Polecane posty

Witam.Od kilku lat zajmuje się pszczelarstwem lecz nie posiadam aktualnie pracowni pszczelarskiej wszystko odbywa się np.w kuchni planuję uzyskać pozwolenie na sprzedaz bezpośrednią i aby to spęnić muszę posiadać pracownię pszczelarską która musi spęniać należyte wymagania.Czy ktoś z was wie jakie muszą to być wymagania prosiłbym aby ktoś mi opisał punkt po punkcie.Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Ps.Mam 15 uli i pracuję sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

Witam może najlepiej zacząć od kolegi google on sporo informacji podpowiadać potrafi. Poza tym najlepiej wybrać do się swojego powiatowego inspektora weterynaryjnego on na pewno podpowie najlepiej, ale poza tym np:

 

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/artykuly/2008_10/artykul_2008_10.html

 

A po tej lekturze zaznajomić się z danymi ustawami które tam są opisane jak i ich interpretacjami, tam wszystko zapewne jest wyjaśnione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Punkt pierwszy Trzeba mieć przynajmiej 150 uli Przy 15 nie wiem czy to się opłaca . Chyba że handel typu beczka chinola i wiadro sojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj