MafiaDG

Opony Pronar 82sa Jak założyć ?

Polecane posty

MafiaDG    2

Witam . Wczoraj przyszły mi opony do mojego Pronara 82 sa i wziąłem się za wymianę ale opona po założeniu nie chce wskoczyć na swoje miejsce przy ciśnieniu 1,7 bara. Mam pytanie czy można felgę lub oponę czymś posmarować/natłuścić , żeby ładnie wskoczyła ? Jak wy to robicie , czym smarujecie ? I mam drugie pytanie na jakich oponach wasze pronary jeżdżą (tylnia oś) i przy jakim ciśnieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Woda i talk to chyba niezbyt dobre powiązanie . A jest coś ze środków domowego użycia co można użyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Żaden tawot i nic ropopochodnego bo niszczy gumę. Z domowych sposobów margaryna, olej płyn do naczyń czy szampon itp. Możesz też kupić pastę montażową do opon ale to do sztuki się nie opłaca. Aby wskoczyła możesz pompować do 2,5 czy 3 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Tak też myślałem żeby płynem do mycia naczyń posmarować felgę i oponę . Dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

A jakie ciśnienie powinna mieć opona radialna Taurus 18.4 R 34 460/85 ? dodam że Pronar pracuje z pługiem atlasa 4 skibowym z zabezpieczeniami hydrauliczymi , który waży 910 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Instrukcja mówi że:

Do wszelkich rodzajów prac na miękkich podłożach: 1,0-1,2 atm.

Do orki i prac na twardych podłożach: 1,0-1,7 atm.

Do pracy z ciężkimi maszynami rolniczymi: 1,2-1,8 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Też znalazłem w instrukcji ale nie wiem jakie będzie najlepsze to ciśnienie bo teraz jest miękko u nas a mam jeszcze 10 ha do zaorania i 1,5ha do talerzowania , a jutro składam opony i nie wiem jakie ciśnienie bić do nich , jakie więc proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo towot rozpuszcza gumę. Za jakiś czas gdy zajdzie potrzeba rozebrać koło zmiękczony towotem rant może się przywulkanizować do felgi albo zniszczyć przy demontażu łyżką. Płyn do naczyń, talk, maka ziemniaczana, smar do opon.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Posmaruj gumę czystym smarem a za jakiś miesiąc przetrzyj ją czystą szmatą. Zobaczysz co na niej będzie prócz samego smaru.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Dokładnie . Dzięki panowie już opony założone :) ale muszę przyznać że te Voltyre co miałem na tyle są trochę szersze o te 2-3 cm od Taurusów ale rozmiar jest ten sam . Jednak użyłem płynu do mycia naczyń i młotka i wskoczyła jak się należy . Niby to i to radialne ale na Taurusach jak się przejechałem ze 2 km to dużo lepiej się jeździ ( miększe są ) i lepiej hamuje ciągnik bo Taurusy są płastsze a nie tak jak Voltyre , które są wypuchłe jak dętka od roweru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj