krupson

Claas Rollant 46rc załaczanie/wyłączanie noży

Polecane posty

krupson    10

Koledzy posiadam prasę claasa rollant 46r jednakże w tym roku współpracuje z większym ciągnikiem i mogę sobie pozwolić na pracę z nożami które zakupiłem.Problem leży w tym że prasa noże załaczy a nie można wyłaczyć, gdy otwieram klape cały czas jakby ciśnienie szło na noże poniewaz preży się przewód przy siłowniku od załączanie noży, nie ważne czy mam na pilocie ustawione na 0 czy załączanie czy wyłączanie noży.Wymieniłem juz cewke na tym elektrozaworze bo była spalona porozbierałem i poczyściłem ten elektrozawór wszystko działa jak należy zamieniałem cewki na tym elktrozaworze przy kole z lewej strony i zawsze bez problemu załączy noże ale nie mozna ich wyłączyć aby to poczynić trzeba odkrecić 1 przewód od tego siłownika co załącza noże aby olej swobodnie spłynoł. Jednak gdy otwieram klape( na panelu mam ustawione pokrętło od noży na 0) noęę sie załączają i już nie moge ich wyłaczyć zauważyłem że na powrotnym przewodzie od elektrozaworu jest zamontowany zawór (prawdopodobnie zwrotny) i jakby to on trzymał jednak po jego wyjęciu w ogóle klapa sie nie podnosi, więć przeczyśćiłem i załozyłem wszystko tak jak było i na tym moje prace staneły a nie mam  blisko siebie nikogo żeby miał taką prase z rotorem żeby podejrzec.Prase użytkuje od 2008r i nie uzywałem w niej wczesnie noży bo były wyjęte i 80KM bez miało co robić. Może ktoś z was miał podobną prase i może spotkał sie z takim problemem 

Edytowano przez krupson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj