Skocz do zawartości

Zdjęcie

inwazja nieznanego insekta w magazynie zbożowym

Witam
Dziś przy pracach w magazynie ze zboża uniosły się chmary owadów których nigdy w życiu nie widziałem. Proszę o pomoc w identyfikacji i informacji na temat zwalczania tego dziadostwa.
Z góry dziękuję za szybką pomoc!

[attachment=20376:maly.jpg]

Produty zwalczające ten problem

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukowiag

lukowiag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 17:53

inwazja nieznanego insekta w magazynie zbożowym U mnie jest w pszenzycie, obok mam jeczmien i owies i sie broni jeszcze. W spichlerzu wieczorem chmara moli w powietrzu. Wydaje mi sie ze trzoda je bezproblemu a byk wybrzydza ale nie wiem czy to przez to czy przez upal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
inwazja nieznanego insekta w magazynie zbożowym Dzisiaj, 22:10
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
inwazja nieznanego insekta w magazynie zbożowym Dzisiaj, 22:10
  •  

#22 Share VACO

VACO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:26

inwazja nieznanego insekta w magazynie zbożowym

Szkodnik na zdjęciu to milik mączny.

Żeby pozbyć się szkodnika należy:

• założyć detektory lepowe (Pułapki na mole kuchenne lub Pułapki na mole 2w1)
  • dokonać zabiegu zamgławiania lub oprysku specjalistycznym preparatem np. Preparatem Talisma

Jeśli problem jest duży, należy przeprowadzić zabieg fumigacji, ponieważ tylko to pozwoli zabić jaja złożone przez owada.

W sprawie dodatkowych informacji: gdzie kupić potrzebne preparaty czy zamówić usługę DDD proszę napisać, a wyślę szczegóły. Region Polski nie ma znaczenia.

VACO sp. z o.o. zielonaochrona.pl

Naszym cele, jest wspieranie ludzi w skutecznym i ekologicznym zabezpieczaniu obiektów przed szkodnikami. Zadaniem VACO jest eliminowanie strat i zagrożeń, jakie mogą  powodować zarówno szkodniki, jak i niewłaściwe metody ich zwalczania.