Polecane posty

BLV    10

Witam

Pragnę zakupić ciągnik do oprysków i nawozów  , cenie od 20 do 50 tysięcy marka która wchodzi w grę to  Ursus Zetor Same Landini Massey John Hulriman renault itp  oraz w przedziale mocy od 70 do 95 KM   jeżeli posiadasz taką maszynę   wyżej wymienioną  podaj mi jaki jest prześwit  od ziemni do najniższego punku. Proszę o podanie także  mocy oraz modelu ciągnik . Zaznaczam nie chce ciągnika na kołach specjalistycznych do międzyrzędzi ze względu na ograniczę skrętu gdyż w przyszłości ciągnik będzie pracował w ładowaczu czołowym .

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Nie zawsze ale zdarza się ze względu na ich wielkość ( dużą średnica )  ocierają o ramę ciągnika  przez co ograniczniki trzeba wykręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Chciałbym zauważyć, że są 2 główne punkty określające prześwit, czyli przedni most i tylny most, a dokładniej układ zaczepowy. Dolny zaczep jednak można zdjąć zwiększając prześwit.

W Ursusach (np. 5314) felgi mają rozmiar 24 i 34 cali. MF-y serii 600 i 3000 podobnej mocy mają już felgi 28 i 38 cali. MTZ-y mają przedni most typu portalowego, czyli prześwit pod nim jest dość duży.

Ciągniki bez przedniego napędu mają dobry skręt i prześwit pod przednią osią jest większy niż pod mostem napędowym.

Jeśli ciągnik ten miałby pracować tylko z opryskiwaczem i rozsiewaczem, a w przyszłości z TUR-em, to można rozstawić koła zeby zachować dobry skręt i zwiększyć stabilność maszyny szczególnie przy pracy z TUR-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Jak najbardziej ja to wszytko wiem ale biorąc pod uwagę założenie większych kół z przodu automatycznie muszę zmienić tył ze  względu na przełożenia.  chodzi mi o punk najniższy który jest punktem stałym jeżeli zaczep da się odpiąć to proszę zmierzyć go  bez zaczepu. Ze względu na duże koła przednie najbardziej pasują mi marki jak MF same i renault gdyż przednie ogumienie jest na felgach 24 i 28. ale i tak kołą do międzyrzędzi nie nie nadają się  do tura  zbyt mała nośność więcej potrzeba powietrza w oponie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

pamietaj ze nie kazdy ciagnik na szerokich kołach zmiesci sie w rzedy kukurydzy więc wąskie koła Cie nie omina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Same Explorer 75 (koła 12,4-28/13,6 R38) ma napewno większy prześwit od Ursusa 5314 (12,4 R24/16,9 R34). Ursusy mają koła tylko na felgach 24/34. MF-y są na flegach 24/34 i 28/38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

nie sieje kukurydzy tylko pszenica i pszenżyto  + rzepka+ łubin  a wysokości potrzebuje do zabiegu na rzepak - opadanie płatka rzepak jest wysoki i niski ciągnik go niszczy ...


może mf 3055 ? co o tym myślisz ?  na silniku perkinsa oszczędny powinien być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

W Ursusach (np. 5314) felgi mają rozmiar 24 i 34 cali. MF-y serii 600 i 3000 podobnej mocy mają już felgi 28 i 38 cali. MTZ-y mają przedni most typu portalowego, czyli prześwit pod nim jest dość duży.

Fakt z przodu prześwit spory ale z tyłu to on za wysoki nie jest, zmierzę i napisze jutro dla porównania z innymi markami.

 

Instrukcja podaje 46cm, ale zweryfikuję jak to wygląda w realu i tyle faktycznie jest na równym, ale praktycznie trzeba z 10cm odjąć na koleiny.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W większości przypadków najmniejszy prześwit jest z tyły pod zaczepem/układem zaczepowym. W instrukcji Ursus 5314 ma prześwit: pod dolnym zaczepem = 290 mm; pod mostem przednim = 400 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10
Napisano (edytowany)

Dzięki napiszcie   jakie ciągniki macie oraz ich prześwity :) pozdrawiam


jednak ciągniki na przekładniach kontowych MTZ , Kubota, kioti  Maja 510mm a nawet dochodzi do 560mm ... Hym i co tu wybrać ....

Edytowano przez BLV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zmierzyłem prześwit w Ursusie i pod hakiem jest 30 cm, pod ramą haka jest 35 cm. Po zdjęciu całego mocowania dolnego zaczepu najniższym punktem tylnego mostu jest dekiel od filtra oleju i prześwit pod nim jest równy 45 cm. Pod przednim mostem jest 40 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ReV
      Witam. Zamocowałem nowe klepisko i cepy. Interesuje mnie jaki powinien być prześwit na wlocie i wylocie słomy?
    • Przez Mechamaniak
      Witam!
      Mam takie szybkie pytanie do użytkowników zetorów UR1. Czy ktoś próbował zwiększyć prześwit z tyłu poprzez przekręcenie zwolnic? Jeśli tak, to czy uda się przestawić zwolnice o jeden otwór przy wielkości kół 16,9/14-30 ? Czy będą tego jakieś negatywne skutki (poza tym, że łatwiej będzie przód do góry stawiać)? Chodzi mi po prostu o to, aby tak łatwo nie czepiać o nic przystawką i dolnym zaczepem, zetorem tym pracuję w lesie.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj