Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie rzepaku

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 17:56

Koszenie rzepaku

Witam

Posiadam kombajn MF 187 i mam pytanko do osób które kosiły tym modelem rzepak. Czy da rade kosić bez stołu i jak przygotować resztę pod takie koszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie rzepaku Dzisiaj, 11:57
  •  

#2 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:56

Koszenie rzepaku Bez stolu to nagarniacz strasznie obija a zwlaszcza id poludnia....

Ns rzeoak rafy zamykasz do konca lubi minimalnie otwierasz tak by śmiecie nie lecialo....
Ja tak mluce.
Tylko ze ze stolem

#3 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 listopad 2015 - 10:22

Koszenie rzepaku

Potwierdzam, stół musi być. Wiatr na min i patrzeć co leci do zbiornika i dostosować, rafy przymknięte, bęben na 500-600 obrotów i opuścić klepisko. Ale nie na max bo jak podbije, żeby można było jeszcze opuścić i wtedy bęben przepchnie. Przynajmniej ja tak zawsze ustawiam i mam czysty rzepak na przyczepie.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 13:28

Koszenie rzepaku

a stosujecie sita oczkowe do rzepaku? Bo ja do kombajnu dostałem komplet takich sit 4mm i nie wiem czy kosić na żaluzjowych czy na tych oczkowych

#5 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 listopad 2015 - 13:39

Koszenie rzepaku

Nie wiem jak w innych kombajnach, ale w bizonie to się nie sprawdza. Zabija oczka łuszczynami i sieje z tyłu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 15:33

Koszenie rzepaku Ja mam gorne zaluzjowe zamkniete prawie do konca a dolne oczkowe 8mm i czysci elegancko....