Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyty csk na zakup ziemi

305 odpowiedzi na ten temat

#21 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:37

i bez tego by doszla

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyty csk na zakup ziemi Dzisiaj, 10:53
  •  

#22 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 22:28

Kiedy uruchomią linie kredytową CSK i czy jeśli nie mineło 5 lat odkąd zacząłem gospodarzyć to dostanę kredyt? Mam w kupnie ziemie 16 kwietnia i chciałbym ją kupić na CSK.

#23 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 09:43

są wytyczne. kredyt może dostać młody rolnik, który rozpoczyna albo do dnia złożenia wniosku o kredyt nie płacił podatku dłużej niż 12 miesięcy.

czasu bardzo mało dla tych z ostatniego naboru na MR.

załączników że ja pier.....

http://www.arimr.gov...encyjnych.html 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 14:47

nie dziala ten link no dobra a jak ja mam dzierzawy na mlodego rolnika a podatek i tak placa wlasciciele a ja im zwracam kase bo na mnie nie przychodzi podatek to bym sie kwalifikował ?

#25 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 22:03

http://www.arimr.gov...-od-2015-r.html

przeczytaj sobie MRcsk. Mi już odszedł zapał kupna ziemi z csk bo z tego zapisu wychodzi że bardzo nieliczne grono rolników z tego działania skorzysta maks 12 miesięcy od przejęcia gospodarstwa. 

#26 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 08:36

a zwracaja cene gusowska te 60 % czy cene realna bo u mnie to wileka roznica bo za ziemie ponad 80 tys za ha trzeba dac

#27 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 08:10

pod uwagę brana jest cen z gusu, w przeciwnym razie to odchodziłyby niezłe numery.

#28 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 18:59

czyli reszte kredytu uzupelnienie tej kwoty z gusu trzeba bracna kredyt komercyjny tj ok 6 % ? i od kiedy bedzie mozna starac sie o te kredyty ?

#29 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 10:46

nie mogę nigdzie znaleźć.

czy zwrot z linii CSK jest pomocą de minimis?

jeżeli tak to zapis w rozporządzeniu o wysokości pomocy na głowę 75k E byłby wtedy nielogiczny...bo limit pomocy de minimis to 15k E.

?

#30 Share lech04tr

lech04tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, filmy,

Napisany 08 kwiecień 2015 - 11:53

to jak to jest z tymi kredytami CSK może wziąć do 1 roku gospodarowania, a z częściową spłatą odsetek to jak się ma ziemie nie dłużej jak 5 lat, dobrze zrozumiałem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 06:39

czy któryś oddział przyjmuje już wnioski?. w bgż i sgb cisza...nie maja procedur, wytycznych.

#32 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:18

witam

Szanowny Panie kredyty CSK mr były dostępne w Banku BGZ od dnia 31.03 2015  do wyczerpania przyznanego przez ARiMR limitu -  

dla wyjaśnienia tylko dodam  iż limit ten nie jest dzielony na Banki ale  dysponowany jest kolejnością zgłoszeń  do  ARiMR za pośrednictwem Banków  i odnosząc się do Pana pytania  przypominam iż procedura uzyskania limitu nie uległa zmianie w stosunku do ubiegłego roku a o skuteczności  organizacji procedur i systemu rejestracji w Banku BGZ  niechśswiadczy fakt iż ponad 70 % przedstawionego przez ARiMR limitu zostało zarejestrowane  i zarezerwowane dla klientów naszego Banku - w dniu dzisiejszym z uwagi na brak wolnego limitu  kolejnych wniosków nie przyjmujemy.

pozdrawiam i zapraszam do współpracy

Ekspert ds Finasowania Agrobiznesu

Bank BGZ

468x60_ConcordiaWiosna2015_Agrofoto.jpg

#33 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:48

Jak to nie przyjmujecie kolejnych wniosków skoro bylem wczoraj w waszej placówce i zaden z pracowników nie wiedział o procedurach związanych z przyjmowaniem wniosków. Wspominali cos tylko o "szkoleniu" z zakresu tych kredytów. Moze wyjasni Pan o co chodzi? Dodam tez, ze interesowalem sie tym kredytem juz od lutego kiedy wyszło rozporządzenie Rady ministrow. W waszej placowce jednak odprawiano mnie z kwitkiem, mowiąc, ze nie ma jeszcze stosownych przepisów. Moze limity w waszym banku poszly do znajomych?

#34 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:53

dziękuję za odpowiedź.

jak to jest możliwe, że w banku SGB dostają oficjalne pismo (kierownicy oddziałów), że procedury itp, czyli wniosków składać nie można, a tutaj dowiaduje się, ze 70% limitu w 15 dni wykorzystane??? doradca w bgż, wiedza ogólnikowa, tylko przeciąga wszystko. tragedia.

Mateusz, u mnie dokładnie to samo, w banku nie mają procedur nie znaja konkretów, a limit już rozdany? komu?

Edytowany przez geo2, 15 kwiecień 2015 - 11:10.

#35 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:04

Proces szkoleń dotyczących kredytów preferencyjnych jest prawdą z uwagi na bardzo dużo zmian w obowiązujących dziś zasadach, proces ten będzie trawał.

Kredyty CSK zawsze cieszyły się bardzo duzym zainteresowaniem Klientów dodam że najszybszy nabór w ubiegłym roku trwał 7 mminut ( wyczerpał się przyznane przez ARiMR limit) ostatni nabór wyczerpał się w 7 dni roboczych - co świadczy o zbyt małym limicie w kontekście zapotrzebawania jakie wystepuje na rynku.

Na panów pytania kto złożył wnioski moge odpowiedzieć tylko nastepująco.

Każdy z naszych Klientów na swojego opiekuna kredytowego  w ramach struktur  poszczegolnych oddziałow  - stały kontakt i wskazanie jakim produktem jest pan zainteresowany  pozwoli doradcy na przygotowanie i odpowiednio wczesniej poinformowanie o rozpoczynającym się naborze  oraz uniknięciu błędów w przygotowaniu transakcji. 

z swojej strony proszę o stały kontakt z jednym wybranym przez Pana z doradców ( w oddziałach jest czasem więcej doradców  specjalizujących się w obsłudze Rolnictwa lub Firm) wtedy przepływ informacji będzie  płynny i nie wyrwany z kontekstu mam też nadzieje ze sprawi iż będzie pan zadowolony z naszej obsługi.

Polecam nawiązanie stałej wspólpracy  ponieważ  naborów na CSK historycznie było zawsze kilka a informacja orozpoczynającym się naborze jest przekazywana do oddziałów 2-3 dni przed naborem.

Ekspert ds Finasowania Agrobiznesu

#36 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:32

Widać, że Pan jest w temacie i wie o co chodzi, szkoda tylko że doradcy nie wiedzą do końca co mówią - wczoraj jeszcze była mowa przez doradcę o tym że limit jest, a tu czytam że poszedł już kilka dni temu...

a czy mógłby Pan podpowiedzieć jak wygląda rezerwacja limitu?

zakładając, że mam wypełniony wniosek i wiem co i za ile chcę kupić. składam go (nawet niekompletny??) i dostaję rezerwację (przy skałdaniu) czy będzie ona dopiero po jego pozytywnym zweryfikowaniu?

w odpowiedzi na to pytanie może się kryć przyczyna szybkiego wyczerpania limitu.

po rozmowie z arimr, faktycznie limit na wyczerpaniu, ale zapewniono mnie, że będą dokładać...

#37 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:48

Postaram się z szablonowy sposób

Klient składa w Banku wniosek ( praktycznie niekompletny) zawierający tylko ogólne informacje - kwota i przedmiot inwestycji  np. 300 tyś za 5 ha 

Bank  rejestruje wniosek swojego klienta  na platformie ARiMR

Od daty Rejestracji na platformie  zarówno bank jak i klient maja 40 dni( łącznie i maksymalnie)  na zawarcie umowy kredytowej ( ale zawsze do końca roku kalendażowego nie później) inaczej limit przepada.

Klient kompletuje dokumentację  kredytową ( BP, umowę kupna sprzedarzy itp.)

Po skompletowaniiu dokumentacji ( liczy się data ostatniego dokumentu) Bank może przystapić do oceny kredytowej.

Po uzyskaniu decyzji - nalezy przygotować umowe kredytową i ja podpisać.

kwestia wypłaty środków kredytowych jest do uzgodnienie jednak nie dłużej niż 9 miesięcy od daty umowy kredytowej( dotyczy sytuacji w której kupowane grunty do żniw użytkuje inny rolnik).

Z doswiadczenie mogę powiedzeć że zawsze było kilka naborów - mam nadzieją ze informacja którą Pan uzyskał  z ARiMR  spełni się jak najszybciej

pozdrawiam

Na schemacie proste w rzeczywistości jest to walka z czasem bo 40 dni to naprawdę mało.

#38 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:59

no i wszystko jasne. składam praktycznie pusty wniosek (nawet bez konkretnych działek, tak na tzw. pałę) i dopiero kompletuję papiery, ważne że jest limit, resztę da się zrobić, limitu nie. 

#39 Share Ekspert_ds_Ubezpieczen

Ekspert_ds_Ubezpieczen

• EKSPERT
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 16:03

tylko jedno ale

trzeba mieć grunty do kupienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 16:15

sranie w banie BGŻecie, byłem na bieżąco  w 2 oddziałach bgż,na infolini odnośnie tych kredytów, nikt nic nie wiedział jakieś szkolenia w bgż miały być 8 kwiet. dla "doradców", w innym bgż 9 kwietnia chciał wypis z rejestru gruntów od sprzedawcy aby zarezerwować limit ? nasuwa mi się jeden wniosek na myśl. Listy osób były już dawno gotowe dla znajomych królika (PSL-owskiego królika)

A co do super BGŻ

jestem klientem bgż imam dość takich pseudoopiekunów I pseudodoradców co mniej wiedzą niż ogólnie dostępne informacje w internecie