Polecane posty

Bezpieczny    0

 

Witam

 

Problem posiadam od dłuższego czasu, prasa z początku formowania bala nie owija, kiedy jadę i nabierze się trochę więcej w komorze nadal nie owija oraz włącza się sprzęgło, powodem włączania się sprzęgła jest ślimak, który zamiast zabierać słomę w górę do kolejnego walca, bierze ją pod spód zawijając całego ślimaka i oczywiście trzeba wszystko przecinać nożykiem by mogło się odwinąć, ale trochę to trwa, jest to bardzo wkurzające, potrafi się zakleszczyć 10 razy, jak już z początku zacznie owijać od najmniejszego bala dalej chodzi bez problemu, nie zatrzymuje się, jest wszystko dobrze. 

 

Z początku myślałem że to wina zbyt suchego siana lub suchej słomy że nie chce się kręcić bo się ślizga, więc czekałem na wilgoć, kiedy padła rosa pojechałem prasować i nadal nie mogło kręcić balem i oczywiście im więcej się nazbierało to podebrało pod ślimak i znów ta sama akcja. Krótkie siano szło nawet dobrze, jakoś dawało radę, myślałem znowu że zbyt późno kosimy siano, trochę może to pomogło bo faktycznie zawijała coś, ale teraz przyszła akcja ze słomą, i oczywiście słoma jest trochę dłuższa i nie chce wejść do komory tylko się owija o ślimaka, będę musiał pewnie poczekać, jak poleży trochę będzie krucha i jakoś może tą słomę zbiorę, ale nie powinno się tak dziać, musi być problem jakiś w tej prasie, w tamtym roku jeszcze w samo południe w największe gorąca zabijała jak należy a teraz nic kompletnie.

 

Mieliście podobne problemy ? jakieś wskazówki dotyczące naprawy ? z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

PS. Nie pogardziłbym zdjęciem ze środka tej maszyny jeśli chodzi wam dobrze, może znalazłbym źródło problemu

 

Edytowano przez Bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezpieczny    0

Chwilowo problem rozwiązałem, dospawałem druty żebrowe do walca , który zabiera słomę i wymieniłem brakujące pazury w podbieraku i jak narazie działa dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian93r
      Witam.Na początek może Co sądzicie o tym kombajnie?
       
    • Przez Krzychu205
      Witam!
      Mam problem ze swoją praską
      Otoż nie jestem pewien czy elektryka dziala w niej w 100 %
      I kieruje tu do was swoją prośbę. Czy mógłby mi ktos opisac działanie sterownika elektrycznego.
      Z hydrauliką w ciągniku nie ma problemu działa napewno dobrze, wieć problem może być tylko w prasie .
       
       
       
      Oto fotka tego ustrojstwa >>
    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj