miki1624

Żywienie królików

Polecane posty

miki1624    0

Witam wszystkich!

 

Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 

 

Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Odradzam mieszania paszy z granulatem bo króliki będą wybierały sam granulat i będą rozsypywały zboże nawet z karmidła. Woda to raczej obowiązkowo(bynajmniej u mnie) króliki szybciej rosną, a latem pobierają więcej jedzenia i lepiej rosną, bo nie są spragnione i umęczone upałem Skąd jesteś bo tak za dwa miesiące będę miał do sprzedania akurat ładne 4 młode samice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

najlepiej karmić śrutą ponieważ gdy królik zjada całe ziarno nie zawsze je strawi,możesz dawać im jeszcze marchewkę i liście z kalafiora pojedziesz na bazar to dostaniesz za darmo cała masę ich,i tak jak kolega wyżej mówił nie mieszaj granulatu z paszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak będziesz dawał liście to dobrze też by było gdybyś karmił je suchym chlebem, bo liście są dosyć wodniste i mogą mieć problemy z trawieniem. Znajomy który kiedyś hodował króliki nawet twierdzi że króliki mu przez to zdechły, bo pracownik dał im samych liści, a nie dał chleba. Ja uważam że liście w normalnej ilości nie stwarzają żadnego zagrożenia, sam karmię nimi króliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania1983    1

moim zdaniem królik powinien mieć zawsze w klatce wodę i siano. to jest najważniejsze. a to jaką paszę wybierzesz to juz inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie żywienie wygląda tak:

*okres letni:

-karmienie 3 razy dziennie- rano trawa i liście z kukurydzy, w południe trawa i jabłka i wieczorem trawa z mieszanką jęczmień, kukurydza i płatki owsiane (w sobotę gotuję łupiny z ziemniaków z całego tygodnia to mają na sobotę wieczorem i na niedzielę)

*okres zimowy:

-karmienie 2 razy dziennie- rano siano, buraki pastewne, chleb, ziemniaki i marchew i wieczorem to samo co rano+ mieszanka jęczmień, kukurydza i płatki owsiane (samice przeznaczone do rozrodu nie dostają mieszanki aż do dopuszczenia ich pod koniec lutego)

Granulat daję tylko młodym po odsadzeniu od matki, chleb w okresie zimowym (od listopada do połowy kwietnia), siano tylko w okresie zimowym, dostęp do wody cały czas a oprócz tego dostają też różne odpadki np. liście kapusty, nać z marchwi i pietruszki, liście z rzepy ścierniskowej.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki1624    0

Nabyłem tydzień temu 2 samice rasy mieszanej. Zasypuje im karmidła mieszanką(owies, jęczmień, kukurydza, granulat). Mają zamontowane poidła. Mieszankę wsypuje im w specjalne karmidła przykręcone do ściany klatki.  Na razie wszystko jest w porządku. Króliki  są zdrowe i bardzo żywe. A ja nie mam prawie wcale roboty przy nich. Zboże mam swoje, dokupuje jedynie kukurydze i granulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Weź to sprzedaj, dociągnie Ci do wagi 5 kg jak mu dobrze dasz. Jedz sobie na targ i kup 4 ładne młode rasowe króliki, 4 sztuki kupisz za 80-100 zł, ale towar będzie porządny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych hodowców

Wziąłem się dzisiaj za porządki w lesie przy domu. Wycinałem leszczynę, która urosła między dębami. Zacząłem ją układać na kupki i zobaczyłem, że jest tego bardzo dużo. Coraz trudniej mi było znaleźć miejsce do składowania i coś mnie tknęło, żeby zobaczyć w necie do czego może się przydać leszczyna i wyskoczyło mi, że króliki to lubią i że jest to dla nich zalecane. 

Nie ukrywam, że zalogowałem się tylko po to, żeby zaoferować te gałęzie jeżeli ktoś jest chętny. Nie chcę zbić na nich majątku chociaż patrząc na ceny w necie mógłbym za nie trochę zgarnąć. Lubię zwierzęta i przyrodę i szkoda mi, żeby te gałęzie tak po prostu się zmarnowały jeżeli mam świadomość, że zwierzaki się ucieszą z fajnego przysmaku.

W sklepach internetowych 150-200gram kosztuje od kilku do 10zł. Jeżeli ktoś sam przyjedzie po tą leszczynę to na pewno dostanie ode mnie kilka razy więcej. Może jeszcze zabrać sobie liście leszczyny, bo widziałem, że też to jedzą. Z tego co jeszcze wyczytałem o króliczych przysmakach, a posiadam również u siebie to:

-dąb

-brzoza 

-morwa biała

-grusza

-olcha

Widziałem w sprzedaży krążki z brzozy, które miały zrobioną dziurę i tam coś nakładzione.

Moja leszczyna rośnie w lesie między dębami 50-100metrów od drogi (drogi mało uczęszczanej), więc jest czysta.

Gałęzie dzisiaj ścinałem, więc są świeże i ciężkie ale nie będę się patrzył na wagę, bo to oczywiście bez sensu. Myślę, że każdy może je sobie pociąć i wysuszyć.

Za 10zł mogę dać kilka metrów gałęzi. Może rzucę jakiś orientacyjny cennik: 

 grubość gałęzi - ile metrów - i jaka cena

1cm - 15m - 10zł

2cm - 10m - 10zł

3cm - 5m - 10zł

4cm - 3m - 10zł

5cm - 2,5m - 10zł

6cm - 2m - 10zł

Mam chyba jeszcze grubsze, bo niektóre rosły kilka lat.

Wyszło, że jakby ktoś wziął wszystkie 6 grubości, to za 60zł ma 37.5 metra gałęzi i to całkiem grubych.

W tych paczkach co mają po 150-200gram za kilka złotych, jest chyba od 1 do 2 metrów gałązek o różnej grubości więc myślę, że nie jestem zdziercą. Obiecuję, że jak ktoś przyjedzie osobiście, to nie będę się trzymał sztywno tych metrów.

Sam się przelicytuję: Jak ktoś przyjedzie osobiście, to dostanie 2x tyle ile napisałem w cenniku np. Za 10zł sprzedam 20 metrów gałęzi o grubości 2cm.

Kasa mi się nie przelewa, więc cieszy mnie każde 10zł, a że natura daje mi zarobić, to czemu nie skorzystać 😉

mail: sikorek5@o2.pl

tel: 691667134 

W dni powszednie można dzwonić od 7.00 do 20.00 Poza tymi godzinami proszę wysłać sms, to oddzwonię

Na maila zaglądam co kilka dni, więc proszę cierpliwie czekać.

Mieszkam w Turkowicach kilka kilometrów od miejscowości Turek (Wielkopolska)

Jeżeli moje nagabywanie jest niezgodne z istotą forum, to z góry przepraszam i z pokorą przyjmę skasowanie mojego posta.

Edytowano przez PanGałązka
Dopisanie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj