Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik wybrać

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share randapek

randapek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 12:43

jaki ciągnik wybrać

chciał bym się dowiedzieć który ciągnik będzie lepszy mam 12 hektarów ale planuje się rozwijać i dobrać trochę ziemi w dzierżawę nie wiem jaki ciągnik kupić zetora majora czy zetora Proximę 90

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrać Dzisiaj, 21:11
  •  

#2 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 01 wrzesień 2015 - 12:50

jaki ciągnik wybrać

zależy od klasy ziemi , posiadanego sprzętu no i co najważniejsze funduszy samo stwierdzenie chcę się rozwijać nic nie da ;p na początku wakacji napisałem na forum że chcę kupić nh t5.95 i poszedłem do pracy do wujka (80 ha pracowałem w transporcie i przy snopkach) i teraz stwierdzam że trzeba znać swoje możliwości finansowe bo jak mi kiedyś użytkownik napisał że kupić to sb mogę w ls 2015 ale prawda jest taka że jak ja mam 13 ha to nwm czy się rozwinę (tzn dokupię coś bo nikt nie chce sprzedać! też bierz to pod uwagę) no i musisz kombinować z uprawami ja tam idę na 100% albo 1000% w malinę 6 ha reszta zielonka +2 ha zboża ) dobra kończę sorki że się tak rozpisałem ale musisz brać wszystkie aspekty pod uwagę i czytać opinię użytkowników tych sprzętów a nie forumowiczów bo oni ci mogą tylko doradzić w pewnych kwestiach . ja ze swojej strony pozostaje przy nh tzn za 3 lata (dla mnie to męczarnia) bd chciał uzyskać młodego rolnika + ciągnik (wspomniany nh ) na prow . dobra teraz kończę . przemyśl sprawę poczytaj i sam będziesz wiedział co dla ciebie będzie najważniejsze a wiadomo że tutaj rządzi $$$$$$$$$$$$$$$$$$

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 13:28

jaki ciągnik wybrać

Kolego, na 12 ha to nie radzę ci kupować jakikolwiek nowy ciągnik, ja sam miałem kilkanaście lat temu kupić nowego belarusa 920 wszystkie papiery złożone ale ostatecznie po dłuższym zastanowieniu kiedy ochłonąłem i przemyślałem sprawe jeszcze raz to zrezygnowałem, bo po co mi na 12 ha ornych nowy ciągnik skoro każdy ciągnik da rade obrobić, ostatecznie zostałem przy zetorze 7745 turbo, wracając do tematu, jeśli masz dużo pieniędzy i chcesz rozwijać gospodarstwo oraz zwiększać areał, to kup, ale ja na twoim miejscu poszukał bym jakiegoś używanego i taniego sprzętu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 16:50

jaki ciągnik wybrać

Ja na 12ha miałem brać na te wakacje nową c-380, po przemyśleniu stać by mnie było na spłatę ale po podpaleniu w maju plany poszły w piz...

Oglądałem c-380 i majora i Zetor wypada duuużo słabiej od c-380 dlatego ja polecił bym ci Ursusa. Ale jeśli chcesz już z tych dwóch co podałeś to weź proxime :)