Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie królików

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miki1624

miki1624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 luty 2015 - 21:36

Żywienie królików

Witam wszystkich!

Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 

Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie królików Dzisiaj, 15:14
  •  

#2 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 06 luty 2015 - 22:08

Żywienie królików

Odradzam mieszania paszy z granulatem bo króliki będą wybierały sam granulat i będą rozsypywały zboże nawet z karmidła. Woda to raczej obowiązkowo(bynajmniej u mnie) króliki szybciej rosną, a latem pobierają więcej jedzenia i lepiej rosną, bo nie są spragnione i umęczone upałem Skąd jesteś bo tak za dwa miesiące będę miał do sprzedania akurat ładne 4 młode samice.

#3 Share damian912

damian912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2015 - 02:39

Żywienie królików najlepiej karmić śrutą ponieważ gdy królik zjada całe ziarno nie zawsze je strawi,możesz dawać im jeszcze marchewkę i liście z kalafiora pojedziesz na bazar to dostaniesz za darmo cała masę ich,i tak jak kolega wyżej mówił nie mieszaj granulatu z paszą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 07 luty 2015 - 13:07

Żywienie królików

Jak będziesz dawał liście to dobrze też by było gdybyś karmił je suchym chlebem, bo liście są dosyć wodniste i mogą mieć problemy z trawieniem. Znajomy który kiedyś hodował króliki nawet twierdzi że króliki mu przez to zdechły, bo pracownik dał im samych liści, a nie dał chleba. Ja uważam że liście w normalnej ilości nie stwarzają żadnego zagrożenia, sam karmię nimi króliki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ania1983

ania1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2015 - 23:02

Żywienie królików

moim zdaniem królik powinien mieć zawsze w klatce wodę i siano. to jest najważniejsze. a to jaką paszę wybierzesz to juz inna bajka...

#6 Share Rolnik200598

Rolnik200598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia XX wieku w Europie środkowo-wschodniej

Napisany 21 luty 2015 - 09:27

Żywienie królików

U mnie żywienie wygląda tak:

*okres letni:

-karmienie 3 razy dziennie- rano trawa i liście z kukurydzy, w południe trawa i jabłka i wieczorem trawa z mieszanką jęczmień, kukurydza i płatki owsiane (w sobotę gotuję łupiny z ziemniaków z całego tygodnia to mają na sobotę wieczorem i na niedzielę)

*okres zimowy:

-karmienie 2 razy dziennie- rano siano, buraki pastewne, chleb, ziemniaki i marchew i wieczorem to samo co rano+ mieszanka jęczmień, kukurydza i płatki owsiane (samice przeznaczone do rozrodu nie dostają mieszanki aż do dopuszczenia ich pod koniec lutego)

Granulat daję tylko młodym po odsadzeniu od matki, chleb w okresie zimowym (od listopada do połowy kwietnia), siano tylko w okresie zimowym, dostęp do wody cały czas a oprócz tego dostają też różne odpadki np. liście kapusty, nać z marchwi i pietruszki, liście z rzepy ścierniskowej.

Edytowany przez Rolnik200598, 21 luty 2015 - 09:28.

#7 Share miki1624

miki1624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 luty 2015 - 22:27

Żywienie królików

Nabyłem tydzień temu 2 samice rasy mieszanej. Zasypuje im karmidła mieszanką(owies, jęczmień, kukurydza, granulat). Mają zamontowane poidła. Mieszankę wsypuje im w specjalne karmidła przykręcone do ściany klatki.  Na razie wszystko jest w porządku. Króliki  są zdrowe i bardzo żywe. A ja nie mam prawie wcale roboty przy nich. Zboże mam swoje, dokupuje jedynie kukurydze i granulat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 28 luty 2015 - 22:33

Żywienie królików

Weź to sprzedaj, dociągnie Ci do wagi 5 kg jak mu dobrze dasz. Jedz sobie na targ i kup 4 ładne młode rasowe króliki, 4 sztuki kupisz za 80-100 zł, ale towar będzie porządny.