Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przelew w silniku hydraulicznym

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 13:17

Witam czy mogli byście mi wytłumaczyć po co tak naprawdę silnik hydrauliczny ma zamontowany przelew tak jak tutaj 
http://www.karmasz.p...lowkowy/013.jpg , w niektórych instalacjach z tego co widziałem nie stosuje się go. Mam jeszcze pytanie czy silnik hydrauliczny podłączony tak jak siłownik dwustronny (czyli zasilanie i powrót do rozdzielacza trójpołożeniowego) w pozycji neutralnej  stoi nieruchomo czy można nim swobodnie kręcić. Potrzebne mi jest takie rozwiązanie do pownego rodzaju rolki którą ma tenże silnik chronić w pozycji spoczynkowej przed niechcianym swobodnym rozwijaniem wywołanym przez grawitację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przelew w silniku hydraulicznym Dzisiaj, 23:36
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 13:40

ten trzeci przewód to tak zwane przecieki, im gorszy stan silnika tym więcej oleju przez niego leci. Każdy silnik ma jakieś przecieki wewnętrzne. Jeżeli rozdzielacz jest w położeniu środkowym to silnik nie powinien dać się obrócić.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 14:11

Ok ale w niektórych instalacjach go nie ma, to wtedy może rozwalać uszczelniacze ?, bo rzadko się widzi  żeby silniki miały zamontowane te przelewy.

#4 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 23:07

Silniki gerotorowe mają rzadko zamontowany spływ przecieków, chyba, że często pracują przy max. obciążeniu (chwilowym przeciążeniu). W 90% spływ jest zaślepiony śrubą lub jest pokrywa Bez otworu(zazwyczaj tańsze silniki). W tym silniku też możesz go zaślepić chyba , że planujesz mocno go obciążać. Wtedy podłącz przecieki pod swobodny spływ do zbiornika, unikniesz w ten sposób niepotrzebnego obciążania układu.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 21:52

Czy jak  na silniku hydraulicznym jest napisane 115 bar to jest ciśnienie które on potrzebuję ? Czy jak dam mu ciśnienie 33 bar to pociągnie na tym,  dużo będzie słabszy ? Jak to wygląda w silnikach hydraulicznych ? Chodzi mi o ten silnik http://sklep.hylmet....-cm3-p-187.html . niżej tam jest schemat i chodzi mi o pojemnośc 400cm3. 

Edytowany przez zetor7045xD, 14 styczeń 2015 - 19:19.

#6 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 21:30

115 bar to maksymalne ciśnienie pod jakim może pracować, przy maksymalnym ciśnieniu osiąga max. moment obrotowy. 400 cm3 to chłonność, czyli ile oleju potrzebuje na 1 obrót. Czym większa chłonność tym mniejsza liczba obrotów na minutę. Jeżeli przy 115 barach ma moment równy 50daNm to przy 33 barach teoretycznie powinien być moment proporcjonalnie mniejszy.

Co chcesz napędzać tym silnikiem (zapotrzebowanie na moment obrotowy), z jakimi obrotami i jaki maksymalny wydatek ma pompa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 11:38

Chciałbym zamontować na przyczepie Brandys żmijkę zgarniającą do wysypu o średnicy 10-15 cm o długości ok 5 m jaki typ silnika hydraulicznego trzeba byłoby zastosować żeby dał radę ruszyć zboże ?  Proszę o porady.

http://www.farmexper...rodukt9856.aspx           czy taki silnik da radę ruszyć żmijkę ?

Edytowany przez ksys, 16 marzec 2015 - 19:26.

Dodaj odpowiedź