Polecane posty

Nowy81    69

Witam.

Posiada ktoś taki siewnik? Ta przekładnia to teraz jest na tak zwanym zwiększonym czy zmniejszonym. Jak przełożyć tą przekładnie?

Spod tego wałka na dole cieknie olej ,dużo jest pracy by wymienić tam uszczelniacz. posiada ktoś jakiś katalog części?

Nie posiadam żadnej książki ani nalepki. Jak przeprowadzać próbę kręconą ile razy kręcić korbą?

Proszę o pomoc.

199e810bd8036bffmed.jpg

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam89k    61

mam książkę wysle ci foty jak wruce z Dubaju mam też tabeke wysiewu a co di przelozenia na inne przełożenie to wyciagasz zawleczke pociągasz i odwracasz co do proby to ja mam wzór ale może w rwoin jest inaczej przy kole z prawej strony powinieneś miec nalepki to wklej zdj to potem podam ci resztę info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Thx.

No wiem wyjąć zawleczkę i przełożyć, tylko to k**estwo nie chce zejść! Niby buja się lekko na boki (w tych tulejkach plastikowych na wałku) ale nawet delikatnie pchając z tamtej strony np młotkiem nie chce zejść.

Normy wysiewu już raczej wiem co i jak, zmierzyłem obwód koła itd. Nie mam naklejek.

Edycja.

Puściło było troszkę rdzy i trzymało.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Proszę o pomoc.

Wszystko jest ok z siewnikiem, lecz sterownik Agro Tram 2100 pokazuje mi zakłócenie, zatrzymanie wałków wysiewających kiedy nie są zakładane ścieżki. Problem występuje tylko wtedy gdy mam opuszczony znacznik. W tamtym roku pokazywał dla jednej strony, w tym roku  poczyściłem wszystkie wtyki przy sprzęgłach (samych sprzęgieł nie ruszałem) odkręciłem czujniki przy znacznikach nic z zewnątrz nie widać, przykręciłem. Odkręciłem puszkę w siewniku po dokręcałem wszystkie śrubeczki  "złączki" kurzu prawie tam nie było. Teraz sterownik pokazuje błąd po obu stronach. Zaznaczam, że jak znaczniki oba w górze to błędu nie ma. Jak zakłada ścieżki też wszystko ok (brak błędu pomimo że znacznik opuszczony!).

W czym problem z tymi znacznikami?

Mam uszkodzony czujnik w kole (jak kupiłem zaraz poszło mi łożysko i uszkodziło czujnik), ale to raczej nie ma wpływu na błąd, bo było wszystko ok po tym zdarzeniu z wałkami.

 

Edit,

Przy wtyczce od sterownika urwały się dwa kable . Yhh to odpinanie i przepinanie...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj