest u nas z brokułem w innych rejonach z czosnkiem i jak wymarzną zboża z cebulą i ziemniakiem ale co zrobić jak wczesnych warzyw nie opłaca się robić bo z południa są już w takich cenach jak u nas powinny iść z otwartego gruntu. Ale Unia daje dopłaty więc siedźcie cicho :lol: Znam faceta co bawił się w szklarnie tunele ogrzewane bez ogrzewania i trochę takich warzywek i nowalijek co można było zarobić z małego areału. Pola miał 1.5 hektara do tego chryzantemy. I jak możecie się domyślić co teraz ma w tych szklarniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Właśnie "Unia daje " moje zdanie jest takie skończą się dopłaty , skończy się partactwo w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U mnie byli na nie jak głosowali ale większość była na tak i co poradzisz... A teraz Ci każą siać poplony i inne dziadowskie przepisy bo jak nie to nie dostaniesz dopłat...

Tylko oni nie wiedzą że to nie pomaga w uprawie warzyw tylko przeszkadza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

To chyba dobrze że chcą:-) czyli branie jest a towaru już brakuje co w rezultacie powinno przełożyc się na wzrost cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Czy mogę prysnąć bób na perz leopardem. Jeśli tak to w jakiej fazie rozwojowej bobu i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

ja pryskalem kwitnacy i nie było widac nic po nim. fakt ze recznym tam gdzie był perz. o ile pamietam to na czosnek dawalem litr na 30 arów. Taka sama dawke dawalem na bob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak tam u was zejsice z bobrem ? Ja sprzedaje w detalu bo towaru mało ale zauważylem ze bardzo się urwało ,handlarze tez mało sprzedają jak obserwuje wiec pewnie na giełdzie tez słaby zbyt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Cena troszkę skoczyła na giełdzie , przedwczoraj we Wrocławiu z początku po 6 był już ,potem może spadło , ja z bobem skończyłem już dawno ale jeżdżę z czosnkiem to obserwuję przy okazji ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak tam sezon bobowy zleciał ? Ja miałem w kijowych warunkach 10a bahusa  i windsora i miałem tydzień urlopu i 70 procent stronków zczarniało i zostało na nasienie l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj