Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 09 luty 2015 - 19:13

Palenie zbożem w piecu

Blacha nie zda egzaminu chyba że gruba ,ja powkładałem stare sita od bijakowego to się powyginaly więc pomysł odpada najlepiej sypać na żar jak koledzy wyżej piszą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 09:48
  •  

#222 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 09 luty 2015 - 22:50

Palenie zbożem w piecu

No więc nasypałem na żar. Do pełna. A co będę do pieca chodził co godzinę. Zamknąłem drzwiczki i tak czekam i czekam i nic nie słychać. Uchylam drzwiczki i patrze, ale gęsty biały dym. Super. Uchylam bardziej drzwiczki .....i jak nie pierdyknęło ogniem.... to już się w tym tygodniu golić nie muszę. Po tym doświadczeniu doszedłem do wniosku, że nie należy zasypywać ziarnem płomienia. Musi się cały czas palić i wtedy unikniemy darmowej depilacji twarzy. Blacha rzeczywiście nic nie da chyba. Nie będzie po pewnym czasie dostępu powietrza i wszystko się przydusi. Najgorsze jest to, że znowu się wiosna robi na dworze a zboże daje ogromne ciepło -prawie jak węgiel. Dobre na mrozy by było. Dobrze że tego ziarna do lasu nie wywiozłem, a już miałem to na przyczepie załadowane ino kumpel jak widział to się po głowie pukał i namówił mnie na poworkowanie i zostawienie na opał. Super sprawa. Ja będę wymieniał piec to na taki z zasobnikiem trza to będzie problem z głowy. Nie wiadomo jednak czy będzie czym palić wtedy.

#223 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 luty 2015 - 22:55

Palenie zbożem w piecu

Zasyp pełny piec i podpal od góry.

#224 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 09 luty 2015 - 22:58

Palenie zbożem w piecu

To bym musiał mieć miałowca z dmuchawą, a ja mam zwykły węglowy typ pleszewski.

#225 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 10 luty 2015 - 11:53

Palenie zbożem w piecu

Mam zębca z górnym spalaniem, zasypuje cały trzema wiadrami węgla i zapalam z góry, dużo lepszy efekt niż sypanie po trochu na żar. Mniej smrodu i starcza na dłużej. Kiedyś miałem śmieci po czyszczeniu zboża i też tak paliłem. Nie mam dmuchawy.

Edytowany przez piotrp88, 10 luty 2015 - 11:58.

#226 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 10 luty 2015 - 19:21

Palenie zbożem w piecu

Zapomniałem dodać kolego syp ziarnka tak aby zasyp byl w formie trójkąta ,czyli od drzwiczek zasypowych miej pełno a  im dalej do płaszcza tym mniej i tam właśnie on dostaje powietrza i się spala a kolejne z góry sie osuwa w żar .Trochę popalisz i dojdziesz do wprawy :) .

#227 Share jarekk01

jarekk01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2015 - 21:57

Palenie zbożem w piecu

Ja pale, ale tylko odpadem zbożowym. Czyste zboże do żyda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 09:48
  •  

#228 Share pedzel

pedzel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:18

Palenie zbożem w piecu

witam też palę owsem mam dom jakieś 150m^ podpiwniczony plus do tego w jednym pomieszczeniu w piwnicy zrobiłem suszarnie i też ją ogrzewam spalam 4 wiadra owsa dziennie(duże wiadra) w nocy nie palę, palnik zrobiłem sobie sam koszt budowy ok 600zł palnik pakuje do pieca w przednie drzwiczki. Palenie owsem praktycznie bezobsługowe rano rozpalam sypie 4 wiadra i tyle. Wole spalić owies jak go sprzedać tak jak w tym roku w żniwa po 300zł, jestem niezależny sam produkuję sobie opał nie interesują mnie ceny węgla naciągnięte do granic możliwości. Niektórzy piszą że to grzech palić zborzem, a produkować wódkę z ziemniaków,żyta czy kukurydzy to nie grzech  pozdrawiam

#229 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 11:16

Palenie zbożem w piecu Mój stary górniak zaczął przeciekać i kupiłem piec dolnego spalania firmy MPM i znowu mam problem ze spalanie ziarna. Po garnuszku sypie na żar bo inaczej piec fuka.

#230 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:59

Palenie zbożem w piecu Też pale owsem, jęczmieniem, praktycznie takie odpady, zbierki zmiotki, kuku w kolbie. Wszystko można spalić łącznie z pampersami z zawartością. Cza mieć dobry piec, rozpalić konkretnie , w,zeszłym roku stosowałem węgiel, ale w tym nie kupiłem ani kawałka. Rozpalam drewnem bukowym bo takie mam i sypie górą 2 wiadra tak, że po drzwiczki, a na tyle jaknajniżej tak jak ktoś wcześniej pisze, do owsa sypiąc wkładam 3 -4 Kawałki buka. Piec mam własnej konstrukcji, na tylnej ścianie pieca na przeciwko dźwiczek zrobiłem 2 rzędy rór z wodą tak, że
Tworzą ażurową ściane, za którymi pali się płomień. W przypadku trudności spalania można próbować mieszać ziarno z olejem silnikowym albo olejem opałowym, można owies wrzucać w workach po mawozie po 2 - 3 kg w jednym worku. Pomysłów można mnożyć mnustwo :)
Jak ci fuka to po co otwierasz góre. Wytwarza sie metan jeśli dół przytłamszony to zasysa powietrze jak otworzysz góre i wybucha. Kilka lat temu szukałem pieca strikte na ziarno z z rósztem odpowiednim i zasypem z podajnikiem. Niestety niema pieca na sam owies zalecają mieszać z peletem albo ekogroszkiem i tak odpuściłem piec za 10 tyś. Dałem 1500 za materiał i sam sobie zbudowałem tak jak mi pasowało...

Edytowany przez vademecum, 24 styczeń 2016 - 21:32.

#231 Share Pawel_T-25A

Pawel_T-25A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:11

Palenie zbożem w piecu Witam ! Zastanawiam się czy nie obsiać pola owsem na opał tylko mam pewne obiekcje czy to się opłaca bo jak niektórzy piszą że 10 ton to ja wole kupić te 4-4.5 tony kostki z mysłowic. Prosze o jakieś sugestie ze strony tych co palą jak by to wyszło, mam dom ok 300m i zbiornik na wode.

#232 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 luty 2016 - 22:04

Palenie zbożem w piecu

nie musi to byc owies  ja pale  w piecu PER-EKO KSP DUO  każdym zbożem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama