radekz200

Jaki agregat podorywkowy i jakiej firmy?

Polecane posty

radekz200    6716

Witam :) chciałbym zapytać jaki polecacie agregat podorywkowy, chodzi mi o polski nie drogi sprzęt i jaką szerokość wziąć do Agrofarma 410 2,2 czy 2,6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A nie lepiej jakąś talerzówkę? Oczywiście zależy do czego ma służyć. Ogólnie podorywkowe zdecydowanie więcej mocy potrzebują od talerzówki a jak mały ciągnik to na głęboko nic nie zdziałasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Polecam agregat Unii Ares L Kutno 2,7 3 rzędowy . Do takiego ciągnika w zupełności wystarczy .

 

Jeżeli pomogłem proszę o strzałkę w górę . Pozdrawiam


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Polecam agregat Unii Ares L Kutno 2,7 3 rzędowy . Do takiego ciągnika w zupełności wystarczy .

 

Jeżeli pomogłem proszę o strzałkę w górę . Pozdrawiam

 

 

Od kiedy Ares L to agregat podorywkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

A podorywkowy to polecam Unię KOS 2,6 m


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

ja polecam agregaty firmy agro-lift mat talerzówke tej firmy i jest super

 

człowieku jak możesz polecać maszynę danej firmy jak ty posiadasz całkiem inną maszynę  to że masz talerzówkę nie znaczy że agregat tej firmy będzie taki "super "

 

Najlepiej do ścierniska spisują sie agregaty o 3 rzędach zębów gdyż mają najlepsze mieszanie oraz największą powierzchnię podcięcia materiału ( nie chodzi o szerokość roboczą maszyny a wielkość elementów roboczych)

proponuję 2,2m ze względu na dużę opory lepien węziej ale szybciej - lepsze mieszanie , co do firmy małe ma to ma znaczenie gdyż konstrukcje i elenmety robocze czy w unia czy w staltechu ,mandam  są bardzo zbliżone  różnica tylko w malowaniu i zabezpieczeniu talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

człowieku jak możesz polecać maszynę danej firmy jak ty posiadasz całkiem inną maszynę  to że masz talerzówkę nie znaczy że agregat tej firmy będzie taki "super "

 

Najlepiej do ścierniska spisują sie agregaty o 3 rzędach zębów gdyż mają najlepsze mieszanie oraz największą powierzchnię podcięcia materiału ( nie chodzi o szerokość roboczą maszyny a wielkość elementów roboczych)

proponuję 2,2m ze względu na dużę opory lepien węziej ale szybciej - lepsze mieszanie , co do firmy małe ma to ma znaczenie gdyż konstrukcje i elenmety robocze czy w unia czy w staltechu ,mandam  są bardzo zbliżone  różnica tylko w malowaniu i zabezpieczeniu talerzy.

a ty czlowieku nie przyszło ci do głowy że miałem maszyny ścierniskowe na testach i zobacz sobie filmy na youtube filmy z tymi maszynami jaką robią robote 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zapytajcie kolegi najpierw jaką ma ziemię, bo jak chce robić np głębiej po rzepaku pod pszenicę to i tak byle srajtkiem nie pociągnie i nawet 2,2 m. A jak ma chodzić tylko płytko do 10cm to dobra talerzówka i po sprawie (dużo mniejsze opory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

ja mam agro masz i jestem zadowolony, z tyłu talerze są navelastometrach a nie na tymach albo jak w tych śmiesznych mandamach na sztywno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

gleby mam 5,6 klasa kawałkami tylko 4, a jakie zabezpieczenia byście proponowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zaabezpieczenie tylko NS, kołki to sobie można w ścianę wbić żeby obrazek zawiesić

2.2 pociągnie Ci spokojnie 80-90KM, do 2.6 min to 100, chyba że chcesz drapać po 5cm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

zamówiłem agregat staltechu orlik 2.2 na kołku, cena 7800 mieliście lepsze oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

To daj znać jak tam uprawa i wrażenia  jak już w polu zaczniesz coś tam skrobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

odświeżę troche temat . Panowie i Panie jeśli się znają  wybór miedzy agro masz a staltech agregaty podorywkowe 3m oby dwa na zabezpieczeniu non stop 7 łap rzad talerzy i wał rurowy  . Którego badziej polecanie , dodam że staltech jest tańszy o 1000 zł . 

Edytowano przez tomrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

nie wiem jak na zabezpieczeniach non stop ale jeśli na kołkowych to staltech jest dużo solidniejszy, jest dłuższy, ma 2 rzędy talerzy i masywniejszy wał :) mój wybór padł też na staltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

KUP SB Z AKPILA BRONĘ KOMPAKTOWĄ BISON SĄ BARDZO CIĘŻKIE WYBÓR TALERZY I WAŁÓW POZA TYM BRONĘ MOŻESZ UZYWAĆ NIE TYLKO DO ŚCIERNISKA ALE DO POPLONÓW NAWOZÓW ZIELONYCH NISZCZENIA NIEUŻYTKÓW A GRUBER TO TYLKO NA ŚCIERNIE W DODATKU NISKIE BO SIE ZAPCHA ALBO GDY ZWIERZYNA POŁAMIE SŁOMĘ I LEŻY ......

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

JAKĄ MASZ BRONE ?

 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aniaponczek
      Witam.Właśnie przymierzam sie do zakupu agregatu pościerniskowego.I zdecydowany jestem na Mandama kus 2.6 na sprezynach.Powiedzcie czy ta firma to solidna inwestycja czy jednak nie?bo dealer chwali ale on to sobie moze chwalić.
    • Przez kamilkliza
      agregat podczas pracy
    • Przez rafal11195
      Witam, mam do sprzedania:
      Agregat podorywkowy Kos o szerokości 3 m, pierwszy właściciel, sprawny, stan dobry, cena 8 000zł ,
      dodatkowo mam do niego siewnik poplonów Alfa, cena do dogadania,

      Talerzówka "żukowo" 2.8m szerokości, wał, strunowy, cena 8000zł
      Wszysto do negocjacji.
      więcej zdjęć na priv,
      Kontakt : 661976682 tel, sms
      691753153 tel


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj