the1mati1

poplon z owsa

Polecane posty

the1mati1    64

Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thesnopek84    4

Moim zdaniem można zrobić z tego paszę to nic nie przeszkadza że zmroziło.Ile masz pola zasiane tym???Bo jak trochę to w pryzmę się nie opłaca ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Dałem sobie spokój z tym i wszystko przyorałem, nie było dużo nie całe 3 ha, ale też nie był duży ten poplon jakieś 25cm wysokości. Coś tam zawsze by paszy uleciało, ale lepszy bedzie pożytek z tego po przyoraniu i na wiosnę qq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie musze odkwasic glebe bede stosowal wapno sypkie w ilosci 2-3 tony na hektar aktualnie na polach jest poplon na przyoranie i zastanawiam sie kiedy zastosowac wapno przed orką siewną ? możecie doradzic jak to zorganizowac?
    • Gość
      Przez Gość
      Dzień Dobry wszystkim. Chcę posiać 8 hektarow żyta na kiszonkę ale nigdy tego nie robiłem. Mam kilka pytań . Ile kg żyta na hektar dajecie na kiszonkę ??? Czy tak samo jak na ziarno ???  Czytałem że jedni daja 150 kg ale widzialem tez że nawet 300 kg/ha . Jak ma się to w praktyce ??? Macie porownanie siejąc 150 a 300 kg/ha ??? I czy wałujecie pole po siewie czy może po zimie pole samo się ułoży i nie będzie problemów z kamieniami i koszeniem ??? Dzięki za odpowiedzi
    • Przez TheXxKamilxX
      Siema tak jak w temacie szukam dobrego poplonu po kukurydzy.
      Na polu w następnym sezonie też planuje zasiać Kukurydzę, orkę zamierzam zrobić na wiosnę.
      Jaki polecacie poplon który przezimuje, jak macie jakieś sprawdzone mieszanki to nie pogardzę
      Z góry dzięki  za odp  
       
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj